Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

anpi 15:31, 08 lut 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Dziękuję Danusiu za odpowiedź, spróbuję więc posadzić jermuże i te kapustki ozdobne i trochę powalczyć.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Napia 18:33, 08 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Piękne te zdjęcia z drona. Dają niesamowity efekt i później łatwiej wyobrazić sobie poszczególne fragmenty ogrodu. Dopiero z tej perspektywy widzę, jakie to imponujące założenie ogrodowe i jestem pod olbrzymim wrażeniem tego, że ogród powstał kilka lat temu. Szczególny zachwyt wzbudza we mnie staw i okolice oraz różanka
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Gardenarium 18:54, 08 lut 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
antracyt napisał(a)
Danusiu, super, że pokazałaś zdjęcia z drona. Widzę ile się zmieniło od mojej wizyty u Was. W tym roku na pewno znowu przyjadę, ale dylemat mam, czy wcelować bardziej w termin kwitnienia róż czy dalii


W jeden termin i w drugi, bo przegapisz
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:55, 08 lut 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
anpi napisał(a)
Dziękuję Danusiu za odpowiedź, spróbuję więc posadzić jermuże i te kapustki ozdobne i trochę powalczyć.


Jeszcze chwilka z tymi kółkami, muszę się ogarnąć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:56, 08 lut 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Napia napisał(a)
Piękne te zdjęcia z drona. Dają niesamowity efekt i później łatwiej wyobrazić sobie poszczególne fragmenty ogrodu. Dopiero z tej perspektywy widzę, jakie to imponujące założenie ogrodowe i jestem pod olbrzymim wrażeniem tego, że ogród powstał kilka lat temu. Szczególny zachwyt wzbudza we mnie staw i okolice oraz różanka


No i oczywiście poprawka, że to co po prawej już zrobione jest na cacy. Tunel różany robi się. 3 m wysokości i 3 m szerokości.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Napia 19:14, 08 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Gardenarium napisał(a)


No i oczywiście poprawka, że to co po prawej już zrobione jest na cacy. Tunel różany robi się. 3 m wysokości i 3 m szerokości.


WOW
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
sylwia_slomc... 20:08, 08 lut 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Gardenarium napisał(a)
U mnie nie ma muszek mączlika, nigdy nie widziałam ich na kapustnych. Musisz poszukać walki naturalnej. Ja znalazłam, że opruszyć liście mąką kukurydzianą lub żytnią, ale zmywa ją deszcz więc trzeba powtarzać. Na bielinki działa, bo są duże te gąsienice, ale czy na mączliki sprawdź. Robaki jedzą mąkę, puchną i to dla nich śmierć.

Posadź nasturcję w pobliżu, ona przyciąga szkodniki na siebie.

Inny sposób znalazłam, ale nie próbowałam, wymieszaj 1/4 szklanki octu z 3/4 szklanki wody i 1 łyżeczką płynu do naczyń, pomoże przykleić się do liści. Robisz to gdy nie ma słońca. Pilnuj roztworu, żeby nie był zbyt silny bo to naturalny herbicyd. Wypróbuj na boku.

Jeszcze inny sposób może Promanal albo olej jakiś przeterminowany. Można próbować, mączliki się posklejają, ale co z kapustą? Trzeba próbować.

Jeszcze u nas jest ekstrakt/olejek z wrotyczu (Herbapol ma), też można nim opryskiwać. Żeby było ciekawie to on odstrasza kleszcze. Mieszasz z olejem z pestek winogron i nacierasz np. ręce. O, ja muszę też kupić.

Co do mączlika to się Wam wtrącę bo u mnie występuje ze względu na to, że na sąsiednich polach kapuścianych był i przylazł do mnie też. Trudna sprawa. Potrafi cała chmura w powietrzu latać, że nawet oddychając je człowiek wdycha Ale to u nas w kapuścianej wsi
Natomiast co na warzywach to tak:
nawet ciężka chemia nie daje mu rady( te pola kapuściane pryskane były wielokrotnie, a on i tak był)
on nie siedzi na listkach z wierzchu tylko pod liśćmi przy nerwach, a na blaszkach spodnich się mnoży i zostawia biały nalot, przez co trudno dokładnie opryskać bo trzeba opryskać każdy liść od spodu....dosłownie każdy.
Próbowałam z opryskami naturalnymi z wrotyczu i olejowymi i niestety nieskuteczne bo nie byłam w stanie opryskać każdego dokładnie.


Zdjęcia z drona fajne
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
basia3 20:36, 08 lut 2022


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
Gardenarium napisał(a)
U mnie nie ma muszek mączlika, nigdy nie widziałam ich na kapustnych. Musisz poszukać walki naturalnej. Ja znalazłam, że opruszyć liście mąką kukurydzianą lub żytnią, ale zmywa ją deszcz więc trzeba powtarzać. Na bielinki działa, bo są duże te gąsienice, ale czy na mączliki sprawdź. Robaki jedzą mąkę, puchną i to dla nich śmierć.

Posadź nasturcję w pobliżu, ona przyciąga szkodniki na siebie.

Inny sposób znalazłam, ale nie próbowałam, wymieszaj 1/4 szklanki octu z 3/4 szklanki wody i 1 łyżeczką płynu do naczyń, pomoże przykleić się do liści. Robisz to gdy nie ma słońca. Pilnuj roztworu, żeby nie był zbyt silny bo to naturalny herbicyd. Wypróbuj na boku.

Jeszcze inny sposób może Promanal albo olej jakiś przeterminowany. Można próbować, mączliki się posklejają, ale co z kapustą? Trzeba próbować.

Jeszcze u nas jest ekstrakt/olejek z wrotyczu (Herbapol ma), też można nim opryskiwać. Żeby było ciekawie to on odstrasza kleszcze. Mieszasz z olejem z pestek winogron i nacierasz np. ręce. O, ja muszę też kupić.




Mączlik szklarniowy to u mnie udręka, drugi raz z rzędu wyrzuciłam cały jarmuż. Nie mam na niego pomysłu. Będę walczyć dalej
____________________
JEST DOBRZE :D
Gruszka_na_w... 20:38, 08 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114
Nieustannie pozostaję w podziwie dla Waszej wyobraźni i umiejętności zamiany planów w skończone dzieło.
Jest rozmach, a przy tym precyzja, troska o każdy detal. Niesamowite !
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Iwona100 20:53, 08 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 715
Ogród różany już teraz wygląda pięknie, a co dopiero będzie ,jak róże zakwitną.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies