Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mokradło... i mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mokradło... i mój ogród

MalgosiaW 22:53, 03 paź 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Jesiennie się zrobiło Czasu mało a planów na zmiany w ogrodzie dużo.

Przyszły moje hortensje ogrodowe Fantasia Forever & Ever


Żeby je posadzić musiałam wykopać 15 róż okrywowych spod catalp, przy okazji (po ostrym przycięciu róż) odsłoniłam miskanty:


Chwilowo był bałagan. Wiem, że marne na razie te moje kulki bukszpanowe:




MalgosiaW 23:11, 03 paź 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Dosadzę tu kulki bukszpanowe przesadzone z różanki. Musiałam oczywiście teraz podzielić kępy miskantów


I co ja mam teraz zrobić z tym?


adkawi 19:32, 12 paź 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Gosiu może upchasz w inne miejsce te różyczki,a jak nie to może wrzuć w wątek na wymianę .Rabata z hortensjami zapowiada się bardzo zjawiskowo.
____________________
Adrianna
Johanka77 23:57, 12 paź 2018


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
MalgosiaW napisał(a)


Ale proszę oto moja skarpa kamyczkowa, której nazwa pochodzi od tego, że kamyki są z każdej parafii. Zbierane i osadzane własnoręcznie.


Widoczek z różą Leonardo da Vinci

I z bliska:

Tu na jesieni usunę część jałowców płożących, w pierwszej kolejności te dwukolorowe. Byliny z niej pomału wysadzam. Za rok przy okazji innych prac budowlanych skarpa będzie w większości rozebrana. Boję się czy jałowce kolumnowe i większość szczepionych sosen to przeżyje. Ale po zmianach chcę wprowadzić na skarpę większy porządek i dodać traw.






No.proszę! Piękne skarpy!
Czekam na tę zmiany
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
HannaR 07:38, 13 paź 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Jedni sadzą róże, inni wykopują .
Ja też mam wieczny dylemat gdzie wsadzić przesadzane rośliny. Ciekawe, czy kiedyś stwierdzę, że wszystko jest już na swoim miejscu.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
MalgosiaW 19:45, 13 paź 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
adkawi napisał(a)
Gosiu może upchasz w inne miejsce te różyczki,a jak nie to może wrzuć w wątek na wymianę .Rabata z hortensjami zapowiada się bardzo zjawiskowo.
Większość róż okrywowych posadziłam na rabatę ze śliwą Nigra. Zobaczymy jaki będzie efekt, najwyżej je komuś dam. Nie obyło się bez przesadzania: trzech trzmielin na pniu, berberysów, miskantów i szałwii. Ale zdjęć nie będzie, bo jak widzę na nich moje tuje Columna to chce mi się płakać Susza + przenawożenie zrobiły swoje. Nawet M mówi, że je wytnie jak nie będzie poprawy. Zaszyszkowały okropnie, teraz jeszcze schną Na razie je podlewamy

Dzięki, cieszę się bardzo z nowych hortensji. To nic, że kulki bukszpanowe takie bardzo niekulkowe. Pomału będę je formować
MalgosiaW 19:50, 13 paź 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Johanka77 napisał(a)


No.proszę! Piękne skarpy!
Czekam na tę zmiany


Dziękuję. Mam całą zimę na zrobienie planu, wybór roślin. Myślę by do sosen i jałowców dodać trawy, lawendę, może żurawki... Ale już teraz robię na skarpie porządki, tzn. usuwam wszystko co mi nie na pewno nie będzie pasować

Istnieje prawdopodobieństwo, że skarpa może zmienić kształt. Zobaczymy.
Anda 19:57, 13 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Masz bardzo ładny teren do działania Skarpy świetne, można się na nich kreatywnie wyżyć
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
MalgosiaW 20:03, 13 paź 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
HannaR napisał(a)
Jedni sadzą róże, inni wykopują .
Ja też mam wieczny dylemat gdzie wsadzić przesadzane rośliny. Ciekawe, czy kiedyś stwierdzę, że wszystko jest już na swoim miejscu.
Obawiam się, że to będzie trudne do wykonania Ja co roku mówiłam, że ze zmianami już pasuję... Teraz to już sie nie odzywam

Np tu rosła kosodrzewina, ale zrobiło się za iglasto. Upatrzyłam na wakacjach, przy aquaparku w Redzie molinię. Znalazłam w szkółce, tylko bez nazwy:


Kasia_CS 20:23, 13 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Widoczek z Leonardo piękny, choć oczywiście rzut oka powędrował w pierwszej kolejności na różyczkę I biję się z myślami, czy zamówić ją jeszcze teraz czy jednak na wiosnę czy w ogóle w donicy nawet.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies