Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Choroby trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby trawnika

Beaataa 19:14, 10 lis 2014


Dołączył: 09 lis 2014
Posty: 30
Robale zbieram łopatką i po prostu wyrzucam do śmieci a następnym razem są w innym miejscu na trawniu. Czy powinnam je czymś potraktować np. Dursbanem (nie wiem czy dobrze napisałam) w internecie o tym wyczytałam, co myślicie
____________________
Beata
waldek727 21:29, 10 lis 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Koziułka-stadium larwalne komarnicy.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Gardenarium 21:33, 10 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pisz koniecznie Waldek jak się ich pozbyć bo na wiosnę będą spore szkody, trawnik może łysieć a nawet obumierać., Co polecasz?

Wyczytałam, że wapnowanie gleby ogranicza komarnice, także osuszanie gleby też.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
waldek727 21:57, 10 lis 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Z tym Danusiu może być mały problem ponieważ ja nie stosuję u siebie środków chemicznych. Nie polecę komuś ,,dursbanu" bo jak to dziadostwo zacznie wychodzić na powierzchnię z chloropiryfosem zawartym w układzie trawiennym czy krwionośnym to Beata przy tej okazji wytruje wszystkie ptaki w okolicy.
Być może lepsze będą te metody które Ty polecasz. Na pewno nie można koziułki lekceważyć ponieważ stanowi ona duże zagrożenie dla trawnika.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Gardenarium 21:58, 10 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No właśnie, albo jeże wytruje, może zwapnować?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Beaataa 23:44, 10 lis 2014


Dołączył: 09 lis 2014
Posty: 30
Dzięki za super szybką odpowiedź.

Mam pytanie czy ta koziułka może przenieś się na rabaty np. gdzie mam hosty, wyczytałam że raczej nie, czy miał ktoś z tym problem.

Jeśli chodzi o dursban to rzeczywiście nie wchodzi w grę przede wszystkim ze względu na dzieci, które również "grzebią" w ziemi, i na ptaki również, mamy ich bardzo dużo i dokarmiamy je, ale nie wyjadają ich z trawnika a czytałam że powinny.

Więc pozostaje wapniowanie tylko kiedy jak jest pogodnie czy zaraz przed deszczem, można po tym chodzić, czy przeczekać kilka dni.
____________________
Beata
Mazan 19:17, 11 lis 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Trochę na ten temat jest w wątku "leń ogrodowy" w dziale Ochrona przed chorobami i szkodnikami. Może tam znajdziesz jakąś propozycję?



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Beaataa 09:13, 12 lis 2014


Dołączył: 09 lis 2014
Posty: 30
Dzięki bardzo za skierowanie do odpowiedniego wątku, teraz już chyba wszystko wiem.
____________________
Beata
Marcin3010 09:48, 11 wrz 2016

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 7
Dzień dobry,
Proszę o pomoc w postępowaniu z chorobą. Dzięki Pani prowadzącej post udało mi się jakoś zapanować nad moim trawnikiem, stosuję Yara Mila Complex, ale teraz zauważyłem to choróbsko (prawdopodobnie rdza). Trawnik jest przed koszeniem (koszę raz w tygodniu). Co mam z tym zrobić żeby się tego pozbyć. Podlewanie dwa razy na dobę (około 22:00 przez 8 minut oraz o 5 rano przez 10 minut). Proszę o pomoc w dalszym działaniu. Z góry dziękuję.
Marcin3010 09:50, 11 wrz 2016

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 7
Mam nadzieję, że teraz uda mi się załączyć zdjęcia.


Proszę o info jak można dodać zdjęcia bo mam z tym kłopot.
Z góry dziękuję.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies