Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Anda 09:58, 02 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Gardenarium napisał(a)
Ewo, na tych zdjęciach z Old Vicarage - tam były malutkie te zagrody, w warzywniku, ogrodzone.


Danusiu, mam tylko 200 qm calego ogrodu przy szeregowce, a marzy mi sie jeszcze mala szklarenka. Chyba jednak nie wcisne.

Ogrody w Belgii polecam Ciekawa jestem Twoich wrazen w porownaniu z Anglia.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 12:29, 02 sty 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
sylwia_slomczewska napisał(a)
Co do kur wydzielone wysokim ogrodzeniem( siatkę 1,50m przefruwają)bo inaczej zgrzebany kazdy kąt w ogrodzie, a rabaty w pierwszej kolejności.
Też mamy plany na kurnik, ale to w przyszłości odległej, wcześniej remont domu
Plany, plany, dobrze je mieć, też planujemy


Też myśleliśmy o kurniku i własnych jajkach Tylko boję się, że za bardzo mnie to przywiąże do ogrodu. Nie mam koło siebie nikogo, kto w razie naszej nieobecności dopilnował by gdaczącego towarzystwa i na razie stanęło na tym, że jajka kupujemy z zaprzyjaźnionego gospodarstwa.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
ewsyg 16:54, 02 sty 2020


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Gardenarium napisał(a)
Ja także oglądam strony z różami, ale mam jeszcze tyle nie posadzonych docelowo, biedne biedują sobie w doniczkach,albo w ciasnocie... muszę im przygotować ogród różany, wtedy będę zamawiać..ale też mnie korci, jak nie wiem co.

Dalie i róże - moje miłości największe ..i jeszcze floksy. Pozostałe na drugim miejscu. Planuję rabatę na samym wjeździe, zamiast łąki kwietnej. Tutaj do likwidacji będzie. Front musi być zachwycający, a nie denerwujący. Łąka sobie będzie gdzieś dalej.

Zimy nie ma. Budujemy sobie cosik pomalutku.


Ja floksy też lubię i zrobiłam sobie u siebie takie "floksikowo" Mam sporo odmian i okazało się, że za dużo kolorów w jednym miejscu. Muszę część przenieść w inną część ogrodu. Co za dużo to nie zdrowo U mnie floksy maja siewki i dzięki temu mam dwie nowe odmiany. Trzecia siewka powtórzyła cechy rośliny matecznej, ale ma większy i ładniejszy kwiatostan.

Poczytałam o kurach. Coraz więcej osób pisze, że chce je hodować. Kondzio ma śliczne kury, można się w nich zakochać. Tak mi się wydaje (a może się mylę), że pomalutku ogrody staja się też użytkowe. Ja na przykład nie wyobrażam sobie ogrodu bez owoców, a teraz i bez warzyw.

Danusiu, życzę Wam wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
deszczowymaj 16:58, 02 sty 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Danusiu Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku
Przede wszystkim dużo zdrówka , uśmiechu ,radości i spełnienia marzeń .
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Gardenarium 18:17, 02 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Anda napisał(a)


Danusiu, mam tylko 200 qm calego ogrodu przy szeregowce, a marzy mi sie jeszcze mala szklarenka. Chyba jednak nie wcisne.

Ogrody w Belgii polecam Ciekawa jestem Twoich wrazen w porownaniu z Anglia.


Oj, to rzeczywiście malutko. Szklarenka moim zdaniem ważniejsza.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:18, 02 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
antracyt napisał(a)


Też myśleliśmy o kurniku i własnych jajkach Tylko boję się, że za bardzo mnie to przywiąże do ogrodu. Nie mam koło siebie nikogo, kto w razie naszej nieobecności dopilnował by gdaczącego towarzystwa i na razie stanęło na tym, że jajka kupujemy z zaprzyjaźnionego gospodarstwa.


My akurat mamy tam pracownika, więc z karmieniem nie ma problemu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:19, 02 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ewsyg napisał(a)


Ja floksy też lubię i zrobiłam sobie u siebie takie "floksikowo" Mam sporo odmian i okazało się, że za dużo kolorów w jednym miejscu. Muszę część przenieść w inną część ogrodu. Co za dużo to nie zdrowo U mnie floksy maja siewki i dzięki temu mam dwie nowe odmiany. Trzecia siewka powtórzyła cechy rośliny matecznej, ale ma większy i ładniejszy kwiatostan.

Poczytałam o kurach. Coraz więcej osób pisze, że chce je hodować. Kondzio ma śliczne kury, można się w nich zakochać. Tak mi się wydaje (a może się mylę), że pomalutku ogrody staja się też użytkowe. Ja na przykład nie wyobrażam sobie ogrodu bez owoców, a teraz i bez warzyw.

Danusiu, życzę Wam wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.


Też mam floksikowo, ale rozsiane na szczęście, chociaż pomyłki kolorystyczne też mam Ja z kolei rozmnażam floksy w marcu przez sadzonki odziomkowe. I zresztą nie tylko floksy, także rozchodniki a w tym roku zamierzam wypróbować także wszystko, co się da odciąć od rośliny matecznej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mira 21:40, 02 sty 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Nasienniki irysa superowe.
Ja je zwykle wycinam bo zdaje mi się że zostawione osłabiają roślinę, ale już nie będę wycinać.
Zając ekstraśny no i tablica wygmyrana też akurat zielona .
Czytam że gmyrasz po necie za ogrodami - ja też .

Zainteresowało mnie to sadzonkowanie marcowe - chodzi o pobranie z piętką ?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gardenarium 21:45, 02 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Takie odrywane można nazwać, że z piętką. Ja to nazywam odziomkowe, czyli oderwane tuż przy ziemi. Już zaczęłam o tym artykuł. Warto to pokazać, trochę zdjęć mam mało, ale są. Wszystko się przyjęło wtedy, a teraz to już wielkie kępy rosną.





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mira 22:22, 02 sty 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
A to super, dalie też tak można ale nigdy nie robiłam.To czekam na art.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies