Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Po nitce do kłębka ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Po nitce do kłębka ;)

malinia 06:45, 06 wrz 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
śniło mi się dziś że mi wszystkie kwiatki uschły .....omg
niech już ta siarka przyjdzie żeby zacząć kopać ;-D
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
sarenka 07:02, 06 wrz 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
malinia napisał(a)
śniło mi się dziś że mi wszystkie kwiatki uschły .....omg
niech już ta siarka przyjdzie żeby zacząć kopać ;-D

Mi to się zacznie śnić że nie zdążę i zima zaraz będzie
____________________
Magda W samym sloncu
malinia 07:20, 06 wrz 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
No to mój sen chyba miał podobny wymiar a dni sa krótsze i coraz więcej deszczowych....trzeba sie ostro zabrać za skonczenie tego co się zaczęło.
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Toszka 07:38, 06 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
malinia napisał(a)
tak to wygląda
przy odcinku 6,8 metra zaplanowałam te drugie schody i wrzosy bo tam ziemia podmywa ziemię musi być mega drenaż
Na email wysłałam Ci też większy rozmiar tej mapki dbając o Twoje oczy hehehhehe bo tu wszystko takie mikro ;-D



Jesli przy tarasie chcesz rododendrony to trzeba je tak rozplanować, aby w styczniu-marcu słońce ich nie suszyło.
I przypominam, że pod rodki ściółka musi być perfekt przygotowana...nie dołki, a cała rabata.

Na ten moment po prawej, pod napisem wschód jest idealne miejsce i tu zmieszczą się dwa posadzone co 1,5m. Nie ciaśniej, bo wbrew pozorom wolno nie rosną.
Idąc w dół jedna hortensja, a na rogu, bliżej trawy rozplenica LadyU.
Od strony tarasu nad rodokami pas hakonechloa Aureola. Niech wylewa się na taras. Ponieważ na razie rodki małe to można dać wrzosy (wzmocnią mikoryzę).
Przypominam o ściółce - tak jak przygotujesz tak będziesz mieć zdrowe różaneczniki.

w jednym z postów masz link jak rozerwać bryłę korzeniową. Dotyczy to także wrzosów, azalii i ogólnie większości roślin, acz już nie tak drastycznie (z powodu innego systemu korzeniowego).

Teraz skaczemy na odcinek 2,8. Tam daj dwie rozplenice LadyU i trzecią na rogu rabaty. Odcinek 3,5 hortencje posadzone co 1,5m tak by wchodziły na odcinek 5.
Czy nadążasz?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
malinia 07:57, 06 wrz 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Tak Toszka wszystko ogarniam tylko zastanawiam się czy po prawej dla tych rodków potem nie będzie malo miejsca
bo one raczej nie są takie malutkie . Tak żeby potem dalo się spokojnie przejechać z kosiarką itp
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
malinia 08:57, 06 wrz 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943

Samba jeeeesst
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
malinia 10:24, 06 wrz 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943

Plany naniesione chyba dobrze zrozumiałam?
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
eVka 10:45, 06 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Ło maty, dzieje się u Ciebie, nadrabiam
____________________
Toszka 10:50, 06 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
malinia napisał(a)

Plany naniesione chyba dobrze zrozumiałam?


LadyU proponuję bardziej rozstrzelić - jedna bliżej tarasu (niech się wylewa), a ostatnia bardziej w rogu bliżej trawnika. Od tarasu lekko je odsunąć i dołem będzie można dać carexy i żurawki (z tarasu będzie je widać, a trawy dadzą im cień latem). Ładnie równo trzeba trawy posadzić.

malinia napisał(a)



Hortensji między różaneczniki bym nie dawała, bo to dla rh zbyt duża konkurencja - żarłoczna, wymagająca nawożenia i o olbrzymim systemie korzeniowym. Różaneczniki źle znoszą nawożenie i mają delikatny system korzeniowy. Jeśli chcesz przy różanecznikach coś sadzić to mogą być kiścienie, liriope lub carexy rosnące kępiasto, albo małe hosty np żółte lub limonkowe.
Natomiast hortensja za rozplenicą.
W takim ustawieniu rodki będą miały chłód i cień latem.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
malinia 10:59, 06 wrz 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Idąc w dół jedna hortensja, a na rogu, bliżej trawy rozplenica LadyU.
aaa czyli chodziło o to że na rogu rozplenica i na rogu pod rozplenicą hortensja ? bo ja chyba źle zrozumialam właśnie już gumuje
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies