Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Gosiek33 17:23, 06 sty 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Dlatego staram się kupować tylko to co można bez opakowania dostać. Nietety w szklanej butelce tylko śmietanę czasem mogę kupić i to w zaporowej cenie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Mary 23:31, 06 sty 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Czy rzeczywiście kupowanie produktów w szklanych opakowaniach jest bardziej ekologiczne?

Usłyszałam wczoraj opinię, że to jest wątpliwe, bo koszty transportu szkła są o wiele wyższe i koszty przetworzenia szkła też są wyższe (zupełnie inne temperatury).

Podobnie z produktami Bio z odległych miejsc. Z pewnością są zdrowe, ale ich kupowanie jest prawdopodobnie mniej ekologiczne od kupowania produktów w okolicy ze względu na koszty transportu.

Ekologiczne produkty zza granicy???
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Magara 00:21, 07 sty 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6609
Danusiu, a może założyć wątek o metodach robienia eko zakupów i o tym jak sobie radzimy z nadmiarem śmieci, głównie plastikowych? Jak wykorzystujemy resztki i jakie mamy pomysły, żeby czemuś dać drugie życie? Jak czytam wpisy na forum to widzę, że wszyscy raczej myślimy podobnie i ilość śmieci nas poraża, a przecież każdy ma jakieś fajne pomysły - może taka wymiana informacji zasługuje na wątek
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gardenarium 07:38, 07 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Oczywiście, super pomysł, już zakładam, na razie tytuł "Jak robić eko zakupy" ale może będzie lepszy pomysł na dobry tytuł, to piszcie?

Skopiujcie swoje posty i wklejcie do wątku.

https://www.ogrodowisko.pl/watek/10164-jak-robic-eko-zakupy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaBawaria 08:00, 07 sty 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Mary napisał(a)
Czy rzeczywiście kupowanie produktów w szklanych opakowaniach jest bardziej ekologiczne?

Usłyszałam wczoraj opinię, że to jest wątpliwe, bo koszty transportu szkła są o wiele wyższe i koszty przetworzenia szkła też są wyższe (zupełnie inne temperatury).

Podobnie z produktami Bio z odległych miejsc. Z pewnością są zdrowe, ale ich kupowanie jest prawdopodobnie mniej ekologiczne od kupowania produktów w okolicy ze względu na koszty transportu.

Ekologiczne produkty zza granicy???


Tez mam tego typu przemyslenia. Jezeli kupujemy melko w sklepie, co czasem robimy.Ale np.u nas od jednego rolnika napelniamy mlekiem na miejscu. Wiec nie ma transportu butelek.Przychodzimy ze swoja butelka

My dlatego az tak na bio nie jestesmy ukierunkowani. Jedynie ma byc z regionu i z gospodarstwa kontrolowanego. Staramy sie duzo warzyw u siebie miec.Na zime mrozimy.
____________________
Zapraszam na kawe
Gardenarium 09:37, 07 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dzisiaj Witek ma zamiar koparką robić prace ziemne. Ciekawe jak z pogodą, czy wytrzyma. A ja oczekuję na paczkę sadzonek cisa, 2250 szt. Czy dam radę posadzić?
Paczka idzie od 8 dni... masakra. Czy nie wyschną rośliny?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anda 09:39, 07 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33374
O rany, tyle cisów. Wszystkie dla Waszego ogrodu?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gardenarium 09:43, 07 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na szkółkę do wsadzenia, a co z nich będzie, to zobaczę, część do siebie a część do sprzedania.

Co roku sadzę 100-200 szt i moja ziemia jest idealna, bo rosną szybciutko. Wolę malutkie wsadzić, to zaoszczędzę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:01, 07 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W sumie to i te dwa tysiące to pewnie na wszystkie żywopłoty byłoby mało przy tym areale. Ale sadzimy stopniowo, takie spore egz. także. Teraz mamy zamiar posadzić cisa od frontu i do stawu kąpielowego, nawet chyba mam odpowiednią ilość, tylko że malutkie, takie 30-50 cm.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mira 11:02, 07 sty 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
W prognozę u mnie do połowy stycznia zimy nie widać. Niestety sporo cebulowych wylazi i nawet te sadzone do donic nie podlewanie też. Drzewa mają być takie wyra ne pączki. Jest idealny czas na prace niemniej wolałabym żeby zima przyszła teraz nie końcem lutego. No to mamy już klimatyczne zmiany.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies