Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

sylwia_slomc... 00:05, 04 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Świetna ściąga

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anpi 00:22, 04 sty 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8191
Gardenarium napisał(a)


Opracowałam schemat, Justyna narysowała. Mam wydrukowany na A3, będę oprawiać w ramy i robić pokazowy kompostownik mały, ze szklaną szybą, żeby widać było przekrój i co się w środku dzieje.




Gupio zapytam...a my możemy skopiować ten rysuneczek?

Ja też dużo korzystam z artykulików,dzięki za wszelką wiedzę Danusiu!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Gardenarium 07:56, 04 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, oczywiście, ale w naszym ogrodzie też można będzie robić zdjęcia tego i się uczyć, patrzeć jak to wygląda od środka.

Edukacja dla dzieci (i dla dorosłych, nieświadomych..), aby segregowały odpady organiczne i oddzielały je od ogólnych śmieci z kuchni. Obierki, resztki warzyw itp.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Borbetka 10:09, 04 sty 2020


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Świetny pomysł! Dzieci powinny być edukowane jak wygląda świat rzeczywisty, a nie wirtualny. Kiedyś były obozy OHP, pracowałam w przetwórni jabłek, ogóry ładowałam do słoików, na wykopki się jeździło. Ale to było szczęście, jak trochę grosza się zarobiło. W sadach też się pracowało. Pamiętam, jak wbiegałam szybcikiem do szklarni obrywać wilki z pomidorów i wybiegałam raz dwa, bo tak gorąco tam było latem. Było fajnie. A i też myślę, aby być samowystarczalnym człowiekiem za jakiś czas. Żeby jak najwięcej uprawiać roślin na swojej ziemi, tylko mi jeszcze wiedzy o warzywach bardzo brak.
Dużo dobrego robicie z Witkiem Danusiu.
____________________
borówcowy wizytowka
sylwia_slomc... 10:34, 04 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Ważna misja w obecnych czasach taka edukacja najmłodszych bo potem dzieci nawet na wsiach nie wiedza jak rośnie cebula czy kapusta, a fioletowa krowa mleko daje bo przecież tak jest w telewizji...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
deszczowymaj 11:12, 04 sty 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Gardenarium napisał(a)


Opracowałam schemat, Justyna narysowała. Mam wydrukowany na A3, będę oprawiać w ramy i robić pokazowy kompostownik mały, ze szklaną szybą, żeby widać było przekrój i co się w środku dzieje.





Świetny pomysł ,jak dla mnie strzał w dziesiątkę ,kompostownik mam od jakiegoś pół roku ,doświadczenie w tym temacie jeszcze słabe i nie zawsze mam pewność co można wrzucić a co nie

zaraz sobie skopiuje

a i z niecierpliwością czekam na artykuł o rozmnażaniu
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Borbetka 11:12, 04 sty 2020


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ważna misja w obecnych czasach taka edukacja najmłodszych bo potem dzieci nawet na wsiach nie wiedza jak rośnie cebula czy kapusta, a fioletowa krowa mleko daje bo przecież tak jest w telewizji...

Bardzo to prawdziwe Sylwio.
____________________
borówcowy wizytowka
Gardenarium 11:34, 04 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Oglądałam dzisiaj, że giną Malediwy, przecudne wysepki. Jak ludzie ze świata tam wyjechali, żeby edukować ludność miejscową i dzieci, sprzątają plaże, aby śmieci nie znalazły się w oceanie. Bo co pływa w nim, wyrzucili ludzie...Smutne to wszystko dla nas może jeszcze nie, ale przecież dotknie przyszłe pokolenia. To będzie smutny czas Zacznijcie od dziś, śmieci z kuchni segregujcie dokładnie, skorupki, fusy, torebki po herbacie, ogryzki itp. do wiaderka i na kompost. Ja to robię.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wendy79 11:35, 04 sty 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Również czekam na artykuł o sadzonkowaniu z pędów, bo będę potrzebować trochę roślin do ogrodu np. floksów i jeżówek. Przy okazji zapytam, jak uzyskać jak najwięcej sadzonek szałwii i kocimiętki? Przez podział?

Kompostuję niemal wszystko co się da, zaniechałam tylko wrzucania torebek od herbaty, bo ciężko u mnie się rozkładają. A co ze skórkami owoców egzotycznych? Dawać, nie dawać?
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Anda 11:38, 04 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Daniusiu, rowniez czekam na artykul

Co do niszczenia srodowiska, to wlasnie masz racje. Trzeba zaczac od siebie i chociazby od drobiazgow, jak dzielenia smieci.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies