Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

sylwia_slomc... 16:13, 21 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Też myślałam o cięciu, ale coś piszą w necie, że mrozy jeszcze mogą wrócić i to do -30 więc się powstrzymam do połowy lutego pewnie...
w lutym też przycinkę drzew i krzewów planujemy

Z pytaniem przychodzę Czy stosowałaś może w ogrodnictwie sproszkowaną hemoglobinę?
Ciekawa jej jestem i efektów, ale tato mnie postraszył, że On raz kupił i okropnie śmierdziała, a ja myślałam po rabatach posypać i teraz nie wiem co myśleć....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 16:19, 21 sty 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie stosowałam, polecam mączkę bazaltową, działa cuda. Ja się boję hemoglobiny, skąd jest pozyskiwana, jakoś mnie wstrząsa na myśl o hemoglobinie, wolę dodatki pochodzenia roślinnego lub skalnego. Rogowych i mączki kostnej nie stosowałam do tej pory.

Muszę poczytać o tym. U nas pisała o tym Toszka https://www.ogrodowisko.pl/watek/5315-jak-ozywic-moj-szmaragdowy-ogrod?page=1315
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 16:29, 21 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Dzięki To pewnie odpad poubojny, który sprzedają....tak myślę.
Bazaltową rozsypałam po ogrodzie początkiem zimy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Juzia 17:27, 21 sty 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38669
Gardenarium napisał(a)
Nie stosowałam, polecam mączkę bazaltową, działa cuda. Ja się boję hemoglobiny, skąd jest pozyskiwana, jakoś mnie wstrząsa na myśl o hemoglobinie, wolę dodatki pochodzenia roślinnego lub skalnego. Rogowych i mączki kostnej nie stosowałam do tej pory.


Danusiu super podejście! Wegańskie
Popieram!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Basilikum 17:37, 21 sty 2021


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
a ja stosuje wiorki rogowe maczka szbciej dziala ale mi jakos w lapki jeszcze nie wpadla. Wiorki sa u nas wiosna w kadym dyskoncie.
Bazaltowa tez stosujemy. Ja sypie po bukszpanach by ich cma nie polubila i dziala.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Gardenarium 19:16, 21 sty 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja też sypię mączkę bazaltową po bukszpanach i cisach, wszystko było upylone
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Brzozowadzie... 19:44, 21 sty 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
sylwia_slomczewska napisał(a)


Z pytaniem przychodzę Czy stosowałaś może w ogrodnictwie sproszkowaną hemoglobinę?
Ciekawa jej jestem i efektów, ale tato mnie postraszył, że On raz kupił i okropnie śmierdziała, a ja myślałam po rabatach posypać i teraz nie wiem co myśleć....

Sylwia, w tym roku stosowałam hemoglobinę pod nowo posadzone magnolie, były jakieś osłabione i żółtawe. Sypnęłam im po jednej- dwie łyżki i wymieszałam z wierzchnią ziemią. Powtórzyłam po dwóch tygodniach, po miesiącu wszystkie trzy magnolie miały piękne zielone liście i zaczęły wreszcie przyrastać.
Moja hemoglobina nie śmierdziała Sypka bardzo i wygodna w użyciu.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Sebek 21:07, 21 sty 2021


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Książka dotarła - jest cudowna I bardzo się cieszę, że jest tam tyle Waszych zdjęć - super

Gratuluję i... czekamy na trzecią!
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
sylwia_slomc... 21:20, 21 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Sylwia, w tym roku stosowałam hemoglobinę pod nowo posadzone magnolie, były jakieś osłabione i żółtawe. Sypnęłam im po jednej- dwie łyżki i wymieszałam z wierzchnią ziemią. Powtórzyłam po dwóch tygodniach, po miesiącu wszystkie trzy magnolie miały piękne zielone liście i zaczęły wreszcie przyrastać.
Moja hemoglobina nie śmierdziała Sypka bardzo i wygodna w użyciu.

A możesz dać namiar gdzie kupowałaś?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Brzozowadzie... 21:28, 21 sty 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
sylwia_slomczewska napisał(a)

A możesz dać namiar gdzie kupowałaś?

Napisałam Ci na priv.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies