Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku emerytki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku emerytki

Basieksp 19:28, 13 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10318
gogo napisał(a)


Basiu, lubię chwalić to moje miejsce na ziemi i myślę, że nic mu nie grozi
Całe Zapadlisko to pola uprawne, a wieś jest z boku.
To typowa wieś górska, łańcuchowa, ma ok. 4,5 km długości i ciągnie się wzdłuż Nysy Szalonej.
I jest zabudowana, w większości poniemieckimi budynkami.
Sąsiedzi chcieli sprzedać 20 arów i od parunastu lat nie ma chętnych, a ofertę stale powtarzają.
A dom za siatką stoi pusty od 15 lat, owszem oglądano i nie kupiono.
I niech tak zostanie


To super, fajnie, że są jeszcze takie miejsca ja też mieszkam na wsi i raczej nie będę miała nic wielkiego w sąsiedztwie, bo są domy wokół, bardzo blisko jest kościół, sklep, szkoła, trochę dalej trzy, te chyba największe wiatraki, ale one nam akurat nie przeszkadzają, nie mam tak ładnych widoków z okien jak Ty, no może nasz ogród trochę nasze oko cieszy
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Kasiapod 19:44, 13 paź 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1033
Piękna okolica, widoki, las i ta cisza zazdroszczę miejsca w którym mieszkacie i tego klimatu. Też mieszkam na wsi, ale po prawo sąsiedzi i po lewo i na wprost Całe szczęście, że znalazłam u siebie takie miejsce, że nikt mi nie zagląda za płotu
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
gogo 20:04, 13 paź 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Basieksp napisał(a)


To super, fajnie, że są jeszcze takie miejsca ja też mieszkam na wsi i raczej nie będę miała nic wielkiego w sąsiedztwie, bo są domy wokół, bardzo blisko jest kościół, sklep, szkoła, trochę dalej trzy, te chyba największe wiatraki, ale one nam akurat nie przeszkadzają, nie mam tak ładnych widoków z okien jak Ty, no może nasz ogród trochę nasze oko cieszy


Moja wieś jest mała, ma 165 domów, więc na te 4,5 km długości domy nie stoją blisko siebie.
Nie ma szkoły, sklep jest w dolnej części wsi /4 km ode mnie/, a do kościoła jest 2,5 km.
Przez Zapadlisko przechodzi droga krajowa nr 5 i trochę słychać samochody, ale w przyszłym roku ma być oddana do użytku ekspresówka Szczecin-Lubawka.
I obecna droga stanie się taką "dla swoich", czyli mieszkańców wszystkich wsi, a przede wszystkim znikną ciężarówki i tiry

Przy szukaniu domu /oglądaliśmy 12 miejsc/ priorytetem była ucieczka od cywilizacji /po głośnym Wrocławiu/, a widoki dostaliśmy w "pakiecie", co też było brane pod uwagę
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
gogo 20:20, 13 paź 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Kasiapod napisał(a)
Piękna okolica, widoki, las i ta cisza zazdroszczę miejsca w którym mieszkacie i tego klimatu. Też mieszkam na wsi, ale po prawo sąsiedzi i po lewo i na wprost Całe szczęście, że znalazłam u siebie takie miejsce, że nikt mi nie zagląda za płotu


Kasiu, dzięki

Ja mam tylko jednych sąsiadów, bardzo fajnych, bo mój dom to właściwie bliźniak.
To jest budynek poniemiecki z 1897 roku, ma grube ściany /ok.60-80 cm/.
To było gospodarstwo, podwórko jest otoczone domem i 2 stodołami /inny właściciel/, a ogródek przylega do mojej części budynku i można to określić "ogródek w ogrodzie" /na zdjęciach widać mój biały płot/
Od strony ogrodu jest widok na niezamieszkały dom, od 15 lat wystawiony na sprzedaż i nie ma chętnych.
Po moich włościach mogę chodzić w stroju "dowolnym"

Na pierwszej stronie mojego wątku jest szkic, jak to wygląda - ta część obrysowana na czerwono.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Kordina 01:13, 14 paź 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
gogo napisał(a)
A to widok na moją wieś w Zapadlisku Wierzchosławickim - między Górami Kaczawskimi /za plecami/, a Górami Wałbrzyskimi.
Na zdjęcie załapał się dach mojego domu ten po lewej stronie nad grupą krzewów



Przepiękny widok, uwielbiam takie kręte ścieżki. Grażynko w ogóle Wasze miejsce do życia jest fantastyczne.
Gratulują wytropienia okratka nigdy takiego nie widziałam na własne oczy, ale czytałam o nim. Z okratkiem australijskim podobnie jak z krabem wełnistorękim, byłam w szoku, ze żyje w wodach naszego Zalewu Wiślanego
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
gogo 01:40, 14 paź 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Kordina napisał(a)


Przepiękny widok, uwielbiam takie kręte ścieżki. Grażynko w ogóle Wasze miejsce do życia jest fantastyczne.
Gratulują wytropienia okratka nigdy takiego nie widziałam na własne oczy, ale czytałam o nim. Z okratkiem australijskim podobnie jak z krabem wełnistorękim, byłam w szoku, ze żyje w wodach naszego Zalewu Wiślanego


Dzięki za pochwałę mojego miejsca na ziemi, codziennie się nim zachwycam i nigdy nie mam dość

Okratka wypatrzył eMuś, ja przeszłam bok, bo myślałam, że to sztuczny kwiatek
No, ale ja nie widzę na jedno oko, to mogłam się pomylić

Ciekawy ten krab, właśnie o nim poczytałam.

Te dziwne okazy flory i fauny w Polsce ewidentnie świadczą o zmianach klimatycznych i że świat stoi przed nimi otworem.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
gogo 01:53, 14 paź 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
To się jeszcze pochwalę - to zdjęcia Poręby /jest na prawo/ robione z okna aparatem fotograficznym /niestety bezpowrotnie się zepsuł/
Zdjęcia są z 21 października ubiegłego roku, a widok był niesamowity




____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
gogo 01:59, 14 paź 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
I Truskolas /z okna na lewo/.

____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Basieksp 09:09, 14 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10318
gogo napisał(a)
To się jeszcze pochwalę - to zdjęcia Poręby /jest na prawo/ robione z okna aparatem fotograficznym /niestety bezpowrotnie się zepsuł/
Zdjęcia są z 21 października ubiegłego roku, a widok był niesamowity






Widok przepiękny
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Kasiapod 21:30, 14 paź 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1033
gogo napisał(a)


Kasiu, dzięki

Ja mam tylko jednych sąsiadów, bardzo fajnych, bo mój dom to właściwie bliźniak.
To jest budynek poniemiecki z 1897 roku, ma grube ściany /ok.60-80 cm/.
To było gospodarstwo, podwórko jest otoczone domem i 2 stodołami /inny właściciel/, a ogródek przylega do mojej części budynku i można to określić "ogródek w ogrodzie" /na zdjęciach widać mój biały płot/
Od strony ogrodu jest widok na niezamieszkały dom, od 15 lat wystawiony na sprzedaż i nie ma chętnych.
Po moich włościach mogę chodzić w stroju "dowolnym"

Na pierwszej stronie mojego wątku jest szkic, jak to wygląda - ta część obrysowana na czerwono.

I tego ci zazdroszczę, że możesz chodzić w stroju dowolnym, bo ja aż takiego komfortu to nie mam
Widziałam ten szkic, bo czytałam od samego początku jak tylko trafiłam na ogrodowisko
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies