Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

ElzbietaFranka 23:26, 02 sty 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13915
Gardenarium napisał(a)
Z tymi kurami to mamy wzloty i upadki. Raz decydujemy, że będą, potem że nie będzie. Ale ja tak sobie przemyślałam, że zdrowe jajka to ważna rzecz w diecie...po co kupować, jak się ma tyle ziemi, że nie sprawią one kłopotu.

Ja zawsze mam takie powiedzenie: na wypadek wojny mus być samowystarczalnym



Gdzie tam wojna mamy tyle przyjaciół za granicami, kraj miodem i mlekiem płynacy ludzie szczęśliwi

Lepiej u kogoś kurę sobie upatrzyć aby niosła jajka tylko dla ciebie. Każdy ptak,czy zwierzę to obowiązek.

Też kiedyś chciałam wszystko mieć swoje i zaniechałam kupa roboty a pożytku mało. Ale jak ktoś zaprawiony w hodowli czy uprawie nie mam nic przeciwko tylko podziwiam za zapał.

Danusiu wszystkiego dobrego w 2020 roku przede wszystkim zdrowka i wytrwałość i życzę.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
kasiek 15:24, 03 sty 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Danusiu w końcu zrealizowałam swoje marzenie o zaszklonym saloniku - tyle na niego czekałam, nawet sama wziełam sie do pracy i cud - zjawił się pan, wszystkie terminy i materiały były na już - normalnie cud
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
ewsyg 16:21, 03 sty 2020


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Gardenarium napisał(a)
Takie odrywane można nazwać, że z piętką. Ja to nazywam odziomkowe, czyli oderwane tuż przy ziemi. Już zaczęłam o tym artykuł. Warto to pokazać, trochę zdjęć mam mało, ale są. Wszystko się przyjęło wtedy, a teraz to już wielkie kępy rosną.


Ja tak rozmnażam wszystkie jeżówki, przetacznik, rozchodniki, floksy, margaretki, marcinki. Raz udało mi się ostróżkę tak rozmnożyć.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Gardenarium 20:23, 03 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, Ewo, te wszystkie, i wiele innych mam na swojej liście możliwych do rozmnażania. Mus się pospieszyć z artykułem. W tym roku zamierzam ciąć na sadzonki wszystko, co wyjdzie z ziemi. Doniczki mam, namiot mam, więc już mnie ręce swędzą
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gruszka_na_w... 20:44, 03 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Te swędzące ręce i przebierające nogi to powszechna ostatnio dolegliwość.

Życzę w nowym roku samych sprzyjających wiatrów w tym Waszym rejsie do wymarzonego raju na ziemi.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Basilikum 21:18, 03 sty 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
to juz czekam w kolejce na artykul, doniczki mam, namiotu niet ale bede na pewno probowac

Dziekuje za wszystki rady (wczoraj czytalam artykuly o komposcie super sa
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Rumianka 21:31, 03 sty 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Z sadzonkami "robionymi" swoimi sposobami najlepiej sie wychodzi, bo nawet jak nic z tego nie będzie to i tak nic się nie traci...a jak jest szklarnia i doniczki to już dużo, bo u mnie szklarni niet, a w zamian tylko hulajacy morski wiatr, ale i tak prawie zawsze się udają nowe sadzonki...Dużo zdrówka na Nowy Rok i siły do realizacji zamierzonych pomysłów...Pozdrawiam>
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Gardenarium 23:41, 03 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Basilikum napisał(a)
to juz czekam w kolejce na artykul, doniczki mam, namiotu niet ale bede na pewno probowac

Dziekuje za wszystki rady (wczoraj czytalam artykuly o komposcie super sa


Siedziałam, siedziałam...aż wysmarowałam. Z 60 zdjęć zamieściłam. Jak admin zobaczy, to może jutro opublikuje

Zajawka zdjęciowa
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:42, 03 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:45, 03 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Basilikum napisał(a)


Dziekuje za wszystki rady (wczoraj czytalam artykuly o komposcie super sa


Opracowałam schemat, Justyna narysowała. Mam wydrukowany na A3, będę oprawiać w ramy i robić pokazowy kompostownik mały, ze szklaną szybą, żeby widać było przekrój i co się w środku dzieje.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies