Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

popcorn 10:20, 21 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Wow doniczkowo imponujace! Super! Pieknie bedzie, no ale czego innego mozna sie bylo spodziewac?
____________________
Mój nowy ogródek
KasiaBawaria 11:27, 21 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Danusiu, a sadzisz tez frezje?Moje w tamtych roku wogole nie wzeszly, pomimo moczenia przed sadzeniem.
____________________
Zapraszam na kawe
Gardenarium 14:49, 21 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dzięki za wpisy. Motywują bardzo.

Frezje raz sadziłam, ale nic nie było. Sprekelie sadziłam, coś było. Natomiast mieczyki bizantyjskie są wspaniałe, tylko trzeba dużo posadzić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:50, 21 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dzięki za wpisy. Motywują bardzo.

Frezje raz sadziłam, ale nic nie było. Sprekelie sadziłam, coś było. Natomiast mieczyki bizantyjskie są wspaniałe, tylko trzeba dużo posadzić.

Dzisiaj lało do 14, wyszłam i schowałam się ..nie sposób po błocie brodzić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gruszka_na_w... 19:15, 21 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Gardenarium napisał(a)


Liście szafirków wyglądają dość nieporządnie, takie trochę kołtunki co denerwuje.
Są potrzebne roślinie, choć czasem wyrywam je jak mnie zdenerwują i szafirki kwitną. Przetrzymaj ile się da, a potem usuń.
Ja wyrywam do ziemi.


W zeszłym roku zrobiłam eksperyment i ścięłam na przedwiośniu listki szafirków na wysokość 5 cm. Kwiatki były znakomicie widoczne. W tym roku cebulki ładnie się namnożyły. Listki już mają przycięte.

Danusiu, ta ilość donic i pięknych kolorów budzi podziw.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
BKosimkArt 19:35, 21 lut 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Ja też przycinam liscie szafirków...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Dorota123 21:57, 21 lut 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Dużo tych doniczkowych zwiastunów wiosny u Ciebie, ja też już zrobiłam dekorację wiosenną na parapecie. U mnie mało, ale i tak bardzo cieszy.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Gardenarium 13:45, 22 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czyli szafirki to roślin ceniące rozmnażanie w swoim stadzie i nic sobie nie robią z cięcia liści. Ja mam mało szafirków, właśnie z powodu nieporządnego wyglądu. Chyba wszystkie mam w donicach. Potem wynoszę i chowam w krzaki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:03, 22 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli chcecie się ze mną jutro spotkać zapraszam do nowego Leroy Merlin na Marsa, będziemy nagrywać lokowanie kosiarki o 10:30 do "Mai w ogrodzie", emisja "Mojej Anglii" w maju tego roku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anda 15:18, 22 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33363
Doniczkowe stado cudowne. I ta frajda z ustawiania doniczek - wyobrażam ją sobie
Również uwielbiam wiosnę. Wtedy czuć, że człowiek żyje
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies