Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku emerytki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku emerytki

zawitka 08:33, 26 wrz 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
Ale ładne zestawienie ----czy ta trawka niebieska to inny rodzaj niż te siwe????
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
gogo 11:38, 26 wrz 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
zawitka napisał(a)
Ale ładne zestawienie ----czy ta trawka niebieska to inny rodzaj niż te siwe????


Halinko, dzięki
Ta trawa to kostrzewa Intense Blue, ja swoim do dołka dałam dużo piasku, na wszelki wypadek, ale ona z natury jest taka niebieska.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
ElzbietaFranka 14:16, 26 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865


Resztę rozłogów posadzę na podwórku z miskantami.


Tu będzie nowy pięciornik.




Pięciornik musi mieć trochę więcej miejsca on nie będzie taki mały jak teraz. Trzeba go przycinać wiosna bo kwitnie na młodych pędach dosyć obficie. Dobrze że kupiłaś żółty bo ten najładniej kwitnie.
Ostrzegam bo jak będziesz musiała go przesadzać to ma spory korzeń palowy i trudno się z nim uporać. Doczytałam, że to odmiana karłowa, ale mimo wszystko trzeba czuwać nad jego rozrostem.

Roslogi odsetki trzeba trzymać w ryzach. Bardzo mi się podobała, dostałam od Anabelle kępkę 10x10 cm po roku rozrosła się 1x1 m i odechciało mi się posadziłam ja w kącie niech tam wariuje.
Tak ostatnia fotka piękne kolorki

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
gogo 15:11, 26 wrz 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
ElzbietaFranka napisał(a)




Pięciornik musi mieć trochę więcej miejsca on nie będzie taki mały jak teraz. Trzeba go przycinać wiosna bo kwitnie na młodych pędach dosyć obficie. Dobrze że kupiłaś żółty bo ten najładniej kwitnie.
Ostrzegam bo jak będziesz musiała go przesadzać to ma spory korzeń palowy i trudno się z nim uporać. Doczytałam, że to odmiana karłowa, ale mimo wszystko trzeba czuwać nad jego rozrostem.

Roslogi odsetki trzeba trzymać w ryzach. Bardzo mi się podobała, dostałam od Anabelle kępkę 10x10 cm po roku rozrosła się 1x1 m i odechciało mi się posadziłam ja w kącie niech tam wariuje.
Tak ostatnia fotka piękne kolorki

Pozdrawiam

Elu, dzięki za podpowiedź o pięciorniku, jeszcze go nie posadziłam, to dam mu więcej miejsca.
I będę przycinać wiosną.

Dla już posadzonej odętki zrobiłam ogranicznik, a te rozłogi z wiaderka też posadzę w miejscu, gdzie może szaleć.
Dzięki za pochwałę zdjęcia
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Rumianka 22:36, 26 wrz 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10254
Stworzyłaś bardzo klimatyczne miejsce z tym arcyciekawym murkiem...Jestem nim zachwycona, pomysł wart skopiowania, tylko skąd wziąć takie stare dachówki?
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
gogo 23:11, 26 wrz 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Rumianka napisał(a)
Stworzyłaś bardzo klimatyczne miejsce z tym arcyciekawym murkiem...Jestem nim zachwycona, pomysł wart skopiowania, tylko skąd wziąć takie stare dachówki?


Elisko, dzięki za pochwałę murka, cieszę się, że i Tobie się podoba

Myślę, że taką dachówkę można tanio kupić, bo jeśli ktoś sam zmienia dach, to ma problem z wywozem i może składuje na posesji i chętnie się pozbędzie.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
gogo 22:33, 27 wrz 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Mamy czwartego jeżyka-samiczkę, waży 240 gram.


Em robi tymczasowy domek z pudełka.
Chwilowo mamy je w domu, bo zepsuło się ogrzewanie ciepłej izolatki i eM będzie szukał uszkodzenia.


Em przyniósł kolejnego jeżowego malucha, ten jest trochę większy - waży 300 gramów, to samczyk
Ma w uchu /głęboko/ kleszcza
Mamy ustrojstwo do ich wyciągania, ale jak to zrobić, gdy nie widać głowy
Teraz nie będziemy tego robić, niech jeżyk odreaguje pryskanie na pchły, zajmiemy się tym jutro.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Kasiapod 18:03, 28 wrz 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1010
Byłam ciekawa etapu końcowego murku Doskonale wpasował się w to miejsce, pięknie
Lirope szafirkowe i przetacznik Christa już zapisałam na moją listę
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
gogo 19:28, 28 wrz 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Kasiapod napisał(a)
Byłam ciekawa etapu końcowego murku Doskonale wpasował się w to miejsce, pięknie
Lirope szafirkowe i przetacznik Christa już zapisałam na moją listę


Kasiu, dziękuję za pochwałę murku

Przetacznik Christa mam 3 sezon i jest super
U mojego nic się z liśćmi na dole nie dzieje, ale ktoś pisał, że robią się brzydkie, więc posadź z tyłu.
O liriope nic jeszcze nie wiem, ale jest chwalone za urodę i niekłopotliwość, zobaczymy.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
gogo 00:28, 29 wrz 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Udało się wyjąć kleszcza z ucha jeżyka
Maluchy mają apetyt i ładnie przybierają na wadze
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies