Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Między polem, a lasem.

Pokaż wątki Pokaż posty

Między polem, a lasem.

kasiab 09:40, 24 maj 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Hej Kasiu ja dzieliłam trawy od razu po kupieniu i mam z 2 doniczek Carex id 16 sadzonek wszystkie żyją, z 2 molini kf 10 i z 2 molini ed 4.
Zaznaczam że na początku podlewałam codziennie przez te susze. Do jesieni będą tłuściutkie już i na wiosnę znowu podzielę
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kawa8002 10:08, 24 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Hej Kasiu
Dziękuję za informację.
A czy masz może zdjęcie tych traw przed i po dzieleniu. Te kupowane są z reguły niewielkiej objętości. Niestety nie ma ich w moich szkółkach, więc ratuję się allegro. Zastanawiam się, jak długo muszą się potem zbierać. Jak je dzieliłaś? I co dawałaś do dołka, że szybko odbiły. Będę niezmiernie wdzięczna za informacje.
Zerknęłam do Ciebie i widzę, że Ty masz psa-szkodnika, u mnie zaś zające i sarny dziury w siatce porobiły i poobgryzały cześć krzaczków....
____________________
Kasia między polem a lasem
MalgosiaW 11:19, 24 maj 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Witaj. Ja tam zawsze kupuję oszczędnie i dzielę. Potem znów dzielę i dalej dzielę. A jak już mam za dużo to się dzielę ze znajomymi Ja to robię ostrożnie, by nie uszkodzić korzonków, przy pomocy starego sekatora Tylko sadzonka musi być w miarę rozrośnięta. A z zakupami all to ja ostatnio smutną przygodę miałam, ale już się na szczęście wszystko wyjaśniło. Pozdrawiam


kawa8002 11:27, 24 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
"Tylko sadzonka musi być w miarę rozrośnięta"
Z tym na allegro może być rożnie. A czy możesz pokazać zdjęcie takiej kupionej sadzonki, która dzielisz? Może będę miała na czym się wzorować
Kupię u Albamar - może tam będzie lepiej.

Dziękuję za informację.


____________________
Kasia między polem a lasem
MartaKozak 11:46, 24 maj 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Albamar przesyla male sadzonki, kilka razy juz u nich kupywalam.
Podejzewam ze nie dasz rady podzielic

Ps, fajnie ze wrocilas
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Zakrecona 11:49, 24 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
MartaKozak napisał(a)
Albamar przesyla male sadzonki, kilka razy juz u nich kupywalam.
Podejzewam ze nie dasz rady podzielic

Ps, fajnie ze wrocilas


Miałam podobnie, nie dało się
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
MartaKozak 11:55, 24 maj 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Teraz trawy zamowilam u producenta: Daglezja Ryki, maja dzis przyjsc
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
kawa8002 12:48, 24 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
MartaKozak napisał(a)
Teraz trawy zamowilam u producenta: Daglezja Ryki, maja dzis przyjsc





Jestem cały czas, tylko chyba musiałam odpocząć od tych wszystkich bombardowań myślowych "jak, gdzie...." itd.
Skupiłam się na obraniu jednego kierunku i staram się nie rozpraszać za bardzo, bo chyba właśnie to mnie wcześniej doprowadzało do zniechęcenia.
Niby coś sobie już ułożyłam, po czym widzę u kogoś coś co mnie zachwyca, ale jest w zupełnie innym stylu, i cały mój plan padał, a frustracja rosła.

Powoli wracam

Jak przyjdzie Twoje zamówienie, to koniecznie wstaw zdjęcia. Zobaczymy, czy da się to podzielić.
Mnie interesuje miskant Little Kitten, miskant Sioux i Dronning Ingrid.
Pozdrawiam

____________________
Kasia między polem a lasem
MalgosiaW 13:06, 24 maj 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Z Albamar rzeczywiście trudno się dzieli trawki, choć bardzo ładne dostałam ostatnio. I tak kupiłam w październiku 2018 Sporobolusa różnołuskowego - 2 szt i jeszcze nie nadaje się do podzielenia - truchleję nad nim Ale z kostrzewy sinej 'Eliah Blue' 2 szt już mam kilkanaście sadzonek - choć są małe. Tak samo z Sesleri jesiennej z zakupionych 2 sadzonek mam już 8

Osobiście wolę powłóczyć się po bazarach lub po szkółkach w poszukiwaniu wypasionych sadzonek. Ale nie zawsze mam na to czas, no i z dostępnością różnie.

Z podanych miskantów mam chyba Dronning Ingrid. Piszę chyba bo kupiony przez all dawno temu, jeszcze nie spisywałam odmian. Muszę mu się przyjrzeć w tym roku. Jeśli to on to szybko przyrasta. W tym roku go dzieliłam i przesadzałam w inne miejsce.
MartaKozak 14:44, 24 maj 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Wrzucilam zdjecia traw u siebie ...
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies