Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Okno na ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Okno na ogród

Wiolka5_7 11:59, 17 wrz 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20326
HannaR napisał(a)

Dzięki Wiolu. Zamiłowanie do ogrodów minimalistycznych walczy u mnie z zamiłowaniem do ogrodów na bogato. Muszę iść na kompromis i staram się zrobić coś pomiędzy.

Od jakiegoś roku kombinuję z drzewami. Zrezygnowałam z klonów japońskich i kupiłam świdośliwy. Są jeszcze małe i nie bardzo widoczne. Docelowo w największej części ogrodu będą 3 świdośliwy lamarckie.

Przy północnej granicy działki, gdzie chcę zasłonić brzydki widok będzie oprócz sosny (chyba nie ma jej na żadnym zdjęciu) jeszcze klon ginnala i grujecznik - pozazdrościłam innym tych drzew. W rogu rośnie stary lilak, który robi u mnie za drzewo wielopniowe. No i na całej długości rosną świerki serbskie, ale dranie chorują. Pryskam na grzyba i przędziorka. Może coś pomoże.

Od wschodniej strony rosną tuje i 3 świdośliwy, też jeszcze nie duże. Dosadzę tam jeszcze jedną świdośliwę.

I to na tyle z drzewami. Mała działka.


To tak jak ja dlatego do tych moich trawek dorzuciłam trochę koloru w formie bylin,cebulowych itp.

Jak na mały ogród trochę drzew bedziesz miała te Twoje drzewa ... klon,grujecznik, Śs to przede wszystkim jesienne gwiazdy, będzie pięknie lubię takie drzewa
Ja jak bym miała wiekszy ogród to jeszcze bym drzew dosadziła... uwielbiam ogrody z drzewami... a już ze starodrzewen to już w ogóle...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
HannaR 12:07, 17 wrz 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Wiola, Ty jeszcze możesz u siebie z drzewami poszaleć. Byle nie przesadzić, bo można popsuć efekt.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Wiolka5_7 12:22, 17 wrz 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20326
HannaR napisał(a)
Wiola, Ty jeszcze możesz u siebie z drzewami poszaleć. Byle nie przesadzić, bo można popsuć efekt.


No właśnie nie bardzo,bo liczę się z tym, że one urosna,no i mysle,że jest wystarczajaco,nie za duzo nie za mało
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
mikina34 13:27, 17 wrz 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
HannaR napisał(a)


O matuchno, przepięknie wygląda ta hakonka z bergenią, zresztą cała rabata jest cudna
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Roocika 13:42, 17 wrz 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Nowa12 napisał(a)
A mój jest zielony a liście już powoli zaczynają żółknąć i opadać więc chyba kolejny rok się nie przebarwi .
Ale spróbuję z nawozem w przyszłym roku.


Aga to podlej dużo, mój ostatnio też tak miał pomogło podlewanie, dwa dni z rzędu dostał 2 wiadra wody i przestał żółknąć. Jestem przekonana, że to drzewo kocha wodę.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
HannaR 13:55, 17 wrz 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
mikina34 napisał(a)

O matuchno, przepięknie wygląda ta hakonka z bergenią, zresztą cała rabata jest cudna


Dziękuję. Ta rabata sama się zrobiła. Z innymi się męczę któryś rok z rzędu.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 13:56, 17 wrz 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Roocika napisał(a)


Aga to podlej dużo, mój ostatnio też tak miał pomogło podlewanie, dwa dni z rzędu dostał 2 wiadra wody i przestał żółknąć. Jestem przekonana, że to drzewo kocha wodę.

Cenna rada. Muszę zapamiętać.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
gogo 16:16, 20 wrz 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Witaj Haniu, nasze ogrody to dwa różne światy, u mnie kolorowy busz, u Ciebie pięknie skomponowane, stonowane nasadzenia i bardzo mi się to podoba
A trawnik w takiej formie to mistrzostwo świata
I wspaniałe trawy
Fajnie, że sadzisz drzewa, ja to zrobiłam w ubiegłym roku, o parę lat za późno i teraz muszę czekać aż urosną i dadzą cień na mojej patelni.
Rabata garażowa świetna
Zapraszam do siebie
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
HannaR 14:06, 21 wrz 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Witaj Grażynko,
Dzięki za pochwały.

Całe szczęście, że mamy różne ogrody. U siebie nie można mieć wszystkiego, więc można podziwiać u innych.

____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
gogo 14:31, 21 wrz 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Haniu, masz rację, a O. to wspaniałe miejsce do oglądania innych ogrodów
Ja marzyłam o wiejskim, sielskim ogrodzie z kwietną łąką, nie mam, ale inni mają i mogę się zachwycać
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies