Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe zawirowania

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe zawirowania

kryniafu 18:30, 22 sie 2011


Dołączył: 25 lip 2011
Posty: 353
Witam, wytrawnych ogrodników. Kupując to małe niebieskie kwiecie dostałam informację, że to bylina o nazwie ostróżka mała. Szukałam w necie potwierdzenia ale nie znalazłam. Już ją kiedyś miałam, ale zginęła mi w ogrodzie. Nie pamiętam, czy zimowała.



Kupiłam ją na targowisku u pana ogrodnika, dla koloru, miałam potrzebę mocnego kontrastu.
____________________
Pozdrawiam, Krysia Ogrodowe zawirowania
alinak 18:43, 22 sie 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
ja o takiej nie słyszałam , ale mało znam ostróżki.ślicznie i kolorowo u ciebie
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Sebek 19:31, 22 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No podobne ma kwiatki od ostróżki - nowość jak dla mnie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ela 20:50, 22 sie 2011


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 461
Piękny ogród, już oglądając można odpocząć Bardzo podoba mi się wykorzystanie różnych materiałów z odzysku. Pozdrawiam.
____________________
Ela-Mój ogródek na Suwalszczyźnie
kryniafu 21:58, 22 sie 2011


Dołączył: 25 lip 2011
Posty: 353
hanka_andrus napisał(a)
Przeprowadzam się do ciebie!Mogę posiedzieć nawet na kamieniach!Pięknie masz!

Haniu, przeprowadzaj się bardzo proszę. Huśtawkę Ci wymoszczę, dużą ogrodową.
Już wiesz, że do mnie masz bliżej niż na swoją działkę. Tylko z transportem gorzej, nic oprócz prywatnego.
____________________
Pozdrawiam, Krysia Ogrodowe zawirowania
Joanka 22:59, 22 sie 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Dla mnie również nowość Ale bardzo fajna nowość
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Pszczelarnia 09:23, 24 sie 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
kryniafu napisał(a)


Jest też potrzeba zagospodarowania kawałka paska ziemi pomiędzy kostką (brukiem) a murem.

Może już wpis za późno ale: strasznie podoba mi się to miejsce, ja bym dała więcej przywrotnika i kocimiętkę. I ustawiła żelazne krzesełko ze stolikiem kawowym ... .
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:18, 24 sie 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Krysiu, po raz kolejny spaceruję po Twoim Ogrodzie. Mam mnóstwo zachwytu dla niego i pytań do Ciebie: jak sprawuje się rododendron koło brzozy? (nie masz chyba nawadniania?). Ja też uwielbiam brzozy ale to trudne sąsiadki .... . Tak czuję..... .
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
kryniafu 22:52, 31 sie 2011


Dołączył: 25 lip 2011
Posty: 353
Pszczelarnia napisał(a)



Jest też potrzeba zagospodarowania kawałka paska ziemi pomiędzy kostką (brukiem) a murem.

Może już wpis za późno ale: strasznie podoba mi się to miejsce, ja bym dała więcej przywrotnika i kocimiętkę. I ustawiła żelazne krzesełko ze stolikiem kawowym ... .

Tą część przykuchenną już zagospodarowałam, w niedzielę po zakupach na ogrodniczych targach. Wcześniej polatałam po angielskich rabatach i po niektórych ogrodach ogrodowiska i urodził mi się pomysł na tę część ogrodu w bieli ze względu na przyległość do kuchni i biały porcelit zbierany od kilku lat, dodatkowo w kuchni od roku gości też szary kolor np. cyna. Kamienny bruk przed kuchnią, stara waza w kolorze szarym stały się motywem przewodnim dla tej części ogrodu. Złamałam jednak biel kolorem fioletu. W kamieniu usadził się dzwonek karpacki, a w części pomiędzy murem z cegły i kamienia wsadziłam perovską, jest tam bardzo sucho więc dla perovskiej najdogodniejsza ziemia. Pomiędzy perovską wsadziłam ubiorka wiecznie zielonego, na razie jest mały. Poniżej znalazły miejsce dwie hortensje Vanilia Fresh, oraz białe piwonie. Dosadziłam też bodziszka pomiędzy (bardzo go lubię), mam nową odmianę kocimiętki, tworzy duże kępy, będzie dzielona i znajdzie miejsce w tej części rabaty. Perovska i kocimiętka miały wpływ na decyzję o dodaniu koloru ze względu na zapach. Za murem od sąsiadów czasami "zalatuje zapaszek" jakby z szamba. Liczę, że te dwie byliny zmienią powietrze w tym miejscu.
Ograniczenie kolorów to zapamiętane zalecenia DANUSI, szybko się uczę, umiem docenić dobre rady, dziękuję.
Ewo tobie też dziękuję za podpowiedzi. Przywrotnika od trzech lat namiętnie dzielę, coraz więcej mi go potrzeba, jest świetny o każdej porze. Stolik też będzie, o ażurowych żeliwnych mebelkach marzę od kilku lat, może się skuszę. Jesienią są wyprzedaże, a może trafię na starociach, oczy mam szeroko otwarte.



Jutro więcej zdjęć, karta foto została w pracy. Jutro też napiszę o moich brzozach i co pod nimi u mnie.
____________________
Pozdrawiam, Krysia Ogrodowe zawirowania
kryniafu 08:12, 01 wrz 2011


Dołączył: 25 lip 2011
Posty: 353








Kolejne krzesełko chwilowo służy jako podpora pod ciężkie kwiaty hortensji.
____________________
Pozdrawiam, Krysia Ogrodowe zawirowania
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies