Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mokradło... i mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mokradło... i mój ogród

MalgosiaW 20:42, 13 paź 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Kasia_CS napisał(a)
Widoczek z Leonardo piękny, choć oczywiście rzut oka powędrował w pierwszej kolejności na różyczkę I biję się z myślami, czy zamówić ją jeszcze teraz czy jednak na wiosnę czy w ogóle w donicy nawet.


Co mogę powiedzieć... nie dziwię się . Leonardo i mnie oczarował. Foto z dzisiaj:



MalgosiaW 21:25, 14 paź 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Posłużę się starymi, czerwcowymi zdjęciami Dla porównania to miejsce pokażę za rok. Żurawki pierwsze od lewej zastąpione rozchodnikami. Kiedyś tu już pięknie rosły. U mnie często rośliny "robią kółko". Czasem pierwsze miejsca okazuje się być najlepsze Róża Minerva zastąpiona Pashminą


Za Bonicą wcisnęłam Stephanie Baronin zu Guttenberg Rose. Przy czym dość dobrze przycięłam brzozę. Słabo widoczne Lavender Ice zamieniłam na Red Leonardo da Vinci. Oczywiście wszystkie róże po 2 sztuki.


I oczywiście mam dylemat. Bo chętnie bym Bonicę podmieniła na inną różową rabatówkę. Najlepiej taką, która się tak bardzo nie obsypuje. Trawnik w płatkach różu jest mało atrakcyjny. Ale jaką?
MalgosiaW 21:46, 14 paź 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Anda napisał(a)
Masz bardzo ładny teren do działania Skarpy świetne, można się na nich kreatywnie wyżyć
Dzięki. Terenu troszkę jest. A skarpa ciągnie się jeszcze przez cały tył domu Jest kawałek do zrobienia. Myślę nad dużą ilością traw
Kasia_CS 00:40, 16 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Patrzę na Minervę i cieszę się, że dziś podmieniłam na nią jedną z zamówionych róż
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasiolaaa 20:06, 16 paź 2018


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
hejo zaznaczam watek bo widze rozanego sprzymiezenca piekne roze masz
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
MalgosiaW 08:06, 17 paź 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Kasia_CS napisał(a)
Patrzę na Minervę i cieszę się, że dziś podmieniłam na nią jedną z zamówionych róż

Minerva ma boski kolorek. Trudno mi go uchwycić moim starym aparatem. Przesadziłam je teraz bo tu męczyły się bidulki z braku miejsca. Kupiłam jedną doniczkę z dwiema sadzonkami Mam nadzieję, że w nowym miejscu będą mieć trwalsze kwiaty i będą zdrowsze. Choć za ten kolor kwiatów wszystko wybaczę
MalgosiaW 08:09, 17 paź 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Kasiolaaa napisał(a)
hejo zaznaczam watek bo widze rozanego sprzymiezenca piekne roze masz

Witaj. Oj z rożanego szaleństwa trudno mi się wyleczyć I nawet nie próbuję
Kasia_CS 09:57, 17 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
MalgosiaW napisał(a)

Minerva ma boski kolorek. Trudno mi go uchwycić moim starym aparatem. Przesadziłam je teraz bo tu męczyły się bidulki z braku miejsca. Kupiłam jedną doniczkę z dwiema sadzonkami Mam nadzieję, że w nowym miejscu będą mieć trwalsze kwiaty i będą zdrowsze. Choć za ten kolor kwiatów wszystko wybaczę


To ona ma takie nietrwałe kwiaty ?u mnie ma być w takim miejscu, że nie będzie tak na patelni wystawiona, więc może z trwałością będzie lepiej...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
MalgosiaW 15:14, 17 paź 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Kasia_CS napisał(a)


To ona ma takie nietrwałe kwiaty ?u mnie ma być w takim miejscu, że nie będzie tak na patelni wystawiona, więc może z trwałością będzie lepiej...

Spotkałam się też z opinią, że Minerva posadzona w dobrym miejscu ma trwałe kwiaty. Mimo wszystko kwitnie obficie i powtarza, więc nie jest tak źle.
Kasiolaaa 19:16, 17 paź 2018


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
nie probuj bo czym ja sie bede cieszyc uwielbiam roze a raczej kocham i napewno powieksze swoja kolekcje na nastepny sezon jesienny
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies