Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Choroby trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby trawnika

Ania74 22:22, 24 lis 2013


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801
Witam i proszę o wskazówki co do dalszego postępowania.
Właśnie pojawiło mi się coś takiego na trawniku, na razie kilka miejsc. Na pierwszy rzut oka - grzybnia. Trawnik jest o tej porze roku prawie cały czas w cieniu, przyznaję się bez bicia, że niekoszony od dawna. Ziemia u mnie słabiutka, ale był nawożony wiosną potem w lipcu i sierpniu

Czy zastosować jakiś fungicyd? No i wreszcie chyba go skoszę mimo, że wciąż mokry - ściana lasu nie dopuszcza do nas słońca.
____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
Gardenarium 23:06, 24 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Koszenie jest konieczne, trawnik musi obeschnąć, stąd ta pleśń. Potem opryskaj albo podlej Topsinem czy innym środkiem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ania74 09:05, 25 lis 2013


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801
Dziękuję za szybką odpowiedź. Jutro postaram się skosić trawnik.
____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
zakol13 14:14, 27 lis 2013

Dołączył: 10 wrz 2012
Posty: 94
Kosić kosić Ja do tej pory regularnie kosze trawkę, ciągle rośnie choć obecnie już bardzo powoli. Jak dobrze pójdzie (czyt. brak większej zimy w najbliższym czasie) to pierwszy raz w życiu będę miał okazję kosić w Grudniu
____________________
Gardenarium 14:16, 27 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja też jeszcze skoszę w grudniu, bo ma być na plusie jeszcze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ania74 14:26, 27 lis 2013


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801
Ja wczoraj zaczęłam kosić, ale tylko kawałek mi się udało, bo mróz już po południu złapał. Wiec jak mi zachrzęściło pod nogami to odpuściłam. Szron się zaczął już pojawiać na trawie, a z ust buchała para.
Może jeszcze później będzie na plusie to skoszę.
____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
Szymon 14:34, 27 lis 2013


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 4
Ania74 napisał(a)
....a z ust buchała para.


jakiś nowy model kosiarki ))) ?

czy koszenie przy takich przymrozkach jest wskazane?

____________________
Gardenarium 15:29, 27 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie jest wskazane koszenie gdy trawa jest zmrożona, nawet jest zabronione.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
CebuleKwiatowe 14:26, 27 gru 2013

Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 93
Jeżeli jst zmrożona to nawet ciężko będzie Ci cokolwiek skosić więc to nie jest dobry pomysł. Poza tym wygląda mi to też na pleśń i warto byłoby użyć dobrego ośrodka aby zdezynfekowac to miejsce,podobno bardzo dobrze działa woda utleniona.
____________________
JarekS 14:33, 07 cze 2014

Dołączył: 07 cze 2014
Posty: 2
Witam,
Chciałbym potwierdzić diagnozę, która wyszła mi po przeglądnięciu odchłani internetu
To co na zdjęciu to coś grzybowego?
Zdjęcie jest cytując klasyka "na miarę naszych możliwości", generalnie wygląda to jak mikrokłębki różowawej waty przyczepionie do traw.

Leczenie przez wertykulacje, azot i ew. Topsin?

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Jarek


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies