Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wichrowe wzgórze

Pokaż wątki Pokaż posty

Wichrowe wzgórze

Kasya 21:40, 07 kwi 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41857
Piekna zima, ale w kwietniu juz ciezko sie nią zachwycac
Szkoda kwiatkow w sniegu...
Bardzo pdobaja mi sie buteleczki wiszace, urocze sa
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Ewa777 20:01, 10 kwi 2015


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Moniko, jak fajnie, że do mnie zajrzałaś Bardzo lubię Twój ogród, a nie zaznaczyłam go sobie. Teraz się poprawiam Będę zaglądać częściej Pokazuj wiosnę, już chyba przyszła
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewik 20:55, 12 kwi 2015


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Mam nadzieję , ze zima odeszła i teraz króluje juz Pani Wiosna
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Milka 13:02, 14 kwi 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Piękne dekoracje w oknach miałaś na święta i zimę na Wielkanoc teraz juz pewnie cieplej, pochwal się co w ogrodzie, proszę o dużo fot do oglądania, pozdrawiam Moniko
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Monic 13:47, 07 maj 2015


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Witam Was po dłuższej przerwie
Irenko, Kosolko, Pszczółko, Ewik, Urszulko, Madżenko, Dorotko, Ewo777, Kasya - dziękuję za miłe wpisy
Dawno mnie nie było, więc będę musiała sięgnąć do zaległych zdjęć. W ogrodzie teraz szał tulipanów, narcyzów, szafirków. Zaczynają kwitnienie pierwsze iryski, co mnie niezwykle cieszy, bo uwielbiam te kwiaty i wciaż wzbogacam ich kolekcję. Póki co napawam się pięknem tulipanów - są urocze i wprowadzają taki miły klimat na rabaty. Szkoda, że niektóre tulipany kończą już kwitnienie...
A teraz kilka fotek mojej zaległej wiosny












____________________
mój ogród Monika
Monic 13:52, 07 maj 2015


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
I to, na co czekałam od ubiegłego roku - magnolia Wildcat Jestem nią oczarowana - cudeńko Udało nam się dostać wielki okaz i już rośnie sobie przed domem








Ubiegłoroczna Alba Lennei również kwitnie cudnie


Zgromadzone przez zimę skorupki z jajek po zgnieceniu wykorzystałam do obsypania dookoła ostróżek - zapory przeciw ślimakom. Mam nadzieję, że spełnią swoje zadanie
____________________
mój ogród Monika
Monic 13:59, 07 maj 2015


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764






























i okoliczne sarenki
____________________
mój ogród Monika
Monic 14:02, 07 maj 2015


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764














____________________
mój ogród Monika
Monic 14:08, 07 maj 2015


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Nie wiem jak u Was, ale u mnie solidnie popadał deszcz i nareszcie da sie wbic łopatę w ziemię, bo było tak sucho, że ani pielenie nie miało szans, ani też sadzenie czegokolwiek. Powoli wyrównuję kanciki rabat, sadzę rośliny, które przyjechały od internetowych sprzedawców, dzielę swoje roślinki i chyba zostanę sprzedawcą roślin, bo okazuje się, że co nieco mam w nadwyżkach
Tulipany, narcyze wciąż cieszą na rabatach, a tymczasem w sklepach ogrodniczych w sprzedaży są już kwiaty letnie. Póki co muszę dokupić kolejne cisy na żywopłoty - tego nie ma końca od kilku dobrych lat, bo teren do ogrodzenia mamy duży.
Korzystając z dobrodziejstwa mokrej ziemi, przenieśliśmy dwie magnolie - w trakcie kwitnienia Ciekawe, czy to przeżyją... Patrzyłam na prognozy, zapowiadają jeszcze deszcze, więc to powinno pomóc w polubieniu przez nie nowego miejsca.
Powoli rozkwitają kolejne krzewy, wiśnie japońskie i robi się kolorowo w ogrodzie.


























____________________
mój ogród Monika
Monic 14:13, 07 maj 2015


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Wisteria szczepiona na pniu, którą zapomniałam zabezpieczyć na zimę żyje i ma się wspaniale - pąków bardzo dużo


Amanogawa - co za miły zapach




w blasku zachodzącego słońca


Kiku Shidare Zakura




Royal Burgundy




____________________
mój ogród Monika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies