Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe zawirowania

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe zawirowania

kryniafu 18:21, 16 sie 2011


Dołączył: 25 lip 2011
Posty: 353
Kradnę czas innym sprawom i przeglądam róże w ogrodach Ogrodowiska. Mentalnie przygotowuję się do rabaty różanej. Chyba nie ma ogrodu, w którym królowa kwiatów nie gości..
Pnąca (excelsa?) przed domem z małej sadzonki ukorzenionej kilka lat temu. Obficie kwitnąca ale nie powtarzająca kwitnienia, kwitnie VI-VIII.


Taka sama prowadzona w formie zadarniającej


Inna pnąca o bardzo sztywnym pędzie, nazwy nie znam, kupowana jako "czerwona pnąca". Na zdjęciu młoda sadzonka z podporą ze starego krzesełka. Powtarza kwitnienie od czerwca.


I biała zadarniająca "alba meidilano"


Nie mam ich wiele, kupowane pod wpływem impulsu, wsadzone w przypadkowe miejsce i pomimo okrywania wymarzały młode sadzonki. Ostatnio kupiłam kilka sadzonek na allegro, błąd. Pomimo pozytywnych komentarzy jedna, która zakwitła nie jest taka jak miała być. Miała być żółta Landora a jest jakaś mała, pusta i czerwona. Złożyłam reklamację i czekam.
____________________
Pozdrawiam, Krysia Ogrodowe zawirowania
Niage 19:51, 16 sie 2011


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
kryniafu napisał(a)
Dzidka, brawo, Hania też.
Wielkanocne baźki są wyjątkowe z tej wierzby.



Brawo dziewczyny Te suche płaskie, powykręcane gałązki z baźkami widziałam już gdzieś, ale nazwy wierzby niestety nie znałam. Bardzo dekoracyjne.
Krysiu, masz bardzo okazałe róże Fajna podpora dla róży ze starego krzesełka
Ta czerwona pnąca, to może być Santana, kolor i kształt kwiatów oraz grube pędy na to wskazują. Ale pewna nie jestem.
____________________
Pozdrawiam Genia - W ogródku Niage
Sebek 20:49, 16 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Przepiękne róże
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 20:58, 16 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Krzesełko pomysłowo zakomponowane z różą
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
an_tre 21:09, 16 sie 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
Niage napisał(a)

Dzidka, brawo, Hania też.
Wielkanocne baźki są wyjątkowe z tej wierzby.





Cudowna kompozycja
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
kryniafu 22:15, 16 sie 2011


Dołączył: 25 lip 2011
Posty: 353
Po pracy, po 19-tej byłam jeszcze w ogrodzie. Przygotowałam front robót dla "osiłka" na jutro, kamulce trzeba przesunąć. Mam dwie rabaty zamknięte, czemu tak je uformowałam, nie mam zielonego pojęcia. Szykuję miejsce pod róże.
A teraz zdjęcia róży w moim ulubionym kolorze, niestety ta róża zmarzła rok temu, pomimo okrycia. Nazwy nie znam, krzew dostałam w prezencie bez metryki. Do tej pory nie miałam potrzeby znać nazwy ale wiem, że to się zmienia.









____________________
Pozdrawiam, Krysia Ogrodowe zawirowania
Sebek 22:16, 16 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ale była śliczna
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kryniafu 21:05, 17 sie 2011


Dołączył: 25 lip 2011
Posty: 353
Mam, mam ................ mam nową rabatę. Tak było:



A jest tak: cudnie, jestem w zachwycie.






Wystarczyło kamienie inaczej ułożyć i zmiana całkowita. To jak przestawienie mebli w pokoju.
Rabata oczywiście nie jest ukończona, to tylko nowy rys ale jest fajnie, pod brzozą będzie ławeczka. Z ławeczki musi być widok ale nad tym muszę popracować.
____________________
Pozdrawiam, Krysia Ogrodowe zawirowania
kryniafu 21:35, 17 sie 2011


Dołączył: 25 lip 2011
Posty: 353
Pan napracował się solidnie przy przesuwaniu a nawet przenoszeniu kamieni. Z przerażeniem patrzyłam jak bierze je w ręce i przenosi. Zaprawiony w pracy fizycznej, podziwiam jego kręgosłup.
Za kilka dni jeszcze trochę kamieni do przesunięcia. Wyrówna mi pan też teren pod ścieżkę. Biała będzie.
Obok brzozy rośnie biały rododendron a za nim jest krzak jaśminowca, w tym roku kwitł bardzo obficie.









Na ostatnim zdjęciu widać cis (taxus baccata), który musi być przesadzony. Cis na razie został lekko okopany a z przesadzaniem muszę ciut poczekać.
____________________
Pozdrawiam, Krysia Ogrodowe zawirowania
kryniafu 21:45, 17 sie 2011


Dołączył: 25 lip 2011
Posty: 353






____________________
Pozdrawiam, Krysia Ogrodowe zawirowania
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies