Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

wiklasia 21:24, 09 sty 2020


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Danusiu - a w jakiej odległości od pnia głównego powinno się robić to podcinanie korzeni? Czy wyznacznikiem jest szerokość części nadziemniej?
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Gardenarium 21:35, 09 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Korzenie sięgają z reguły tak szeroko jaka jest korona, ale podcina się właśnie po mniejszym obwodzie, o to właśnie chodzi, dlatego na zmianę w dwóch latach się to robi. Inaczej bryła musiałaby ważyć kilka ton i przesadzenie takiego drzewa byłoby niemożliwe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
m_gocha 22:40, 09 sty 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Danusiu! Jaki system korzeniowy ma cis? Wydawało mi się że podobnie jak bukszpan - płytki i gęsty.
Kilka lat temu przesadzałam sporego około 10-letniego złotego cisa. Wtedy nie przygotowywałam go do przeprowadzki i o ile pamiętam został spory korzeń w głąb ziemi. Wtedy odchorował mocno tą przeprowadzkę. Musiałam ponad 2/3 obciąć bo uschły gałęzie ale potem z tych zostawionych ładnie odbiły nowe
Dzisiaj to spory krzew o średnicy prawie ok. 1,5 metra i chętnie przeniosłabym go w inne miejsce. Jak myśliśz czy takie podkopanie wystarczy przy tak dużym egzemlarzu. Na jaką głębokość robić podkop?
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Gardenarium 09:36, 10 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ma system gęsty i dość blisko środka masy korzeniowej, ale w suchym podłożu lubi się rozrastać szerzej niż sięga masa zielona. Doświadczyłam tego, gdy wykopywałam kulki których korzenie nie były podcinane. Ciągnęły się te korzenie jak płaszcz

Korzenie w mokrym podłożu będą wyglądały zupełnie inaczej a w gliniastym to cis może nawet słabo rosnąć, bo nie lubi zbyt mokro.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kasiek 10:40, 12 sty 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Rany jakie poletko cisowe! Pamietam jak Agania zamawiała 60 chyba sztuk wrzosów i jaka była rozczarowana czy część przyszła ładna a część nie nadająca sie do niczego, faktycznie przy dużych zamówieniach jest spore ryzyko zmieszania ładnego i trefnego razem tak, że nikt si e nie połapie przy odbiorze.
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Gardenarium 07:36, 13 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No właśnie, nigdy nie byłam zwolenniczką zakupów internetowych roślin, nie polecałam z tego względu. Zaryzykowałam, skutek tego zamówienia - zadowolenie na 50%. To chyba jednak za mało. Ale te 50 % musi wystarczyć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mira 11:06, 13 sty 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
A ja w zimie nie moge wyrobić i przeglądam strony i choć nie lubię zakupów internetowych teraz wszelkie cebulę mnie kuszą jak gladiola,dalie no i hmm tulipany są a u mnie w środę plus 7 oglądam też spikerka i inne i zaglądam na listę potrzeb roślinnych a tam pisze stop ...kto mi to napisał

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Helen 21:23, 13 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
Ja za to bardzo lubię zakupy internetowe i jak na razie tylko z jednego sklepiku przysłali słabe roślinki.
____________________
Helen - Hortensjowo
Gardenarium 21:34, 13 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja też nie mogę wyrobić, aż dostałam coś w ręce, jakiś skurcz od tej myszki i kręcenia. Dalie też oglądałam, ale mam tyle że czekam jak przezimuje i myślę że i tak mam rekordowo, raczej będę kupować już kwitnące w maju.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaBawaria 08:24, 14 sty 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ja kupuje 90 % w necie. Tutaj jak cos jest nie tak, to albo zwracaja pieniadze, albo dosylaja zdrowe rosliny. Nie mialam nigdy problemow.
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies