Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

sylwia_slomc... 09:37, 09 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81260
Ja mam maluszki za 5taka z marketu posadzone w trawie, nie dbałam z braku czasu w tym sezonie, a i tak potroiły swoja objętość, będzie dobrze cisy są twarde, a jak zadbasz to śmigną raz dwawbrew opiniom z moich obserwacji wynika, że cis wcale wolno nie rośnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mira 10:51, 09 sty 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gapie się na cisy i patrzę że za oknem deszcz.
Jak to plewic będziesz, to nie za blisko będziesz przesadzać?. Ile czasu taka siewka rośnie na metrów roslinke?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Pszczelarnia 11:55, 09 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
mira napisał(a)
Gapie się na cisy i patrzę że za oknem deszcz.
Jak to plewic będziesz, to nie za blisko będziesz przesadzać?. Ile czasu taka siewka rośnie na metrów roslinke?


Deszcz jest dobry.

Danusia pisała, sadziła co 30 cm w rzędach oddalonych od siebie 60 cm - będzie co pielić (i ściółkować) na pewno, żeby maluszki od dołu ładnie się rozrastały bez przeszkód.


Czego Ci Danusiu życzę - za 4 lata nie poznasz swojej plantacji, tak wydorośleje.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 16:44, 09 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
mira napisał(a)
Gapie się na cisy i patrzę że za oknem deszcz.
Jak to plewic będziesz, to nie za blisko będziesz przesadzać?. Ile czasu taka siewka rośnie na metrów roslinke?


Będę plewić ręcznie. Już takie coś mam przetestowane, będę ściółkować tekturą między rzędami i skoszoną trawą. Będę nadcinać korzenie raz z jednej raz z drugiej strony a potem co drugi będę wysadzać dalej w miarę rośnięcia, ale co 30 cm to jest dobra odległość. Bo chciałam gęściej ale to byłby błąd.

One nie będą tutaj rosły 5 lat, 2-3 lata i do przeprowadzki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:45, 09 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Byłam w takiej wielkiej szkółce z cisami, to mają jeszcze gęściej, że ruszyć się nie można. A perz ewentualnie, z konieczności opryskam na jednoliścienne selektywnym.

Na rabatach miałam full perzu i nie ma. Wszystko ręcznie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mira 16:58, 09 sty 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ano, sciolka da dużo. Po co się te korzenie podcina?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gardenarium 20:25, 09 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
To się nazywa "szkółkowanie". Cis się korzeni jak potwór, w bok, szeroko. W jednym roku w gruncie tniesz korzenie z jednej strony, a w drugim z drugiej strony. Po to aby korzenie włośnikowe (aparat, który pobiera substancje z gleby) się zagęszczały bliżej rośliny, a nie daleko, wtedy gdy posadzisz do donicy czy przesadzisz, jest 100 % że się przyjmą, no i do doniczki mniejszej się zmieszczą.

Tniesz na zmianę, aby rośliny ich nie pozbawić jednocześnie z dwóch stron.

Jak to wszystko utniesz, jest dużo mniejsza szansa na przyjęcie się roślin po wykopaniu z małą bryłą. O to chodzi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:27, 09 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tak robimy z dużymi okazami, niekoniecznie cisa, każdej rośliny, gdy mamy zamiar ją przesadzić. Podkopujesz z jednej strony, odkopujesz glebę, sypiesz kompost i dajesz folię czy coś, żeby korzenie utrzymały się blisko rośliny. Druga strona żywi drzewo. W następnym roku to samo z drugiej strony. Potem możesz wykopywać drzewo, będzie żyło.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ania111 20:28, 09 sty 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Pani Danusiu ,

Pani to chyba wie wszystko
pozdrawiam serdecznie
____________________
Ania Spelnione marzenie
Gruszka_na_w... 20:54, 09 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Cisy jak cisy, ale gleba- sam miód. Cudowną ma strukturę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies