Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

ewsyg 21:38, 16 lis 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Gardenarium napisał(a)


Serduszka od męża dostałam, sam zrobił


Danusiu, jakie to romantyczne.
Koniecznie muszę rozmówić się ze swoim mężem

Ja jestem ogromnie ciepłolubna i kocham kolorowe ogrody, ale bardzo chętnie oglądam zdjęcia z Twojego jesiennego ogrodu. Są bardzo piękne. Zastanawiałam się skąd wzięłaś tyle ławeczek i biżuterii ogrodowej. Teraz czytam, ze zbierałaś przez kilka lat. Danusiu masz fajne pergole dla róż. Przydałyby mi się takie bo mam sporo róż pnących. Są kupione, czy robione na zamówienie ?
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
chelll 22:10, 16 lis 2018


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Danusiu, czy szaleństwem będzie przesadzanie teraz miniaturowych rozplenic i rozchodników? Wiem, że powinnam to zrobić wiosna, ale wtedy po pierwsze, nie dam rady ( wszystko jednocześnie trzeba robić, a ja pracująca matka dzieciom jestem i po drugie, chcę na tej nowej rabacie posadzić jeszcze cebulowe, bo czekają w garażu, żeby wiosną nie było łyso). Wiem ,że to szaleństwo, ale czy to się ma szansę udać?
____________________
Handmade by Elka
Gardenarium 22:14, 16 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ma szansę się udać, tylko musisz odkopać wielkie kępy, żeby nie naruszyć korzeni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:15, 16 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ewsyg napisał(a)


Danusiu masz fajne pergole dla róż. Przydałyby mi się takie bo mam sporo róż pnących. Są kupione, czy robione na zamówienie ?


Czy chodzi Ci o altany metalowe czy o obeliski?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
chelll 22:21, 16 lis 2018


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Gardenarium napisał(a)
Ma szansę się udać, tylko musisz odkopać wielkie kępy, żeby nie naruszyć korzeni.


Po przesadzeniu podlać? I potem czy podlewać jak zima będzie bezwietrzna?
I na koniec, do kiedy można cebulowe do ziemi wsadzać. Dopiero zakopałam kilkanaście donic, a przede mną jeszcze drugie tyle, no i luzem do ziemi tulipany, irysy, a nawet korony cesarskie. Sadzić to jeszcze?
Po trzecie, jak przechowujesz dalie , przysypane czy odkryte?
Dziękuję za wskazówki!
____________________
Handmade by Elka
Gardenarium 23:00, 16 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, po posadzeniu podlać, niech ziemia oblepi karpę korzeniową.
Cebulowe w zeszłym roku sadziłam nawet w grudniu. Też mam nową dostawę i wożę w samochodzie


Dalie w zeszłym roku tak przechowywałam:

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/535-jak-uprawiac-dalie

Podsuszałąm, myłam z ziemi, owijałam w gazety, potem do skrzynek i do garażu. W tym roku nie zamierzam ich myć z ziemi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kkasia 23:30, 16 lis 2018

Dołączył: 19 lip 2015
Posty: 9
Dziękuje, tak zrobię. Może to zabrzmi górnolotnie, ale bardzo Danusiu (mam na dzieje ze nie nazbyt poufale, częściej wszystko czytam na ogrodowisku niż pisze) bardzo Ci zazdroszczę musi to być niezła frajda i wolność robić to co się lubi i w pracy i prywatnie. Piękne ogrody tworzycie nie będę oryginalna jak powiem, ze inspirujące ludzi do zmian. Ja już mam zakaz wyjazdów do szkółek ogrodniczych. Pozdrawiam serdecznie.
ewsyg 09:21, 17 lis 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Chodzi mi Danusiu o obeliski.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Bog 10:22, 17 lis 2018

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
No tak ale wymaga stałej opieki (szkodniki grzyby) mam mniejszy ogród bo przy szeregówce i całe lato walczę z różnymi intruzami.
Też często oglądam wizytówkę i nigdy nie mam dość. Ciekawa jestem nowego ogrodu efektu końcowego.Chcę latem się wybrać mam niedaleko ale bez auta jeszcze nie wiem jak z Wawra tam dojechać.
Mala_Mi 12:51, 17 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Gardenarium napisał(a)
Tak to wygląda i każdą chwilę w nim spędzam, a w pierwszym tylko wysiadam z samochodu i przechodzę do domu Co to się porobiło?

Może pora wybudować dom w drugim???? Przenieść pierwszy do drugiego

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies