Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Gardenarium 13:10, 30 sty 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja wbijam takie sprężyste druty w łuk, siatka jest taka sprężysta i bardzo gęsta, jkby tiul, tu się nie da określić wielkości oczek, bardzo drobniutkie, może masz jakąś firankę.

Ale w ochronie kapustnych ważne i równolegle stosowane przeze mnie jest nakładanie pierścieni nasączonych olejem np. lnianym u nasady szyjki korzeniowej, aby jajka nie zostały złożone. Ja miałam takie pierścienie angielskie, ale teraz muszę z tektury zrobić, naciąć do środka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anna_ogrodni... 20:50, 30 sty 2022


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Danusiu proszę doradź czy mogę posadzić w jednym szeregu róże Queen of sweden Desdemone i Winchester Cathedral?
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Gardenarium 10:34, 31 sty 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Queen of Sweden jest taka trochę morelowa, niby różowa ale ma domieszkę morelu. Jest dość wysoka ponad metr. Winchester ma podobną wysokośc, ale moim zdaniem one są bardzo podobne do siebie kolorem.

Ja bym chyba zestawiła je z czymś w rodzaju Boscobel, o mocniejszym kolorze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anna_ogrodni... 18:26, 31 sty 2022


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Dziękuję bardzo
Danusiu dzisiaj po raz kolejny czytałam Twoje artykuły o różach i nie tylko jestem pełna podziwu dla Ciebie piszesz bardzo bardzo interesująco i ciekawie. Dziękuje za ogrom wiedzy którą przekazujesz a jeszcze wszystko w pięknej szacie graficznej.
Moja Rodzinka wie jaki prezent jest dla mnie najlepszy - Twoja książka.
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Gardenarium 19:33, 31 sty 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bardzo się cieszę, że będziesz miała moją książkę, ciekawa jestem którą?
Pozdrawiam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anna_ogrodni... 22:01, 31 sty 2022


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Danusiu muszę mieć komplet czyli 3 bo każda ciekawa i pięknie wydana.
Podziwiam i lubię Twoje poczucie piękna i estetyki i to we wszystkim co robisz dom ogrody książki
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
ewsyg 18:58, 01 lut 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Gardenarium napisał(a)
Queen of Sweden jest taka trochę morelowa, niby różowa ale ma domieszkę morelu. Jest dość wysoka ponad metr. Winchester ma podobną wysokośc, ale moim zdaniem one są bardzo podobne do siebie kolorem.

Ja bym chyba zestawiła je z czymś w rodzaju Boscobel, o mocniejszym kolorze.


U mnie Queen of Sweden dochodziła do 2 metrów wysokości. Niestety kwiaty miała na samych końcach, więc mogły je podziwiać ptaki. Cięłam ją na różne sposoby, a ona corocznie rosła coraz wyższa. Ponieważ bardzo rozpieściły mnie inne moje róże, to zdecydowałam się na wykopanie królowej. Przyznam się, że nie żałuję tej decyzji. Jak dla mnie róże kwitną zdecydowanie za krótko i dlatego powinny cieszyć oczy mnóstwem kwiecia.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Trudnepoczatki 14:04, 02 lut 2022

Dołączył: 22 lut 2017
Posty: 57
Witam Cię Danusiu bardzo serdecznie. Codziennie podglądam i podziwiam Twój piękny ogród. Ogrom włożonej Waszej pracy. Nie wiem jak Ty to robisz, że znajdujesz jeszcze czas na pisanie świetnych książek. Zamówiłam książkę o warzywniku 19 stycznia i nogami przebieram nie mogąc się doczekać na pewno jest super. Pozdrawiam serdecznie.
Gardenarium 21:03, 02 lut 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mam nadzieję, że oczywiście się spodoba
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mgduska 21:23, 02 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
ewsyg napisał(a)


U mnie Queen of Sweden dochodziła do 2 metrów wysokości. Niestety kwiaty miała na samych końcach, więc mogły je podziwiać ptaki. Cięłam ją na różne sposoby, a ona corocznie rosła coraz wyższa. Ponieważ bardzo rozpieściły mnie inne moje róże, to zdecydowałam się na wykopanie królowej. Przyznam się, że nie żałuję tej decyzji. Jak dla mnie róże kwitną zdecydowanie za krótko i dlatego powinny cieszyć oczy mnóstwem kwiecia.


A ja QoS wybrałam na rabatę właśnie ze względu na jej pokrój U mnie nie jest tak wysoka, myślę, że ma do 70 cm, ale to jeszcze młode sadzonki. Mam cztery krzaczki obok siebie, więc coś tam zawsze kwitnie i podoba mi się, że jest taka uporządkowana, nie włazi na inne rośliny.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies