Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Gardenarium 11:42, 08 lut 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A tutaj widać linie rabat wokół jeziorka. Nie było to łatwe zrobić proste linie, kiedy jeziorko leci na skos.
Obecnie nasz ogród wygląda inaczej, bo jest ogród różany (prawy róg górny) i jest ogród wgłebiony z wodą, fontanną i trawnikiem. Tu widać że tylko kawałek trawnika jest położony.Potem dołożyliśmy już całość.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:46, 08 lut 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ogród różany. Posadzone żywopłoty z buka zielonego, poprzeczne żywopłociki z irgi i pęcherznicy.
Testuję nowe gatunki na żywe ekrany.

Kuliste drzewa to ambrowce Gumball, miały być dęby błotne ale w końcu nie spodobały mi się, może będą gdzie indziej.






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anpi 12:43, 08 lut 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
Danusiu świetnie, że pokazałaś zdjęcia z drona akurat tej części za szklarnią, której jeszcze nie widziałam na żywo. Bo bardzo ciekawa byłam jak to wszystko wygląda w układzie. Dopiero latem się wybieramy, wiec zaspokoiłaś chwilowo naszą ciekawość Przepięknie się zapowiada, Różanka nawet bez kwitnących jeszcze róż spektakularnie wygląda
Danusiu prawie już przeczytałam Twoją ostatnią książkę, a "przeoglądałam" już wielokrotnie. Cudne kompozycje warzywno- kwiatowe Dziękuję za wiedzę i doznania wzrokowe
Czytałam też na wątku o walce ze szkodnikami kapustnymi. Moje jarmuże atakuje zawsze mączlik i dlatego zrezygnowałam z jego uprawy. Ale znów chciałabym posadzić i jeszcze ozdobne kapusty, ale jak pomyślę o tych chmarach białych muszek to mi się odechciewa, bo i tak potem koszmarnie wyglądają. Może masz też sposób na profilaktykę lub zwalczanie?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Anda 12:54, 08 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33386
Piękne zdjęcia z drona. W tym roku już nie, ale w przyszłym roku postaram się odwiedzić Twój ogród. Mam nadzieję, że się uda
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Martka 13:02, 08 lut 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Danusiu, przepiękne zdjęcia! Właśnie sobie uświadomiłam, że Ty projektując masz też spojrzenie takiego "drona" w głowie, to wielka sztuka tak z góry spojrzeć na coś nie widząc tego fizycznie, a oczyma wyobraźni. Jestem też pełna uznania, jak niesamowicie okiełznałaś jeziorko kształtami rabat. Ogród pełen niespodzianek... Różanka - ach! Nie można się doczekać, emocje rosną!
Gardenarium 13:03, 08 lut 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U mnie nie ma muszek mączlika, nigdy nie widziałam ich na kapustnych. Musisz poszukać walki naturalnej. Ja znalazłam, że opruszyć liście mąką kukurydzianą lub żytnią, ale zmywa ją deszcz więc trzeba powtarzać. Na bielinki działa, bo są duże te gąsienice, ale czy na mączliki sprawdź. Robaki jedzą mąkę, puchną i to dla nich śmierć.

Posadź nasturcję w pobliżu, ona przyciąga szkodniki na siebie.

Inny sposób znalazłam, ale nie próbowałam, wymieszaj 1/4 szklanki octu z 3/4 szklanki wody i 1 łyżeczką płynu do naczyń, pomoże przykleić się do liści. Robisz to gdy nie ma słońca. Pilnuj roztworu, żeby nie był zbyt silny bo to naturalny herbicyd. Wypróbuj na boku.

Jeszcze inny sposób może Promanal albo olej jakiś przeterminowany. Można próbować, mączliki się posklejają, ale co z kapustą? Trzeba próbować.

Jeszcze u nas jest ekstrakt/olejek z wrotyczu (Herbapol ma), też można nim opryskiwać. Żeby było ciekawie to on odstrasza kleszcze. Mieszasz z olejem z pestek winogron i nacierasz np. ręce. O, ja muszę też kupić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:14, 08 lut 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Martka napisał(a)
Danusiu, przepiękne zdjęcia! Właśnie sobie uświadomiłam, że Ty projektując masz też spojrzenie takiego "drona" w głowie, to wielka sztuka tak z góry spojrzeć na coś nie widząc tego fizycznie, a oczyma wyobraźni. Jestem też pełna uznania, jak niesamowicie okiełznałaś jeziorko kształtami rabat. Ogród pełen niespodzianek... Różanka - ach! Nie można się doczekać, emocje rosną!


Ja to mam w głowie, ale Witek ma gorzej, on to musi odwzorować potem w terenie, czasem mierzy 2-3 dni. Teraz widać, że wiatr nieco przekręcił dach na altanie i się nie zgadza ... będę poprawiać. Jak mu pokazałam, to zgroza w oczach
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
antracyt 13:28, 08 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Danusiu, super, że pokazałaś zdjęcia z drona. Widzę ile się zmieniło od mojej wizyty u Was. W tym roku na pewno znowu przyjadę, ale dylemat mam, czy wcelować bardziej w termin kwitnienia róż czy dalii
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 13:36, 08 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Przepraszam, że tak kolokwialnie, ale jak dla mnie: czad! Pięknie to jest narysowane - i w głowie, i w naturze.
I mnie tam jeszcze nie było, nie mogę tego pojąć?!?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Magara 14:19, 08 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6617
Piękne zdjęcia
Jeszcze bardziej uświadamiają ogrom pracy, którą wkładacie w ogród
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies