Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wichrowe wzgórze

Pokaż wątki Pokaż posty

Wichrowe wzgórze

Monic 12:27, 17 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
zbigniew_gazda napisał(a)
Moniko kibicuję Ci i ciekawy jestem efektu nowych rabat. Bardzo ciekawy układ.

Zbyszku, lubię rabaty tworzone na planie koła - mam dużo różnych kół, czy pólkoli w ogrodzie - to ładne formy, dające wrażenie spokoju.

Pszczelarnia napisał(a)


Monic, piwonie to namber łan u mnie. Co rośnie dookoła nich?

W bliższej odległości sadzę byliny o niezbyt ekspansywnym wzroście, aby nie konkurowały z piwoniami, bo tego nie lubią. Byliny oddzielają pas piwonii od róż na całej rabacie. To wielka, ciągnąca się na około 30metrów rabata różano-piwoniowo-bylinowa. Na obrzeżach tej rabaty mam posadzone przywotniki ostroklapowane i lawendy, dalej bodziszki, powojniki bylinowe Bluish Velvet i róże okrywowe, następnie wyższa partia, którą stanowią róże rabatowe i szałwie omszone, dzwonki, naparstnice, orliki, piwonie, a za piwoniami znów byliny - głównie ostróżki i złocienie, a za nimi wyższe róże parkowe i historyczne. Pośród tych roślin sadzę też cebulowe partiami: szafirki, hiacynty, krokusy, cebulice, tulipany, narcyze, czosnki ozdobne. W samym tyle daję róże pnące i pnące klematisy. Rosną też wyższe partie krzewów - pięciorniki, hibiskusy, jaśminowce, thuje Shmaragd (tylko kilka), derenie Elegantissima, kaliny i wiśnie ozdobne Royal Burgundy - te wyższe partie mają za zadanie osłonić od zimnych wiatrów i liczę na to, ze z czasem na tyle urosną, że osłonią.

anula_wn napisał(a)
Moniko, wczoraj zaczęłam przeglądać Twój wątek, ale mi padł internet... Pięknie i bajkowo u Ciebie! śliczne róże! spacerowanie po ogrodzie z pewnością sprawia Ci ogromną radość no ale masz też co robić przy takim ogromnym ogrodzie! a jak to wszystko podrosnie to będzie bajka!

Dziękuję, Aniu
To prawda, jest co robić, ale dopinguje mnie to, że za jakiś czas będzie tu tak pięknie, jak sobie wymarzyłam.
____________________
mój ogród Monika
Joanka 19:28, 17 sie 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Ja również kibicuję nowej,bardzo ciekawej rabacie

Moniko pochwal się jeszcze moim ulubionym widoczkiem u Ciebie - bajkowym kołem przed domem
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Gardenarium 20:29, 17 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Obserwuję, kibicuję i cieszę się
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Monic 23:32, 17 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Joanka napisał(a)
Ja również kibicuję nowej,bardzo ciekawej rabacie

Moniko pochwal się jeszcze moim ulubionym widoczkiem u Ciebie - bajkowym kołem przed domem


Dziękuję, Joasiu
Okrągły klomb wciąż nie jest skończony. Wymaga dosadzenia kolejnego koła z bukszpanów wewnątrz i kolejnego nasadzenia róż bliżej środka koła. Nie mogę się zdecydować, czy dać Aspiryn Rose, która rośnie w pierwszym rzędzie, czy jakąś inną odmianę...
No, może pokażę fragment, a jutro postaram się cyknąć zdjęcie całościowe.






____________________
mój ogród Monika
monteverde 23:41, 17 sie 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
a może jakąś żółtą pasowały by do ścieżki, jakby powtórzenie
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Monic 23:46, 17 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
monteverde napisał(a)
a może jakąś żółtą pasowały by do ścieżki, jakby powtórzenie

żółta odpada, bo całość przed domem jest utrzymana w odcieniach zieleni, limonki i bieli

Zresztą w ogóle zrezygnowałam z żółtego, pomarańczowego i czerwonego w całym ogrodzie. To zdecydowanie nie moje kolory.

Tak więc pozostaje raczej kwestia, czy dosadzić tę samą białą odmianę, czy inną, która w miałaby np. przerwę w kwitnieniu w innym czasie. Chyba jednak pozostanę przy kolejnych Aspiryn Rose.
____________________
mój ogród Monika
Monic 23:53, 17 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Dzisiaj znowu odświeżałam obrzeża i plewiłam rabaty z perzu, który po deszczach wyrósł jak szalony. Niektóre byliny musiałam zupełnie wykopać, żeby je odchwaścić, bo tak perz wrósł do wnętrza. Przy okazji niektóre podzieliłam, choć to nie najlepsza pora roku na te czynności.


Byłam też na małych zakupkach i kupiłam kilka lawend, dwie żurawki i 3 petunie na zamianę za begonie, które zbrzydły po długich ulewach.

____________________
mój ogród Monika
Monic 00:06, 18 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
gardenarium napisał(a)
Obserwuję, kibicuję i cieszę się

Dziękuję
____________________
mój ogród Monika
monteverde 01:14, 18 sie 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
a to inna inszość, to zrób powtórkę z róż Aspiryn Rose lub jakiś delikatny róż,coś w stylu New Dawn (kolor),ale ,żeby miał inny termin kwitnienia
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 01:15, 18 sie 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ładne zakupy, ja swój perz likwidowałam pędzelkiem i Roundapem,żeby niczego innego nie popryskać
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies