Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

sylwia_slomc... 23:05, 28 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82137
Gardenarium napisał(a)
Czyli w spokojnym miejscu powinny wisieć, wezmę to pod uwagę, ale próba musi być.

Zdecydowanie w jakimś zacisznym bezpieczniej będziePróby są dobre bo się stale czegoś nowego uczymy Pokaż koniecznie jak zamontujesz i obsadziszKibicuję
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 23:06, 28 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Przybyła mi kolekcja ptaszków ceramicznych


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:06, 28 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:08, 28 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Początki podbudowy drogi dalszej, za jeziorkiem i nowa rabata c.d. Cisy posadzone. świerki posadzone na 60 metrów bieżących



Donice z tulipanami dojechały już prawie do pocz. działki


Wyłażą cebule



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:09, 28 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wystawiłam bukszpany z namiotu, żeby nie zaczęły rosnąć, bo zmarzną młodziutkie przyrosty. W namiocie czasami plus 25 stopni.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 23:13, 28 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82137
Danusiu teraz widać bardzo szkielet zimozielony i nie jest pusto, ale zastanowiło mnie czy prócz topiarów i cisów będziesz sadzić jakieś drzewa zimozielone/iglaste? Nie myślę o takich jak serby w formie żywopłotu tylko pomiędzy rabatami. Czy nie przewidujesz?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 23:16, 28 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie przewiduję, ale mam np. zdobyczne: świerk kaukaski Aurea, cyprysiki pienne kula wielka, mam też świerki Glauca Globosa na pniu 2 szt. Ale to nie znaczy nic. Nie będę sadzić iglastych, tylko liściaste, krzewy i drzewa i żywopłoty. Świerki mam własne więc przyda się taki wysoki parawan przed wiatrem i zasłonięcie części szkółkarskiej i gospodarczej, takie tam zbiory różności - powinny być schowane).
Czyścimy cały front ogrodu i zmieniamy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 23:19, 28 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82137
Podglądam zmiany stale. Mnie u mnie zimą brakuje jeszcze zielonych wysokich drzew. Nasadziłam sporo, ale jeszcze małe, najwyższe mojego wzrostu, ale co tam poczekamy, już się przyjęły i ruszyły ostro to z roku na rok bardziej będzie je widać Liściastych też mamy sporo, a jeszcze mnie kusi kilka posadzić
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magara 23:25, 28 lut 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6814
Danusiu, a czy mogłabyś pokazać jak rozwiązaliście sprawę kompostownika przy takich areałach???
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gardenarium 23:51, 28 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sprawa kompostownika - to jest wielka góra. Bo kompostowniki to mieliśmy na bazie i jest tego kilkadziesiąt ton. Ciągle dowozimy świeży materiał. Tutaj też była wielka góra, bo mamy gdzie i nie musimy się z kompostem chować. To nasz firmowy kompost a nie mały ogrodowy Mamy tony materiału każdego tygodnia pracy

Teraz tutaj będzie niewielki kompostownik pokazowy, z szybą, żeby było widać co tam jest w środku i objaśnienie, posypany płatkami róż - mercedes wśród kompostowników Do oglądania.


A kompost nasz nie będzie na pokaz, to nasza praca i nasze zaplecze


Będzie w 3 komorach, przegrodzonych nie wiem jeszcze jak, chyba betonowe przegrody wyjmowane.
Gdy przywozimy z jednego dnia konserwacji 200 worków skoszonej trawy nie ma czasu na segregację i przebieranie. Część się ściółkuje szkółkę, a resztę wywala na pryzmę. Co jakiś czas przesypuje bakteriami i się tworzy kompost. Potem miele w maszynie i jest góra do wykorzystania.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies