Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

sylwia_slomc... 21:57, 04 lut 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81954
Z ostami też walczyłam w trawniku w pierwszym roku po siewie trawy, chodziłam z nożem i wycinałam.... jak sobie przypomnę to się dziwię sama sobie, że miałam tyle samozaparcia wtedy
Tamten sezon był mega mokry cały, przez taka pogodę nie udało nam się uprzątnąć z mułem i odtwarzaniem ogrodu. Zostało na ten rok, a ten na razie nie lepszy. Mokro okropnie jest.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 22:02, 04 lut 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Martka napisał(a)
Danusiu, czy wykopanie stawu zmieniłoby coś w tej sytuacji? Mam jeszcze pytanie, czy gałązki cisów można kompostować?

Edit: Film z Long Border świetny, "szybki obchód ogrodu" i pozostałe też Specjalnie dla filmików założyłam konto na IG, bo inaczej nie można ich oglądać.


W tej najniższej części tak, ale w sumie gdy jest mokry rok, a gleba zwięzła i leje non stop to i wykopanie stawu nic nie da. MY mamy przecież jeziorko i cały teren zrobiony drenaż, do którego możemy podłączać i podłaczamy co się da, kopiemy, dajemy rury drenażowe i co? i trochę pomaga, ale woda nie daje za wygraną i tak szybko nie znika jak w piachu.

Odnośnie cisa powiem tak, ja palę gałązki i daję popiół. Cis bardzo trudno się rozkłada, chyba jedno z najgorszych. Jeśli dobrze przemielisz to można się uprzeć, ale ja z tego kompostu sadząc potem i tak wydłubuję te gałązki, bo są całe...Radzę nie dodawać.

Oglądałaś moją jazdę ? O! doczytałam Patrzyłaś w lusterko, czy na rabatę?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Martka 22:11, 04 lut 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Filmik tak mnie zaskoczył, że faktycznie nie wiedziałam, co łapać wzrokiem Zastanawiałam się, jak Ci się to udało, prowadzić i filmować? Wyszło świetnie!

Dziękuję za odpowiedź, w takim razie cisy będę oddawać na bio.
Napia 17:45, 05 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Gardenarium napisał(a)
Ja wbijam takie sprężyste druty w łuk, siatka jest taka sprężysta i bardzo gęsta, jkby tiul, tu się nie da określić wielkości oczek, bardzo drobniutkie, może masz jakąś firankę.

Ale w ochronie kapustnych ważne i równolegle stosowane przeze mnie jest nakładanie pierścieni nasączonych olejem np. lnianym u nasady szyjki korzeniowej, aby jajka nie zostały złożone. Ja miałam takie pierścienie angielskie, ale teraz muszę z tektury zrobić, naciąć do środka.


Bardzo dziękuję Właśnie szukałam takiej informacji, bo u mnie bielinki latają, a ja jednak chciałabym spróbować kapusty z własnego ogródka. Po ubiegłorocznych niepowodzeniach myślałam, że w tym roku już nie będę siała kapustnych, ale w tej sytuacji spróbuję

Powoli czytam Twoją książkę i bardzo mi się podoba. Wezmę z niej na pewno to, że ogród warzywny ma być kolorowy, piękny i powinien cieszyć oko. I z uwagą studiuję rozdział dotyczący wszelkich naturalnych nawozów, to skarbnica wiedzy! Super !
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Magleska 18:02, 05 lut 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18429
Gardenarium napisał(a)
Ja wbijam takie sprężyste druty w łuk, siatka jest taka sprężysta i bardzo gęsta, jkby tiul, tu się nie da określić wielkości oczek, bardzo drobniutkie, może masz jakąś firankę.

Ale w ochronie kapustnych ważne i równolegle stosowane przeze mnie jest nakładanie pierścieni nasączonych olejem np. lnianym u nasady szyjki korzeniowej, aby jajka nie zostały złożone. Ja miałam takie pierścienie angielskie, ale teraz muszę z tektury zrobić, naciąć do środka.


Danusiu skopiowałam sobie tą radę do kapustnych -w zeszłym sezonie wszystkie kapusty mi zeżarły te całe bielinki ,trochę się zraziłam ,ale jednak spróbuję znowu ....
a te pierścienie z tektury nie rozwalą się pod wpływem wilgoci ,jakoś nie potrafię sobie wyobrazić ,jak je zrobić

Niebieski stoliczek i niebieskie prymulki urocze -będzie piękna kompozycja
takie prymulki już teraz można na zewnątrz trzymać ? widziałam u mnie w sprzedaży w B...e , pewnie szklarniowe są ,więc nie wiem ,czy by nie padły od razu
i filmik widziałam -musiałam stopować na telefonie ,żeby pooglądać dokładnie

Pozdrawiam cieplutko
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Milka 12:32, 06 lut 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Danusiu, też oglądałam na IG, super. Działacie ostro, ty jak mrówka się uwijasz, dom, ogród, praca i książki, powodzenia i samych radości
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Gardenarium 13:48, 06 lut 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Magleska napisał(a)


Danusiu skopiowałam sobie tą radę do kapustnych -w zeszłym sezonie wszystkie kapusty mi zeżarły te całe bielinki ,trochę się zraziłam ,ale jednak spróbuję znowu ....
a te pierścienie z tektury nie rozwalą się pod wpływem wilgoci ,jakoś nie potrafię sobie wyobrazić ,jak je zrobić

Niebieski stoliczek i niebieskie prymulki urocze -będzie piękna kompozycja
takie prymulki już teraz można na zewnątrz trzymać ? widziałam u mnie w sprzedaży w B...e , pewnie szklarniowe są ,więc nie wiem ,czy by nie padły od razu
i filmik widziałam -musiałam stopować na telefonie ,żeby pooglądać dokładnie

Pozdrawiam cieplutko


Zrobię instrukcję wykonania i zdjęcia (zobaczysz) i powinny być nasączone olejem np. lnianym. Tektura albo włóknina grubsza. Ja miałam angielskie kupione, ale już wykorzystane. Jakaś tkanina grubsza, pokażę jak wykonać.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:50, 06 lut 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ta śmietka kapuściana nazywa się po łacinie Delia radicum. Atakuje kapustne, czyli brokuły, kalafior, jarmuż, kapustę i brukselkę. Muchy składają jaja w glebie wokół podstawy rośliny. Ja ich nie widziałam po wsadzeniu rozsady, założyłam siatkę na bielinka, a atak poszedł od ziemi. Białe robaki żywią się wtedy korzeniem palowym u nasady przy samej ziemi i wpływają na to, że roślina najpierw wolniej rośnie, potem u mnie więdła, ja dolewałam wodę, a ona i tak więdła. Jak wykopałam, zobaczyłam, że jest zjedzony korzeń. Robaki żyją około 3 tygodni po czym przepoczwarzają się w dorosłą muchę.

Teraz jestem mądrzejsza, te krążki zabezpieczyły i miałam w zeszłym sezonie i jarmuż i kapustę i brokuły.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:39, 08 lut 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U nas w dalszym ciągu bardzo mokro. Robimy co się da.

Prezentuję zdjęcia z drona. Tutaj staw i jego otoczenie. Za zgodą autora Tomasz Pecyna.






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:40, 08 lut 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tutaj część ogrodu od początku. Widać szachownicę.



A tutaj część ogrodu zanim powstał ogród różany i wgłębiony. Faza robocza.
Na dole zdjęcia widać rabatę limonkową i hortensjową.




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies