Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Choroby trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby trawnika

Mazan 18:07, 24 sie 2013

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Witam

Dane mówią wszystko. To rizoktonioza traw. Myślę że zabieg dobry lecz wymaga powtórki Amistarem lub Bravo ew. Gwarantem po ok. 7 - 10 dniach i usuwaj filc jeśli jest. To przechowalnia większości chorób trawnika, gdyż grzyby chorobotwórcze mogą zachowywać się jak saprofity, atakują rośliny osłabione /wysoka temperatura, niedobór wody, składników, itd./.

Pozdrawiam,

Mazan - Walerek
____________________
Mazan - Walerek
wladek1 18:15, 24 sie 2013

Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 2
Dziękuję bardzo! W poniedziałek Amistar!
mixer99 15:50, 23 lis 2013

Dołączył: 23 lis 2013
Posty: 22
Witam,
prosze o pomoc odnosnie mojego trawnika. Siany w tym roku, wczesniej ziemia nawozona yara mila complex, na poczatku rosla rownomiernie i bardzo ladnie. Od jakiegos czasu te jasniejsze miejsca po prostu nie rosna.Czy to jakas choroba? Co z tym zrobic?
____________________
goniak 16:04, 23 lis 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Mixer, teraz jest już za późno na jakiekolwiek zabiegi, wstrzymaj się do wiosny.
____________________
Małgosia mój zielony świat
mixer99 16:05, 23 lis 2013

Dołączył: 23 lis 2013
Posty: 22
goniak napisał(a)
Mixer, teraz jest już za późno na jakiekolwiek zabiegi, wstrzymaj się do wiosny.
wlozylem w zalozenie trawnika sporo pracy i nie potrafie tego przezyc gdyby chociaz ktos powiedzial o co chodzi bylbym wdzieczny.
____________________
goniak 16:28, 23 lis 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
mixer99 napisał(a)
wlozylem w zalozenie trawnika sporo pracy i nie potrafie tego przezyc gdyby chociaz ktos powiedzial o co chodzi bylbym wdzieczny.


Pewnie trawnik trochę zgłodniał, ale do wiosny wytrzyma
A tak na serio to nie dałeś konkretnych informacji ani zdjęć, mamy wróżyć z fusów czy jak?
Kiedy zakładany był trawnik, jaką masz glebę, ile razy i kiedy nawoziłeś, to tak na początek
____________________
Małgosia mój zielony świat
mixer99 17:11, 23 lis 2013

Dołączył: 23 lis 2013
Posty: 22
goniak napisał(a)


Pewnie trawnik trochę zgłodniał, ale do wiosny wytrzyma
A tak na serio to nie dałeś konkretnych informacji ani zdjęć, mamy wróżyć z fusów czy jak?
Kiedy zakładany był trawnik, jaką masz glebę, ile razy i kiedy nawoziłeś, to tak na początek
Jaka gleba nie mam pojecia.Trawa siana w oipcu 2013 i niczym nie byla nawozona oprocz yara mila complex dzien przed siewem .
____________________
goniak 17:50, 23 lis 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Wydaje mi się, że to są objawy niedoboru składników pokarmowych w glebie, która chyba jest mało żyzna. Nawóz podany w lipcu ( czy równomiernie rozsypany?) już się wyczerpał.
Można było pod koniec sierpnia zastosować jesienne nawożenie, ale teraz to już za późno.
Trzeba czekać do wiosny, wygrabić porządnie trawnik i zasilić nawozem z większą dawką azotu.
Być może to wina zdjęcia, ale tuje w szpalerze wydają się jakieś bure, zwłaszcza w dolnych partiach.
Jak u Ciebie jest z podlewaniem?
____________________
Małgosia mój zielony świat
Gardenarium 17:57, 23 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gosia ma rację, trawnik jest głodny, nie lamentuj teraz, naprawisz wiosną, za chwilę spadnie śnieg.

Te ciemne plamy - w tych miejscach była żyźniejsza gleba, albo nawóz rozsypałeś nierówno.

Wszystko da się naprawić wiosną i trawnik się wyrówna.

Poczytaj art. o pielęgnacji trawnika i stosuj nawozy częściej, Pewnie też gleba jest gdzieś bardziej żyzna, a gdzieś mniej i stąd plamy też mogą być.

http://www.ogrodowisko.pl/tag/trawnik
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mixer99 18:09, 23 lis 2013

Dołączył: 23 lis 2013
Posty: 22
dziekuje bardzo za odpowiedzi.Milego wieczoru zycze
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies