Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Kokesz 13:07, 04 sty 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Do mojego kompostownika wrzucają odpadki trzy rodziny. Skórki od bananów suszę i wykorzystuję latem pod pomidory i róże. Fusy od kawy mam z pracy z dwóch dużych ekspresów do kawy i one idą na kwaśną rabatę. A obierki od warzyw suszę i zjadają je moje szynszyle Nic się nie marnuje
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
galgAsia 13:48, 04 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Zaczęłam ogrodowanie od kompostownika. Zbieram resztki domowe i ogrodowe swoje i Rodziców. Wychodzi z tego bardzo porządny kompost Zbieram fusy, popiół z kominka, kartony, wytłoczki z jajek. Trzeba mówić i pokazywać, jak wiele rzeczy można odzyskać i wykorzystać.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Rumianka 14:05, 04 sty 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Gardenarium napisał(a)
Zacznijcie od dziś, śmieci z kuchni segregujcie dokładnie, skorupki, fusy, torebki po herbacie, ogryzki itp. do wiaderka i na kompost. Ja to robię.

Ja robię tak od kilku lat...wszystkie odpady organiczne lądują w kompostowniku, a później cieszy mnie wspaniała ziemia kompostowa...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Gardenarium 14:35, 04 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wendy79 napisał(a)
Również czekam na artykuł o sadzonkowaniu z pędów, bo będę potrzebować trochę roślin do ogrodu np. floksów i jeżówek. Przy okazji zapytam, jak uzyskać jak najwięcej sadzonek szałwii i kocimiętki? Przez podział?

Kompostuję niemal wszystko co się da, zaniechałam tylko wrzucania torebek od herbaty, bo ciężko u mnie się rozkładają. A co ze skórkami owoców egzotycznych? Dawać, nie dawać?


Niby wcześniej pisałam, żeby nie dawać. Ale daję.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:38, 04 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Artykuł wisi na panelu. Michał widocznie gdzieś wyjechał na weekend i nie czyta maili Opublikuje, jak przeczyta, że zrobiłam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:52, 04 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja też robię tak od kilku a nawet kilkudziesięciu lat, ale jak widziałam w telewizji dzisiaj, w blokach ludzie wszystko wrzucali do jednego zsypu, teraz muszą też segregować.

Na ogrodowisku wiemy o tym. I o kompostowaniu, ale w blokach nie wszyscy mieli możliwości kompostowania, to i nie segregowali.

Patrzę, że pod tagiem kompost pierwszy artykuł napisałam od razu jak powstało ogrodowisko, w 2010 roku, opierając się na swoich doświadczeniach w Ogrodzie Babci Jasi. A to już 46 lat ogrodowania. Szmat czasu, całe moje życie prawie.

https://www.ogrodowisko.pl/szukaj?utf8=%E2%9C%93&q=kompost
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
basia3012 16:14, 04 sty 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9548
Danusiu, przeczytałam artykuł. Dziękuję. Dopiero w tym roku założyliśmy kompostownik, znalazłam na niego miejsce a mąż sam zbudował. Mamy nadzieję na własny kompost.
Tak wygląda nasz kompostownik. Mam nadzieje, że trzy hortensje go zasłonią.
Może trzeba usunąć Danusiu to zdjęcie? Przepraszam, że wstawiłam je ale chciałam się pochwalić własnym kompostownikiem.

____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Gardenarium 16:35, 04 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wkleiłam ten post także u Ciebie Pięknie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zabaewa 16:58, 04 sty 2020


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Gardenarium napisał(a)


Dalie i róże - moje miłości największe ..i jeszcze floksy.



U mnie zamiast dalii - piwonie... no i jeszcze lilie - reszta na drugim miejscu
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
KasiaBawaria 19:25, 04 sty 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Kompostowwanie to swoja droga ale i przemyslane zakupy. My od dluzszego czasu nie kupujemy pakowanych wedlin, owoce i warzywa kupujemy luzem a nie w plastikowych opakowaniach- zabieramy siatki do warzywa z materialu.Mleko tylko w butelkach szklanych, to samo jogurt- tylko w sloikach. Smietane tez w butelce szklanej a nie w kubkach. To samo inne zakupy- kupujemy wyprodukowane w naszej okolicy. Mieso staramy sie od tutejszych rzeznikow, gdzie zwierzeta nie maja za soba transportu.Co sie da, to z okolicy. Dzieki temu nie mamy wiele opakowan plastikowych.Zmniejszylismy do minimum. Komposty mamy 3 i zbieram co sie da.
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies