Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wichrowe wzgórze

Pokaż wątki Pokaż posty

Wichrowe wzgórze

AniaDS 23:44, 16 sie 2011


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Monia, ona może zaczekać, nie ma sprawy.
Z tatą wszystko już ok?
Coś Cię nie omijają te szpitale .
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
Monic 23:45, 16 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
AniaDS napisał(a)
A dlaczego uważasz, że u mnie wiosna wcześniej?
Skacząc po wątkach, moja wiosna była opóźniona o 2 tygodnie w porównaniu do innych wątków.
A u Ciebie jeszcze później?
Z tego co widzę, to podobnie nam wszystko rozkwita .
A ..tylko to, co rośnie bezpośrednio przy ścianie domu u mniej szybciej szło.
Czyli 6 róż.


Aniu, zbędna dyskusja. Zapraszam, gdy będziesz już miała pierwsze oznaki wiosny do mnie - wtedy zobaczysz różnice naocznie Ja mieszkałam do niedawna dosłownie dwie, trzy ulice dalej niż obecnie, a też były te dwa tygodnie róznicy w powitaniu wiosny. Po prostu tu jest bardzo wietrzne i chłodne miejsce. Trzeba ogrodzenia i czasu, żeby zrobiło się zaciszniej, aż krzewy i drzewa urosną - to naturalne. Na razie wiatr hula zimą i nawiewa dużo śniegu. Jednocześnie jest to miejsce bardzo słoneczne, co z kolei powoduje zbyt szybkie budzenie roślin, gdy jeszcze mróz doskwiera - to też jest niekorzystne dla młodych sadzonek.
____________________
mój ogród Monika
Monic 23:46, 16 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Sebek napisał(a)

Sebku, faktycznie, taka sama doniczka, choć sam krzaczek w tym lirojowskim wydaje mi się bardziej zwarty. Za taką cenę kupiłeś - nie do wiary. To nie ma sensu jechać do LM, skoro masz tańsze źródło. U mnie nie mam w okolicy Auchana, musiałabym jechać ok.50km i mieć pewność, że jest po co.

Pierwszy raz akurat na takie trafiłem - niedawno je ciąłem w kulki i już są gęściutkie - Chyba troszkę większe niż te co są z LM - widziałem też tam
No ale cena jednak o to 20 złotych mniejsza....

Nawet nie ma o czym mówić. Super zakup poczyniłeś
____________________
mój ogród Monika
Monic 23:47, 16 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Safoya napisał(a)


A dlaczego nie polecasz Ćwika?? A ja właśnie szykuję zamówienie

Ponieważ wykopują róże zbyt wcześnie (już początkiem września!), wysyłają z gołym korzeniem i niestety mają przez to małe szanse na przeżycie zimy. Róże z gołym korzeniem powinny być kopane dopiero końcem października najwcześniej. Rok temu dostałam przesyłkę z różami z niemieckiej szkółki w grudniu! - miałam już przygotowane dołki i kupioną ziemię ogrodniczą do obsypania. Jak przyszły róże, to najpierw letnią wodą z czajnika nieco odtajałam ziemię od mrozu, a następnie zasypałam sadzonki ziemią z worka. Niemcy preferują właśnie bardzo późne terminy na róże kopane. Wszystkie przyjmują się 100%, a Ćwikowe nie przetrwały, niestety. Były już dyskusje na ten temat na innym forum. Możliwe, że coś zmienią w tym temacie i zaczną wysyłać później.


Monic właśnie pierwszy raz zajżałam na twój wątek i wciąż czytam Pozwolę sobie wtrącić się do dyskusji. Zgodze się z Tobą. Nie mam doświadczenia z różami z rosa ćwik, ale kupiłam gołe korzenie kopane we wrześniu 4 gatunków róż. Tylko jednen krzaczek przeżył. Październikowe przezimowały niemal w 100%

Witaj, Safoyo
Chyba jednak coś w tym jest
____________________
mój ogród Monika
Monic 23:49, 16 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
AniaDS napisał(a)
Monia, ona może zaczekać, nie ma sprawy.
Z tatą wszystko już ok?
Coś Cię nie omijają te szpitale .

Z tatą nie jest OK. Na razie jest w domu, czekamy na wyniki biopsji.
____________________
mój ogród Monika
AniaDS 23:49, 16 sie 2011


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
No właśnie, już zaznaczyłam wcześniej, że to wiatr u Ciebie jest winowajcą.
U mnie go nie ma w takiej sile.
Jak wieje to jest i chłodniej.
Oby Ci szybko urosły wszelkie osłaniacze .
A sarenki już się nie stołują?

Biopsji?
Moniś, oby było dobrze.
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
Monic 00:35, 17 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Safoyo, wrzuć link do Twojego ogródka
____________________
mój ogród Monika
Safoya 00:38, 17 sie 2011


Dołączył: 18 kwi 2011
Posty: 698
Proszę bardzo .
http://www.ogrodowisko.pl/watek/586-na-wietrzym-wzgorzu
____________________
Agnieszka - Tam gdzie mgły i róże mieszkają
Monic 00:48, 17 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Dla przypomnienia wiosny pokażę kilka moich piwonii - to na równi z różami i hortensjami moje ulubione kwiaty Mam do nich ogromną słabość od dziecka.

W tym roku były wyjątkowo piękne, duże, obficie kwitnące - widać je było z daleka.






































____________________
mój ogród Monika
monteverde 00:53, 17 sie 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Witaj Moniko, miłośniczko,róż, piwonii i hortensji, to też moje ulubione kwiaty pięknie tworzysz ogród, nie powiedziałabym,że kiedyś tu było ściernisko piękne masz okazy
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies