Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku emerytki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku emerytki

gogo 23:17, 11 paź 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Basieksp napisał(a)
Balia z trawami fajnie wygląda dużo kolorów jesieni u Ciebie fajnie też jest mieć ładny ogród za płotem


Basiu, balia dziękuje

U mnie kolorowo przez cały sezon, ale rzeczywiście jesienią jest kolorów najwięcej

Sąsiedzi niestety nie mają w ogrodzie kwiatów, jest trawa i drzewa owocowe.
I jak patrzę na ten, według mnie marnujący się areał, to sobie pluję w brodę, że nie chciałam tego kawałka, choć przy kupnie domu mogłam go mieć w cenie.
Tylko że wtedy o ogrodzie nie myślałam, kwiaty miały być na podwórku, a w ogrodzie trawa do leżenia.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Basieksp 23:35, 11 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10240
gogo napisał(a)


Basiu, balia dziękuje

U mnie kolorowo przez cały sezon, ale rzeczywiście jesienią jest kolorów najwięcej

Sąsiedzi niestety nie mają w ogrodzie kwiatów, jest trawa i drzewa owocowe.
I jak patrzę na ten, według mnie marnujący się areał, to sobie pluję w brodę, że nie chciałam tego kawałka, choć przy kupnie domu mogłam go mieć w cenie.
Tylko że wtedy o ogrodzie nie myślałam, kwiaty miały być na podwórku, a w ogrodzie trawa do leżenia.


To się dokładnie nie przyjżałam ogrodowi sąsiadów, chyba te drzewa mnie zmyliły, ale to i tak dobrze, że nie ma chwastów my jak kupowaliśmy naszą działkę, to obok sąsiedzka też była na sprzedaż, gmina robiła przetarg, ale my o tą drugą się nie biliśmy, cieszyliśmy się z tej naszej, a teraz też tak myślę, może trzeba było spróbować. No ale nie jest źle, bo sąsiedzi są ok, tylko trochę miejsca mi brakuje
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
gogo 00:09, 12 paź 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Basieksp napisał(a)


To się dokładnie nie przyjżałam ogrodowi sąsiadów, chyba te drzewa mnie zmyliły, ale to i tak dobrze, że nie ma chwastów my jak kupowaliśmy naszą działkę, to obok sąsiedzka też była na sprzedaż, gmina robiła przetarg, ale my o tą drugą się nie biliśmy, cieszyliśmy się z tej naszej, a teraz też tak myślę, może trzeba było spróbować. No ale nie jest źle, bo sąsiedzi są ok, tylko trochę miejsca mi brakuje


U moich sąsiadów rzeczywiście chwastów nie ma, ale bardziej cieszyłabym się, gdyby tam był ogród, nawet zupełnie inny, niż mój, ale nie tylko trawa.

Ja też, właśnie z powodu braku miejsca na chciejstwa, jestem najbardziej zła na swój brak przyszłościowego myślenia
Mówi się trudno i się rośliny upycha
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
gogo 15:26, 13 paź 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Wczoraj była wspaniała pogoda i poszliśmy z eMem na Porębę w Górach Kaczawskich /od nas jest ok. 0,5 km/.
W planach miałam zebranie nasion żmijowca, ale niestety roślina zniknęła
Ale z pustymi rękami nie wróciłam
Chwalę się znalezionym jednym! grzybkiem, już zjedzonym w jajecznicy


I znalazłam takie dziwo
To jest okratek australijski, nie jest pod ochroną, więc zabrałam jeden /było kilka/ i dałam na cienistą, razem z mchem i patykami



____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
gogo 15:33, 13 paź 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Trafiłam też na szmaciaka, ale nie zerwałam, niech rośnie i się mnoży



I mam ciekawą koniczynę i zwykłą margerytkę /wczoraj trochę oklapła, dziś już stoi/

____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
gogo 15:37, 13 paź 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Jesień w Górach Kaczawskich.
Prawa strona Poręby.

Lewa strona Poręby.

Droga na Porębę /eMuś wszedł mi w kadr/



____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
gogo 15:43, 13 paź 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
W lesie na Porębie.



____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
gogo 15:48, 13 paź 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719



____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Basieksp 15:53, 13 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10240
Ale piękne widoki roślinki znalezione też ciekawe, szczególnie ta pierwsza, u nas ja takich skarbów nie znajduję
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
gogo 15:59, 13 paź 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Basieksp napisał(a)
Ale piękne widoki roślinki znalezione też ciekawe, szczególnie ta pierwsza, u nas ja takich skarbów nie znajduję


Widoki dziękują
Ten okratek australijski to grzyb, do Polski przywleczony z Australii i się zadomowił.
Ma w Polsce ponad 100 stanowisk, miedzy innymi właśnie w Górach Kaczawskich.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies