Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Choroby trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby trawnika

MMarcin 12:52, 06 wrz 2014

Dołączył: 06 wrz 2014
Posty: 20
Witam, a może ktoś napisać jaką dawką podlewać trawę topsinem, nigdzie nie moge znaleźć takiej informacji.
Gardenarium 09:55, 07 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przenoszę z wiadomości:

Witam, mam problem z trawnikiem, a mianowicie pojawia sie pleśn na ziemi w miejscach gdzie jest gesta trawa, mam pytanie jaką dawka podlać trawe Topsinem. Pozdrawiam Marcin.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:55, 07 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,4 l/ha.

Zalecane stężenie: 0,15% (150 ml środka w 100 litrach wody).

czyli 15 ml Topsinu na konewkę 10 l.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:56, 07 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rozumiem ze najlepiej podlewać konewką, rano czy wieczorem? i czy z rosą może być podlewane.

Odpowiedź:

Można opryskiwać źdźbła mocnym opryskiwaczem albo podlewać konewką, ale to może być bardzo kosztowne, jesli duzy trawnik.

Musi być stabilna pogoda, nie może zaraz spaść deszcz bo zmyje, należy podlewać rano lub wieczorem, temp. nie wyższa niż napisane na opakowaniu. Czytaj ulotkę.

Nie można w słoneczną pogodę, musi być bez słońca.

Pytanie:

Jeszcze mam pytanko czy mozna pryskac taka dwumiesieczna trawe? Nie zaskodzi na trawe? Trafiaja sie place gdzie pojawia sie plesn juz na ziemi i boje sie ze zaatakuje zaraz trawę.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:58, 07 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokaż zdjęcia tego trawnika, bo trzeba dojść do powodu tak złego stanu trawnika, Będzie łatwiej zdiagnozować problem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MMarcin 11:06, 07 wrz 2014

Dołączył: 06 wrz 2014
Posty: 20
Trawnik dwumiesięczny nawożony dwa razy Florovitem do trawników, podlewany, być może za dużo wody i dlatego taki efekt?
Gardenarium 11:07, 07 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może trzeba jeszcze inaczej zaradzić, ale to można ocenić jedynie na podstawie zdjęcia trawnika i wywiadu co z nim robiłeś. O! już z wkleiłeś.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:08, 07 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trawnik ogólnie wygląda dobrze, a jak się w nim pogrzebie w środku to są obumarłe źdźbła, ja tam żadnej choroby nie widzę. Jedynie filc, czyli obumarłe źdźbła. Wertykulacja jesienią alb o żeby nie zbrzydł to wiosną.

W każdym trawniku tak jest, nie ma żeby wszystkie źdźbła były zielone.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MMarcin 11:22, 07 wrz 2014

Dołączył: 06 wrz 2014
Posty: 20
Czyli można wertykulować młodą trawe? siana była na poczatku lipca, czyli nawet na wiosne nie bedzie jeszcze miala roku, nie zaszkodzi? a ten biały nalot na ziemi to co to jest? ja myslalem ze pleśń zaczyna się pojawiać, nie jest na calej trawie, gdzieś nie ma wogóle, gdzieś jest tylko troche, zmartwilem sie troche bo naprawde troche pracy i czasu poświeciłem, szczególnie gdy się nie ma nawadniania i trzeba podlewać samemu.
Gardenarium 13:25, 07 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie można - nie załąpałam, że ona ma 2 miesiące. Nie można. Zostawić a od wiosny jedynie nisko skosić, wygrabić.

Trawnik wygląda doskonale, a te suche czy zgniłe mogą być objawem tego, że za gęsto nasiałeś nasion. Siłą rzeczy zamierają.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies