Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Po nitce do kłębka ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Po nitce do kłębka ;)

malinia 17:46, 10 wrz 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
No dobra...
Przekopalam i poprawilam azalie zasilone dodatkowo siarka
Azalii jest 6 miedzy 1i 2 oraz 5 a6 poszly mniejsze azalie japonskie obie w amarancie Teraz pytanie czy miedzy 3 a4 dac rozanecznik lugano tez w podibnym kolorze? Czy w inne miejsce.

Drugie pytanie ...po przekonaniu rabaty zostalo wolne miejsce
Co myslicie zeby dac tutaj wisnie japonska ?? Czeka biedna i szuka miejsca....tylko co wtedy pod nia te rozaneczniki pozostale??
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
sarenka 18:30, 10 wrz 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dobrze, że działasz
U mnie zastój. Dziś siarkę dopiero zamówię, ciekawe kiedy dojdzie
____________________
Magda W samym sloncu
malinia 18:37, 10 wrz 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Działam działam tylko milczenie Toszki zwiastuje cisze przed burza hihi
Wszystkie maty wytargane....
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Toszka 19:19, 10 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
a skad ty wiesz o tej ciszy?

A tak na powaznie -no bez planu rabat jakoś nie potrafię pomóc. Boję się, że teraz sadzić będziemy (zwracam uwagę na liczbę mnogą) na hurra-optymizm, a na wiosnę matrix będzie cię czekał.

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
malinia 19:28, 10 wrz 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Plan rabaty zostal taki jak wcześniej tylko zmienilam nasadzenia w odstepach tskich jak sugerowalas dlatego tez zostało mi troche wolnego miejsca po prawej stronie.
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Toszka 19:31, 10 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mam do ciebie prośbę
Jesli mozesz nanieś na plan wytyczone rabaty i juz posadzone rosliny.
Tak będzie łatwiej. Ty znasz swój ogród, a nam pozostają fragmentaryczne foty i wyobraźnia.

Do dzieła!!!
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
malinia 19:48, 10 wrz 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943

rabata azaliowa znajduje się tutaj na wprost tarasu praktycznie i mieści się ona na stronie południowej gdzie wytyczyłam czerwony prsotokąt
jajeczko po srodku to rabata miskantów i one raczej już tam zostaną póki mamy tam zbiornik na oczyszczanie 3 komory bo fajnie mi maskują te pokrywy . czerwone linie przy tarasie to rabata tarasowa
tych różowych drzewek już nie ma ( to jest między innymi ta wiśnia japońska która szuka domu i właśnie myślałam żeby ją dać w to wolne miejsce po tym jak zagęsciłam azalie
pierwsza wersja mojego nasadzenia była taka ale dziś zmieniłam tak jak mi radziłaś
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
malinia 19:48, 10 wrz 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943

rabata azaliowa znajduje się tutaj na wprost tarasu praktycznie i mieści się ona na stronie południowej gdzie wytyczyłam czerwony prsotokąt
jajeczko po srodku to rabata miskantów i one raczej już tam zostaną póki mamy tam zbiornik na oczyszczanie 3 komory bo fajnie mi maskują te pokrywy . czerwone linie przy tarasie to rabata tarasowa
tych różowych drzewek już nie ma ( to jest między innymi ta wiśnia japońska która szuka domu i właśnie myślałam żeby ją dać w to wolne miejsce po tym jak zagęsciłam azalie
pierwsza wersja mojego nasadzenia była taka ale dziś zmieniłam tak jak mi radziłaś
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
malinia 19:56, 10 wrz 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
myślałam o posadzeniu tej wiśni na rabacie gdzie zostalo miejsce za radą Danusi żeby drzewka sadzić w rabatach a nie wolno na trawie . Nie wiem czy dobrze myślę o czy to dobry pomysł . czy lepiej wytyczyć rabatę po lewej od tarasu
tu gdzie kiedyś był płotek i nasadzenia jakieś teraz właśnie jest to zlikwidowane zostały tylko maliny i kompostowniki w tle
nie mam właśnie planu na tą stronę ogrodu póki co ale wiem że chciałabym żeby tu też była jedna szeroka rabata i jakieś ładne nasadzenia to jest wschodnia część
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
eVka 20:08, 10 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Bardzo chciałabym pomóc ale komuś planować zupełnie nie potrafię. Masz świetny zapał ogrodowy a ziemię przygotowałaś wzorcowo. Mega kibicuję
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies