Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Między polem, a lasem.

Pokaż wątki Pokaż posty

Między polem, a lasem.

kawa8002 09:51, 30 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
kasiab napisał(a)
Kasiu dzisiaj dzieliłam Hakone beni kaze zrobiłam zdjęcia chcesz? Z 2 sadzonek zrobiłam 23.



Oczywiście że chcę
____________________
Kasia między polem a lasem
kasiab 10:20, 30 maj 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
U Ciebie czy u mnie mam wrzucić? Mąż mówi że mogłam filmik Ci nagrać i na YT wrzucić i priv podesłać link echhh.. natury się jednak nie oszuka (naturalny blond w kamuflażu niemal czarnym)
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kawa8002 10:22, 30 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
kasiab napisał(a)
U Ciebie czy u mnie mam wrzucić? Mąż mówi że mogłam filmik Ci nagrać i na YT wrzucić i priv podesłać link echhh.. natury się jednak nie oszuka (naturalny blond w kamuflażu niemal czarnym)


Haha
A mogłabyś u mnie?
Zostało by na przyszłość.
____________________
Kasia między polem a lasem
kasiab 13:32, 30 maj 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Takie kupiłam 2 szt:


Pozniej je rozchyliłam mniej wiecej na pół, żeby można było je ciachnąć u mnie zwykłym nozem do tapet:


Jak miałam ją już na pół to odcinałam czasem i po 2 źdźbła żebym miały korzonki


W środku miałam takie brazowe/ brązowo-żółte kuleczki, które strzelają pod palcem dobrze je wytrzepałam bo z tego co czytałam to nie nawóz a jajeczka opuchlaka (? niech mnie ktoś poprawi jak sie mylę)

Przed posadzeniem dobrze wytrzepałam korzonki i do ziemi. Podlałam i już z 2 mam 23szt. Dlaczego dzielę? Potrzebuję bardzo dużo sadzonek a kosztowały jak dla mnie bardzo dużo za sztukę
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Wiolka5_7 14:16, 30 maj 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
No to niezła jesteś,tyle sadzonek ,wow !
Te kuleczki to długodziałający nawóz najprędzej...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
kasiab 14:44, 30 maj 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Wiola oj tam widzisz tak wiedziałam gdzieś przeczytałam i wywalalam
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Toszka 15:20, 30 maj 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Potwierdzam, to nawóz. Trochę późno na dzielenie hakone. Najlepiej i bez strat robi się to w połowie kwietnia. Teraz trzeba obficie podlewać.

Najlepiej jest nie wykopywać całej kępy, a odciąć kawałek mocnym, dużym nożem (polecam kuchenny, sztywny nóż tzw. szefa kuchni). I wykopuje się tylko ten odcięty kawałek. W ten sposób pozostała część ma nienaruszony system korzeniowy i nie uwstecznia się. To dotyczy wszystkich traw.

Kasiu, pod drzewa, to raczej proponuję hakone lub carexy. Miskanty mają baaardzo głęboki system korzeniowy i bezpośrednio pod drzewem mogą być dla niego konkurencją. Nie wiem też, czy za kilka lat korona drzewa nie będzie zabierać światła miskantom.

zerknij, tu masz ładną listę wielkość podana z wiechami kwiatów.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kawa8002 19:42, 30 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Kasiula.
Dzięki za szczegółowy instruktaż
Dzisiaj przyszły moje miskanty. Sadzonki z pewnością nie tak dorodne, jak Twoje, ale na dwie dzieliłam.
Czy byłaby możliwość, żebyś wstawiła zdjęcie już podzielonych w doniczce/na rabacie?
Te kuleczki zostawiam. Kiedyś już doczytałam, że to nawóz.
____________________
Kasia między polem a lasem
kawa8002 19:47, 30 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Toszka napisał(a)


Kasiu, pod drzewa, to raczej proponuję hakone lub carexy. Miskanty mają baaardzo głęboki system korzeniowy i bezpośrednio pod drzewem mogą być dla niego konkurencją. Nie wiem też, czy za kilka lat korona drzewa nie będzie zabierać światła miskantom.

zerknij, tu masz ładną listę wielkość podana z wiechami kwiatów.



Już za późno.
Dzisiaj doszły trawki.
Urzekł mnie ten widok:
https://pl.pinterest.com/pin/851461873281206365/
Zasugerowałam się nim, tylko zamiast piórkówki wstawiłam miskant.
____________________
Kasia między polem a lasem
kasiab 20:35, 30 maj 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Kasiu one u mnie są na tymczasowym miejscu posadzone w "kupie". Robiłam to na szybko także wygląda to właśnie tak:
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies