Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ogrodoweimpresjejolki

Pokaż wątki Pokaż posty

ogrodoweimpresjejolki

Sebek 19:48, 30 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Moje jak zaczęły pędzić to je do zimniejszego pomieszczenia przeniosłem i problem zniknął. Jeszcze ma być u mnie przymrozek, więc dziś ich nie wystawię.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
hanka_andrus 21:09, 30 mar 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jolu,borówkę na wiosnę zawsze odrobinę przycinam,wtedy widać które gałązki są uszkodzone przez mróz,albo wiatr ,albo są nie wyrośnięte.Zawsze tym zajmował się mąż,teraz muszę sama się za to brać.W 2009 roku przerzedziłam krzewy dość radykalnie,usuwając dolne gałęzie i pokładające się na ziemi nie rokujące owocowaniu.Owoców zeszłego lata miałam ciut mniej,ale większe,no i krzewy trochę odmłodniały.Zaczęły wypuszczać nowe pędy z ziemi.Co do cięcia dwuletnich- wydaje mi się ,że jeszcze radykalnie ich ciąć nie trzeba, coś pamiętam ,że w czwartym roku dopiero,muszę znaleźć książeczkę.Wtedy ci odpowiem dokładnie.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 21:35, 30 mar 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
znalazłam w ,,Haśle ogrodniczym"

Cięcie jest podstawowym zabiegiem stosowanym w uprawie borówki. Krzewy bez cięcia dają słabsze przyrosty z małą ilością pąków kwiatowych. Owoce drobnieją i plon spada. Najlepsze owocowanie mamy wtedy, gdy na roślinie są pędy 2-3 letnie, najwyżej 4- letnie. Przez pierwsze 3 lata po posadzeniu cięcie ogranicza się do usuwania pędów słabych i chorych. Intensywne ciecie wykonuje się dopiero po 4-tym roku. Usuwa się wówczas wszystkie najstarsze pędy. Przeciętnie w dobrym krzewie powinno być 6-8 pędów głównych. Usuwa się także pędy zasychające, chore, uszkodzone, cienkie i zagęszczające środek krzewu. Ciecie prześwietlające wykonujemy na przedwiośniu, przed ruszeniem wegetacji. Można też wykonać cięcie letnie, zaraz po zbiorze owoców, pamiętając jednak, że robimy to przy pogodzie słonecznej i suchej.

Cięcie odmładzające wykonujemy po 10-15 latach użytkowania plantacji wtedy, gdy krzewy są już zbytnio zagęszczone i plon znacznie spada. Cięcie to wykonujemy na przedwiośniu, wycinając wszystkie pędy tuż przy ziemi. Wiosną wyrastają nowe pędy, z których zostawiamy kilka najmocniejszych.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
jotka 21:39, 30 mar 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Dziękuję Haniu, już jestem ciut mądrzejsza Po teorii czas na praktykę - przyjrzę sieę swoim przy najbliższej okazji. Nie ma to jak owoc zerwany z własnego krzaczka
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
monteverde 23:57, 30 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Haniu załóż wątek krzewy owocowe- pielęgnacja i wklej to pod hasłem borówka))
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 21:24, 31 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja także o to proszę Można w dziale drzewa i krzewy liściaste
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jotka 13:04, 06 kwi 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Hurrra, i ja też WRESZCIE byłam na swojej działeczce
Końcówka kuracji kolanowej za dwa dni, więc mam nadzieję, że powróci sprawność
Pokaże Wam co zastałam na "moim terenie"

Przywitał mnie kwitnący tulipanek, który zdawał się wykrzykiwać: ZNOWU BYŁEM PIERWSZY!
Faktycznie, od kiedy go mam, rozpoczyna sezon kwitnienia tulipanów u mnie



Pozostałe tulipany już prawie przygotowane, żeby pokazać swoją krasę. Czekam z niecierpliwością, bo przywiozłam je w zeszłym roku z wycieczki do Holandii



hiacynty już pokazały swoje barwy



pierwszy żonkil już chce się przywitać

____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
jotka 17:46, 06 kwi 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Pochwaliłam się Wam moimi pierwszymi wiosennymi kwiatkami. Ale czeka mnie moc pracy, by nadrobić zaległości!
Następna zaplanowana pilna praca to przycięcie iglaków - zaniedbania ostatnich dwóch sezonów dają znać o sobie



na zdjęciu widać zdemontowany stary daszek nad tarasem i "uciachaną wisterię, która kiedyś wygrzewała się na tym daszku.

Bukszpany już przycięte i ponowiona próba ukorzenienia odciętych gałązek (skoro wielu osobom to się udaje, to czemu ja nie miałabym spróbować)



Wrzosiec daje ładną barwna plamę na jeszcze niezbyt korowej działce



a krokusy jeszcze kwitną



dziś dzień przerwy bo i kondycja i pogoda nie pozwalają na prace, ale jutro lub pojutrze ...
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
monteverde 18:53, 06 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Jolu poczekaj dzień , dwa na koniec kuracji, zdążysz zaszaleć) miałaś dzisiaj wesoły dzień dzięki tym kwiatkom
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Danusza 19:16, 06 kwi 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
no Jolu uważaj kondycja nie wyrobiona żebyś nie przeszarżowała! wrzosiec ładny i hiacynty
tez powtykałam co się da zobaczymy co będzie
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies