Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Kantylena 22:02, 21 sty 2021


Dołączył: 16 wrz 2016
Posty: 31
Dotarła do mnie książka dziękuję bardzo za autograf, naprawdę miła jest myśl, że wcześniej ta książka była w rękach jej autorki piękne zdjęcia, fajny podział materiału, myślę że będzie się czytać bardzo przyjemnie, pozdrawiam serdecznie Panią Danusię
Lukrecja 23:17, 21 sty 2021

Dołączył: 22 sty 2019
Posty: 14



Danusiu, a te dwa małe jasne stożki po prawej to bukszpany? Jaka odmiana? Szukam takich jasnych stożków od dawna...

ps: Dziękuję pięknie za autograf to bardzo miłe, że znalazłaś czas by zrobić nam ten osobisty prezent. Moc piękna i inspiracji w Twoich książkach, czekam na kolejne pozycje.
Gardenarium 08:56, 22 sty 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
dziękuję za miłe wpisy
Lukrecjo, tak te jasne stożki to import z Niemiec, można je spotkać w LM wiosną. Były dość tanie. To odmiana 'Variegata' albo 'Aureovariegata'.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
PrawieBory 09:24, 22 sty 2021


Dołączył: 08 sty 2018
Posty: 123
Ja takiego bukszpana kupiłam latem w centrum ogrodniczym. Nie wiem, czy tak trafiłam (szczęśliwie ) czy one jednak są powszechnie dostępne.
____________________
Pozdrawiam. Kasia
Gardenarium 09:29, 22 sty 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie są powszechne, jeżdżę wzdłuż i wszerz i tylko trzy razy widziałam takie. A żółte stożki to tylko raz i od razu kupiłam. Przestały w oczekiwaniu kilka lat zanim znalazło się dla nich miejsce pod szklarnią. Potem nigdy takich żółtych grubasów nie widziałam. Ładnie rozjaśniają, mam tutaj na rabacie dwie pary takich stożków.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
PrawieBory 09:33, 22 sty 2021


Dołączył: 08 sty 2018
Posty: 123
Aaaa, to ze mnie taka farciara Mam nadzieję, że dobrze przezimuje, bo rośnie u mnie pierwsza zimę.
____________________
Pozdrawiam. Kasia
Gardenarium 09:35, 22 sty 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nom, farciara, ale może zaczną sprowadzać więcej, bo jest chyba popyt.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 09:44, 22 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Ja mam takiego bukszpanika variegata, ale malutki jeszcze, wolniej rośnie niż normalne buksy i jak na razie ćma go nie ruszyłaJa mam z sadzoneczki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Bog 10:23, 22 sty 2021

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
Książka dotarła jest świetna z mnóstwem pięknych zdjęć i z autografem Danusiu bardzo dziękuję
Martka 11:31, 22 sty 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Danusiu, obie książki przeczytane, notatki i plany porobione. Układ Twojej nowej książki bardzo ułatwia planowanie rabat tak, aby przez cały rok na nich coś ciekawego się działo. HITEM jest natomiast dla mnie zdanie z Twojej z pierwszej książki "Gdy zaczniesz, skończ, bo się rozmyślisz i będziesz stać w miejscu" No tak genialnie proste i prawdziwe!
Czekam na trzecią książkę i mam nadzieję, że zdradzisz tam trochę tajemnic, jak korzystać z inspektów i szklarenek... temat potrzebny bardzo.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies