Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ogrodoweimpresjejolki

Pokaż wątki Pokaż posty

ogrodoweimpresjejolki

Gardenarium 20:55, 24 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
an_tre napisał(a)
Szybko rośnie, jednej zimy tak go zające objadły, że mąż musiał wszystkie konary przyciąć nad ziemią i tak pięknie odrósł


Czasem takie nieprzewidziane działania dobrze robią
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jotka 17:55, 30 mar 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Kuruję moje kolano i zbieram siły, żeby w sobotę mój M. mógł mnie zawieźć na działkę.
Jest dosyć ciepło, słonko co jakiś czas wyziera zza chmurek, więc pewnie moje roślinki z tego korzystają
Może będzie czym się pochwalić i nacieszyć oko A w ogóle to sporo prac do zrobienia, bo od dwóch tygodni nic nie robiłam, no może tylko układałam plany i podglądałam Wasze poczynania
Za to w domu wysiane roślinki nie próżnują - rosną.
Już wydałam dla niektórych nakaz eksmisji do działkowej szklarni, bo ciasno się robi na parapetach, a czas następne wysiać. W ładną pogodę niektóre poddawane są hartowaniu na balkonie, żeby nie dostały szoku



Jak się rozejrzałam w moim pomidorowym lesie, to zauważyłam zawiązki kwiatów na niektórych krzaczkach - no cóż będą "wcześniaki"



największy problem jest z dalią, bo nie bacząc, że to jeszcze na nią nie pora - rośnie jak oszalała, chyba wsadzę ja do gruntu i osłonie wokół agrowłokniną ...



jak dla mnie kwiecień może być cieplejszy niż zwykle czego i Wam życzę

____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
hanka_andrus 18:15, 30 mar 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jolu,mógłby być cieplejszy .Ja od poniedziałku na działce.Palę,sprzątam,jeszcze nie sieję.Bo w planach mam tylko ogórki,dynie i cukinie.A na nie jeszcze nie pora.Jeszcze co nieco przycinania i .....kończy porządki Hania.Ale ,żeby nie było nudno chatkę trzeba wymalować,okna pomyć,i przymierzyć się do wakacji działkowych.Sąsiadki już się dopytują ,o letnie bumelowanie.

Maliny przycięte,truskawki wygrabione.została jeszcze borówka do przycięcia i nawożenie wiosenne.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
an_tre 18:18, 30 mar 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
Haniu jaka energia w Ciebie wstąpiła aż miło "popatrzeć"
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Sebek 18:33, 30 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
ale będzie pięknie u Ciebie jak to wszystko rozkwitnie. Z dali myślę, że możesz sadzonki zrobić - uciąć wierzchołek, do ukorzeniacza i pod folię, tak radzi MPO. Swoje także trochę pędzę, lecz dopiero dziś wypuściły małe kiełki.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
hanka_andrus 18:47, 30 mar 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Sebku,czy masz na myśli borówkę?Z tym ukorzenianiem?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 18:50, 30 mar 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Czasopism teraz nie kupuję,Korzystam z tych co mam, z lat ubiegłych.Bieżących rad i informacji nie znam.Jeżeli ktoś coś ciekawego na temat ukorzeniania wyczyta ,proszę do mnie wiadomość wysłać.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Michael 18:53, 30 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
??? chyba o dalię chodzi
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
jotka 18:54, 30 mar 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Sebek napisał(a)
ale będzie pięknie u Ciebie jak to wszystko rozkwitnie. Z dali myślę, że możesz sadzonki zrobić - uciąć wierzchołek, do ukorzeniacza i pod folię, tak radzi MPO. Swoje także trochę pędzę, lecz dopiero dziś wypuściły małe kiełki.


Mam sporo bylin, krzewów ozdobnych, roślin cebulowych, ... ale nigdy nie wiem jak potraktowała je kolejna zima.
Jednoroczne są uzupełnieniem nasadzeń działkowych i wypełniaczem pomiędzy terminami kwitnienia.
Seba - Mądra Głowo - dzięki za sugestię w temacie dalii Sama bym nie wpadła na ten sposób, ale już poczytałam, że jest możliwe zrobienie sadzonek. Ta dalia zaraz po kupieniu wypuściła kiełki i wydawało mi się, ze najlepiej dla niej będzie wsadzić ja do ziemi; a ona skorzystała i wyrosła taka duża, ze zrobił się kłopot na koniec marca.
p.s.
dotychczas skrót MPO kojarzył mi się tylko z oczyszczaniem miasta
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Sebek 18:59, 30 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
hanka_andrus napisał(a)
Sebku,czy masz na myśli borówkę?Z tym ukorzenianiem?

Dalijkę, ale już czujniejsi wcześniej wytłumaczyli Z borówką też możesz spróbować, a czemu by nie
A ten skrót MPO wydawał mi się skądś znajomy, ale chodzi mi o gazetę mój piękny ogród. Dziś kupiłem kwietniowy numer, gratis jest katalog OBI
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies