Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wichrowe wzgórze

Pokaż wątki Pokaż posty

Wichrowe wzgórze

Monic 22:51, 16 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
A teraz obiecane fotki dla Sebka:


Ten nowy bukszpan, to ten w donicy. Po wsadzeniu podcięłam mu nieco końce, bo był ciut jajowaty


____________________
mój ogród Monika
Ana 23:06, 16 sie 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
A dlaczego nie polecasz Ćwika?? A ja właśnie szykuję zamówienie
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Monic 23:06, 16 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Pracowałam dzisiaj do zmroku w ogrodzie.
Najpierw wyrówałam brzegi rabat w ogrodzie, bo już nieco zarosły od czerwca. Chciałam wykorzystać to, że świeżo po nocnym deszczu, więc łatwiej wbić szpadel w obrzeża. Trochę mi z tym zeszło, ale od razu ogród nabrał wyrazistości.


Przesadziłam cisy Wojtki w jednym z parawaników i przycięłam je - wszystko zgodnie z instrukcją Danusi


Ciemno już było, ale co nieco widać - to ten żywopłocik po prawej. Łączy się on pod kątem prostym z cisowym żywopłocikiem z Taxus Baccata - cisa pospolitego, który będzie tworzył zasłonę od strony polnej drogi.

____________________
mój ogród Monika
Sebek 23:06, 16 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Chyba nawet kupiłem kiedyś dwa identyczne, bo nawet doniczki wydają mi się takie same


No ale one były po 11 złotych - z auchana
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Monic 23:10, 16 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Sebku, faktycznie, taka sama doniczka, choć sam krzaczek w tym lirojowskim wydaje mi się bardziej zwarty. Za taką cenę kupiłeś - nie do wiary. To nie ma sensu jechać do LM, skoro masz tańsze źródło. U mnie nie mam w okolicy Auchana, musiałabym jechać ok.50km i mieć pewność, że jest po co.
____________________
mój ogród Monika
AniaDS 23:11, 16 sie 2011


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Monia, miło Cię widzieć w tym gronie, będę zaglądać .
Fajnie tak sobie przypomnieć wszystko od początku, teraz tym bardziej widać zmiany w Twoim cudnym, różanym ogrodzie.


Ana napisał(a)
A dlaczego nie polecasz Ćwika?? A ja właśnie szykuję zamówienie

A ja polecam, żadna róża od niego mi nie wypadła, za to wypadły mi róże z niemieckiej szkółki.
U Ćwika robię zakupy co sezon i wszystko mi pięknie rośnie.
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
Ana 23:15, 16 sie 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
O, no to jednak się zdecyduję Dobrze zebrać opinie
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Monic 23:15, 16 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Ana napisał(a)
A dlaczego nie polecasz Ćwika?? A ja właśnie szykuję zamówienie

Ponieważ wykopują róże zbyt wcześnie (już początkiem września!), wysyłają z gołym korzeniem i niestety mają przez to małe szanse na przeżycie zimy. Róże z gołym korzeniem powinny być kopane dopiero końcem października najwcześniej. Rok temu dostałam przesyłkę z różami z niemieckiej szkółki w grudniu! - miałam już przygotowane dołki i kupioną ziemię ogrodniczą do obsypania. Jak przyszły róże, to najpierw letnią wodą z czajnika nieco odtajałam ziemię od mrozu, a następnie zasypałam sadzonki ziemią z worka. Niemcy preferują właśnie bardzo późne terminy na róże kopane. Wszystkie przyjmują się 100%, a Ćwikowe nie przetrwały, niestety. Były już dyskusje na ten temat na innym forum. Możliwe, że coś zmienią w tym temacie i zaczną wysyłać później.
____________________
mój ogród Monika
Ana 23:17, 16 sie 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Buuu, teraz wysyłki mają być po 15. wrzesnia...

AniuDS - a Ty brałaś od Ćwika róże na jesień i z gołym korzeniem??
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Monic 23:18, 16 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
AniaDS napisał(a)
Monia, miło Cię widzieć w tym gronie, będę zaglądać .
Fajnie tak sobie przypomnieć wszystko od początku, teraz tym bardziej widać zmiany w Twoim cudnym, różanym ogrodzie.



A dlaczego nie polecasz Ćwika?? A ja właśnie szykuję zamówienie

A ja polecam, żadna róża od niego mi nie wypadła, za to wypadły mi róże z niemieckiej szkółki.
U Ćwika robię zakupy co sezon i wszystko mi pięknie rośnie.

Aniu, a czytałaś na ten temat na drugim forum? Dziewczyny piszą dokładnie te same opinie, co ja. W tym sezonie mało kto decyduje się na zakup w tej szkółce. Moje Uetersener Klosterrose, Jasmina, Moonlight nie przeżyły zimy, a rok temu podobnie. Dla mnie to były wyrzucone pieniądze. U Ciebie cieplej, to może było im łatwiej.
____________________
mój ogród Monika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies