Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Anusia 11:35, 22 sty 2021


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Moja tez dotarla. Zamawialam w srode a przed chwila odebralam. Jest tez autograf, bardzo sie ciesze.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Gardenarium 12:15, 22 sty 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Martka napisał(a)
Danusiu, obie książki przeczytane, notatki i plany porobione. Układ Twojej nowej książki bardzo ułatwia planowanie rabat tak, aby przez cały rok na nich coś ciekawego się działo. HITEM jest natomiast dla mnie zdanie z Twojej z pierwszej książki "Gdy zaczniesz, skończ, bo się rozmyślisz i będziesz stać w miejscu" No tak genialnie proste i prawdziwe!
Czekam na trzecią książkę i mam nadzieję, że zdradzisz tam trochę tajemnic, jak korzystać z inspektów i szklarenek... temat potrzebny bardzo.


Marto, robię projekty warzywników A inspekty i szklarenki - postaram się zawrzeć jak najwięcej, warzywa to bardzo obszerny temat, ale będzie Zamierzam zbudować specjalną szklarenkę do wysiewów, tylko czy zdążę? Jeszcze nie wybrałam nawet modelu, bo niedostępne są
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Lukrecja 12:16, 22 sty 2021

Dołączył: 22 sty 2019
Posty: 14
Gardenarium napisał(a)
dziękuję za miłe wpisy
Lukrecjo, tak te jasne stożki to import z Niemiec, można je spotkać w LM wiosną. Były dość tanie. To odmiana 'Variegata' albo 'Aureovariegata'.


Tak myślałam. Widziałam ładnych kilka lat temu spore stożki z 'Variegaty' w lokalnym centrum ogrodniczym, lecz wtedy dopiero zaszczepiałam się ogrodnictwem (Twoja sprawka!) i nie miałam kompletnie pomysłu od czego zacząć. A trzeba było brać i najwyżej zadołować z donicami. Echhhh...

A co sądzisz o cięciu w stożki naszej polskiej odmiany taxus x media 'Tymon"? Ma pokrój szerokostożkowaty i pięknie wybarwia się na żółto. Zastanawiam się też, czy można ciąć go w kulki.
Gardenarium 12:53, 22 sty 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zaszalałam i przejrzałam dwa sklepy z nasionami warzyw, zamówiłam, bo nie wiem czy będzie coś stacjonarnie można kupić atrakcyjnego. a tak, kurier przyniesie do domu.

Idę w pokazowym warzywniku w ozdobne warzywa i dużo na sałatki. I takie warzywa co na zimę mogą zostać (pory, jarmuże). Nawet cebulę zimującą znalazłam, także nowości egzotyczne jakby (okra) - spróbujemy jak smakuje Rozważam warsztaty warzywne z zabraniem czegoś do domu na balkon. Nakupiłam w związku z tym różnych ciekawych nasion...może się uda coś zorganizować w czasie kwitnienia przebiśniegów, ciemierników albo ostatecznie...tulipanów.

Kupujecie już nasiona?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Bodziszek711 15:10, 22 sty 2021


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 14
Witam
Książka dotarła, piękne wydanie. Uradowałam się, że z podpisem Autorki.
I mój eM zachwycony , będziemy sobie wyrywać z rąk .
pozdrawiam serdecznie
Kasia
____________________
Bodziszek - Zielono mi......
Kasya 15:43, 22 sty 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41937
Gardenarium napisał(a)
Zaszalałam i przejrzałam dwa sklepy z nasionami warzyw, zamówiłam, bo nie wiem czy będzie coś stacjonarnie można kupić atrakcyjnego. a tak, kurier przyniesie do domu.

Idę w pokazowym warzywniku w ozdobne warzywa i dużo na sałatki. I takie warzywa co na zimę mogą zostać (pory, jarmuże). Nawet cebulę zimującą znalazłam, także nowości egzotyczne jakby (okra) - spróbujemy jak smakuje Rozważam warsztaty warzywne z zabraniem czegoś do domu na balkon. Nakupiłam w związku z tym różnych ciekawych nasion...może się uda coś zorganizować w czasie kwitnienia przebiśniegów, ciemierników albo ostatecznie...tulipanów.

Kupujecie już nasiona?

No ba... byłam dzisiaj w plantico

A książkę kupie stacjonarnie to będę miała pretekst żeby znowu przyjechać... po autograf
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Basilikum 19:12, 22 sty 2021


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Gardenarium napisał(a)


Kupujecie już nasiona?

ja cos tam kupilam juz w Polsce jak bylam w sierpniu. Teraz mam juz gotowe zamowienie ale nie udaje mi sie go wyslac, bo moj sklepik z nasonami nie nadaza z realizacja zamowien i co rusz zamykaja sklep online. Dzis wyslemy mailem, bo inaczej pewnie nic nie dostane a oni maja naprawde dobry wybor bio nasion, nie F2 i takie rozne cudaczki, stare historyzne odmiany i nowe wynalzki, ktorych sie u nas nie kupi w zadnym sklepie w okolicy.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Doranma 09:33, 23 sty 2021


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Na razie oglądam nasionka, szukając warzywnych nowości, ale pewnie lada dzień złożę zamówienie - też przez internet.
Okra na mojej działce się nie udała - przez kilka lat robiłam rozsadę, ale nie doczekałam się owoców. Może w szklarni będzie jej lepiej, niż w gruncie. Powodzenia ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Gardenarium 10:14, 23 sty 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Spróbuję, doczytałam że pomaga na problemy z żołądkiem a mam w rodzinie takie osoby, więc poeksperymentuję, pewnie w szklarni albo namiocie. Zapewne sezon wegetacyjny ma dość długi i nie zdąża zaowocować.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:16, 23 sty 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kasya napisał(a)

No ba... byłam dzisiaj w plantico

A książkę kupie stacjonarnie to będę miała pretekst żeby znowu przyjechać... po autograf


No, ba, też tam pojadę, choć niewielki sklepik. Ale lubię zaglądać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies