Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Kasiek 21:54, 05 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
I ja sie staram Pomijajac juz tak oczywista rzecz jak kompostownik w ogrodzie i brak chemii, robie zakupy u naszych rolnikow, jajka, drob, mieso, warzywa i owoce. Ja osobiscie nie jem miesa, ale je je moja rodzina, te kupuje tylko i wylacznie w bio gospodarstwie. W naszym wiejskim Netto nie ma juz torebek foliowek, sa za to wielokrotnego uzytku Mamy w okolicy (25 km) sklepik bio i jest on swietnie zaopatrzony, lubie w nim robic zakupy. Dodatkowo, mamy automaty z zywnoscia Tak, nawet o 24 mozna wrzucic pieniazek i wyciagnac np jajka Przy okazji zrobie fotke Swoj jogurt i chleb to oczywista oczywistosc ( chlebek bez maki)
Sprzatanie w domu w wiekszosci z pastami i plynami wlasnej produkcji Staram sie bardzo jak najmniej uzywac chemii, pranie moje pieknie pachnie a nie jest prane w proszku
____________________
Bawarka
Gardenarium 10:20, 06 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jejku, ile wspaniałych rad i informacji.
Odnośnie zakupów, to ja mam jeszcze bardzo do tyłu... ale robię postępy i wożę w samochodzie cały pakiet przeróżnych materiałowych toreb wielokrotnego użytku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:22, 06 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A.. dzisiaj oglądaliśmy filmiki o kurach we własnym ogrodzie, jak karmić itd, jak robić susz na zimę, jak robić kiszonki.. u nas za płotem mnóstwo pokrzyw, krwawnika itd... a warzywa i szpinak też nie ma problemu. Kury coraz bliżej.

O..i dowiedzieliśmy się że lubią bardzo nagietki i aksamitki...będę wysiewać w skrzynie i wstawiać do zagrody...Głowa aż boli od tych planów
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
galgAsia 10:26, 06 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
U nas jeszcze wszelkie śmietany i jogurty w plastikowych kubkach... Ale staram się dawać im co najmniej drugie życie - przerabiam na etykiety do roślin, wykorzystuję do wysiewów i pikowania. Tym niemniej, przeraża mnie ta ilość plastiku dookoła...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gosiek33 11:55, 06 sty 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Nie nadążę by wszystko przeczytać ale uwaga co do torebek po herbacie - nie wszystkie się rozkładają, niestety nawet część wyglądających na papierowe potem w kompoście znajduję w całości. Był okres, że rozrywałam torebkę i zawartość szła na kompost, torebka do zmieszanych - ale to była tylko chwila szaleństwa ;

Dobre też jest teraz zimą przykrywanie kompostu starym kartonem. Cieplej będzie miał
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
KasiaBawaria 12:09, 06 sty 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Gardenarium napisał(a)


Jeju...szacunek Poszukam jogurty u nas czy są w szklanych?


Nie wiem wlasnie jak w Polsce, u nas sa. Mialam tez maszyne do robienia jogurtow, ale moze faktycznie pomysle o termosie. Mi jogurty ze sloikow wogole lepiej smakuja, bo sa delikatne i nie kwasne.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 12:13, 06 sty 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Kasiek napisał(a)
I ja sie staram Pomijajac juz tak oczywista rzecz jak kompostownik w ogrodzie i brak chemii, robie zakupy u naszych rolnikow, jajka, drob, mieso, warzywa i owoce. Ja osobiscie nie jem miesa, ale je je moja rodzina, te kupuje tylko i wylacznie w bio gospodarstwie. W naszym wiejskim Netto nie ma juz torebek foliowek, sa za to wielokrotnego uzytku Mamy w okolicy (25 km) sklepik bio i jest on swietnie zaopatrzony, lubie w nim robic zakupy. Dodatkowo, mamy automaty z zywnoscia Tak, nawet o 24 mozna wrzucic pieniazek i wyciagnac np jajka Przy okazji zrobie fotke Swoj jogurt i chleb to oczywista oczywistosc ( chlebek bez maki)
Sprzatanie w domu w wiekszosci z pastami i plynami wlasnej produkcji Staram sie bardzo jak najmniej uzywac chemii, pranie moje pieknie pachnie a nie jest prane w proszku


U nas tez sa te automyty-czasami bierzemy stamtad mleko. Nie podoba mi sie tylko, ze krowy stoja w stodolach bez wyjscia. Wiec staram sie z tych automatow nie korzystac. Za to jest jedno mleko w sklepach, w butelkach, ktore jest od krow stojacych na lakach.I te kupujemy.

Do bio sklepu mamy 25 km, do rzeznika 10 km ale jezdzimy raz na dwa tygodnie i robimy zapasy. To samo z farma bio drobiu. Jezdzimy raz na jakich czas i kupujemy wiecej.U mnie bez auta nigdzie nie dojde pieszo- tzn. dojde ale po 30 min. wiec
____________________
Zapraszam na kawe
Kokesz 16:17, 06 sty 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Myślę, że mniejszy problem z plastikiem byłby, gdyby go skupowali i płacili za skup. Wiem że w Niemczech skupowali kiedyś butelki plastikowe, nie wiem czy nadal tak jest?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anda 16:35, 06 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Tak, opakowania plastikowe, foliowe i aluminiowe są zbierane osobno. Butelki i puszki prawie wszystkie rodzaje też są z zastawem. Jednak to nic nie zmienia, bo bardzo dużo produktów marketowych jest pakowanych w plastik, nawet woda. Nawet mięso ekologiczne. Zmiana musiałaby nastąpić nie tylko po stronie konsumentów, ale i po stronie producentów. Jednak wtedy rosną koszty, a konsumenci więcej płacić nie chcą lub nie mogą.

W Niemczech te zmiany są powoli wprowadzane. Od tego roku wszedł w życie pierwszy nowy przepis, nowe podatki i wyższa cena paliw od przyszłego roku, aby ludzie rzadziej używali samochody.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Basilikum 16:46, 06 sty 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Renato na plasykowe butelki (nie wszystkie) jest kaucja i mozna je zwrocic ale to ile tego plastiku codziennie do domu przynosimy jest przerazajace
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies