Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Między polem, a lasem.

Pokaż wątki Pokaż posty

Między polem, a lasem.

Fragola 13:46, 19 cze 2019

Dołączył: 28 mar 2018
Posty: 13
Matko tyle się napisałam i wszystko w diabły poszło. wgrało się tylko zdjęcie...
Fragola 14:06, 19 cze 2019

Dołączył: 28 mar 2018
Posty: 13
Postaram się to odtworzyć...
Czytam od jakiegoś czasu Twój wątek i mam wrażenie, że o sobie czytam. Znam ten poziom frustracji i niezadowolenia, wkurzenia, że tyle pieniędzy wyrzuciło się w błoto, że miało być tak pięknie, a jest do d..y. A później przychodzi bezsilność i zniechęcenie. Ja oddałam zaprojektowanie i wykonanie mojego ogrodu profesjonalnej firmie. Całkowicie im zaufałam, moja niewiedza i brak sprecyzowanego gustu szybko została wykorzystana. Dalej chyba nie muszę pisać.. wiele tu podobnych historii..Po odnalezieniu O. przewróciłam ogród do góry nogami, na początku wszystko wykonywałam sama, ale szybko zdałam sobie sprawę z tego, że nie podołam sama, że jest to praca ponad moje siły. Mam glinę i większość prac trzeba wykonywać przy użyciu kilofa..., wiertarka też już kiedyś poszła w ruch Była u nas mini koparka (wąski przejazd), byli panowie kopacze (ogłoszenia na olx, popytaj w okolicy). Za niewielkie pieniądze wymienili nam ziemię, a ja ją tylko wzbogacałam, obornik, mączką, kora itp. Ogród zaczyna mnie cieszyć a nie być źródłem frustracji. Nie dasz rady sama wszystkiego wykonać, nabawisz się kontuzji, które będziesz leczyła latami. Mam dużo mniejszą działkę 1100m2 a bóle nadgarstka dokuczają mi cały czas. Nie szarp się tak, nie pracuj ponad siły. Te najcięższe prace zostaw sprzętowi i mężczyzną, ty zajmij się doborem roślin i ich rozmieszczeniem, planowaniem. Tyle mogę doradzić z mojego doświadczenia. Rewolucję zaczęłam w październiku 2017 roku. Zdjęcie powyżej robiłam tydzień temu.
Fragola 14:13, 19 cze 2019

Dołączył: 28 mar 2018
Posty: 13
Fragola 14:14, 19 cze 2019

Dołączył: 28 mar 2018
Posty: 13
Pierwszy raz dodawałam zdjęcia dlatego się tak nagmatwało, wyrzuć je jak obejrzysz.
kawa8002 15:23, 19 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Witaj Fragola.
Jest dokładnie tak, jak piszesz. Frustracja, choć w tym roku zdecydowanie mniejsza, niż w ubiegłym. Ale nie ukrywam. Chciałoby się mieć tak pięknie, jak inni.. Jednak trzeba zaakceptować swoje warunki i możliwości.
Od jakiegoś czasu mam pomoc w postaci Pana Andrzeja, który kopie, ryje i naprawdę bardzo mi pomaga. Nie dość, że jest bardzo solidny i uczciwy, to jeszcze przez jakiś czas pracował w szkółce, co jest niezmiernie pomocne.

Ps. Pięknie u Ciebie. Pozdrawiam
____________________
Kasia między polem a lasem
Roocika 15:59, 19 cze 2019


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Kasiu, powtarzam sobie, że lepiej czasami wolniej, a dokładniej. Podglądam wciaż Twoj watek i kibicuję. Wiem co to frustracja, bo ja w ogóle w tym roku nic nie zrobię Siła wyższa.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Fragola 16:36, 19 cze 2019

Dołączył: 28 mar 2018
Posty: 13
Dobrze wiedzieć, że masz kogoś do pomocy. Bardzo Ci kibicuję . Trzymaj się
Gosialuk 17:17, 19 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Też kibicuję, choć cichutko, bo o planowaniu pojęcia nie mam. I dodam jeszcze, że zniechęcenia czasem każdego dopada. Wiem, że marzysz o widocznych efektach, że idzie wolniej niż byś chciała, ale z roku na rok będzie lepiej.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Toszka 20:01, 19 cze 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
kawa8002 napisał(a)
Nie mam zdolności rysowania, ani sprzętu. Tak to obmyśliłam póki co. Wstawiłam też metasekwoje, bo mam dwie i muszę im poszukać miejsca. Róża bonica może być wymieniona na hortensję.




Jesli w kołonajmniejsze zmieszczą się i drzewa i ławka, to proponuję zamiast róży dać hortensje (te same co po drugiej stronie bramy. Potem rozplenicę np. LadyU,
Bonica i Little Bunny to "wypierdki" A teren olbrzymi. Raczej bym radziła pójść w mocne, spore nasadzenia. Od razu będzie to widać. A Bonicę dać p-o okręgu tam gdzie zaznaczyłaś Little Bunny.

Kasiu, rozmach ci potrzebny i spore rośliny. Zwłaszcza na rabatach które z odległości będziesz widzieć z okien.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kawa8002 22:14, 19 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Toszka napisał(a)


Jesli w koło najmniejsze zmieszczą się i drzewa i ławka, to proponuję zamiast róży dać hortensje (te same co po drugiej stronie bramy. Potem rozplenicę np. LadyU,
Bonica i Little Bunny to "wypierdki" A teren olbrzymi. Raczej bym radziła pójść w mocne, spore nasadzenia. Od razu będzie to widać. A Bonicę dać p-o okręgu tam gdzie zaznaczyłaś Little Bunny.

Kasiu, rozmach ci potrzebny i spore rośliny. Zwłaszcza na rabatach które z odległości będziesz widzieć z okien.



Średnica mniejszego koła wynosi 12m.
Czy dobrze myślę:
Od tui: rozplenica, potem hortensje (phantom) i ewentualnie coś przed nimi, np. hakonechloa macra pomieszana z jeżówkami (po całości, czy tylko tam, gdzie tuje - pod płotem).

W mniejszym po okręgu bonica, a z drzew? jabłoń royalty? Szczepiony głóg? coś innego?
____________________
Kasia między polem a lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies