Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wichrowe wzgórze

Pokaż wątki Pokaż posty

Wichrowe wzgórze

marzena 00:54, 17 sie 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Witaj Moniko
piękne te Twoje piwonie, bardzo lubię te rosliny i ich zapach
____________________
marzena O....!
Safoya 00:54, 17 sie 2011


Dołączył: 18 kwi 2011
Posty: 698
Przepiękne te piwonie. Może i moje kiedyś mi zakwitną. Na razie mam same liście i to w biednych kępkach.
____________________
Agnieszka - Tam gdzie mgły i róże mieszkają
Monic 00:57, 17 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Marzenko - właśnie zapach mają nieziemski, który czuję mimo alergicznego kataru. Kwiaty są cudne i tylko mozna ubolewać, że nie powtarzają kwitnienia jak róże.
Aga, dzięki, wtopiło mnie u Ciebie Chyba nie będę spać do rana Na dodatek Twój ogród też na wietrznym pagórze
____________________
mój ogród Monika
Monic 01:02, 17 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
monteverde napisał(a)
Witaj Moniko, miłośniczko,róż, piwonii i hortensji, to też moje ulubione kwiaty pięknie tworzysz ogród, nie powiedziałabym,że kiedyś tu było ściernisko piękne masz okazy

Witaj, monteverde
Jak miło, że jest nas więcej - wielbicielek tych wspaniałych kwiatów. Hortensje ogrodowe niestety, mimo okrywania włókniną, gałązkami, kartonami, wciąż się u mnie buntują i tworzą jedynie zielone kule liści . No i to powoduje, że wciąż dokupuję nowe co roku, a tamte zostają w gruncie. Jak kiedyś zrobi się zaciszniej, jak zakwitną wszystkie, to będzie wtedy piękny lipiec
____________________
mój ogród Monika
monteverde 01:17, 17 sie 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
zapewne też mam dużo hortensji przeważnie macrophylle i mam ten sam problem, ale w tym roku im bardziej dogodzę w osłanianiu, bo właściwie najbardziej im szkodzą wiosenne przymrozki i muszą być zabezpieczone a tak wyglądały moje wiosenne zakupy
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Monic 01:26, 17 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
No, to mnie pobiłaś
O mało nie poplułam monitora ze śmiechu Ja często wracam do domu zapchana po sufit mojego Golfa, z pełniutkim do tego bagażnikiem, pozostającą później rozsypaną ziemią tu i ówdzie, ale tyle na raz nie przywiozłam Kupuję bardziej na raty - Ty hurtowo Summa sumarum ilościowo wychodzimy na to samo Piękne masz te zakupy
____________________
mój ogród Monika
Monic 09:01, 17 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Nie wiem, czy pokazywałam już kupiona w lipcu jeżówkę o kremowo - limonkowym odcieniu kwiatów? Bardzo ładnie się rozrasta i kwitnie obficie. Muszę koniecznie ją podpędzić, żeby dała się podzielić i wtedy porozsadzam w przedniej części ogrodu. Żałuję, że kupiłam tylko jedną, ale była w pąkach i nie spodziewałam się, że będzie taka piękna:



A skoro wszędzie szał hortensjowy, to i ja pokażę moje białe hortensje, a w zasadzie już teraz zielone, bo jedna z nich zupełnie zzieleniała, a druga zaczyna robić to samo - rosną w donicach przed drzwiami wejściowymi. Nie narzekam - w tej zieleni jej chyba jeszcze ładniej Niestety w ogrodzie, jak pisałam, kwitną tylko te, które posadziłam w tym roku - reszta to wielkie kule z samych liści. Nie powiem, też ładne, ale wolałabym z kwiatami.





A tu pracuję nad nowymi rabatami - będzie ich 3, ułożone w półkole, wokół żurawkowo-hostowego zakątka pod sosną w tyle.


Rabatki są otoczone bukszpanem (sadzonkowane przeze mnie, więc nie wiem, czy to się uda - jeśli nie, to kupię młode sadzonki na wiosnę). Zaraz za bukszpanem od wewnętrznej strony posadzone są lawendy - w jednej rabacie różowe, w drugiej niebieskie, a w trzeciej ... nie wiem - może posadzę białe? Wewnątrz rabat posadzę jesienią róże. Będą to max.2-3 odmiany na rabatę, żeby ładnie te odmiany wyeksponować. Muszę się teraz zastanowić jakie. Na pewno w jednej z nich będzie Leonardo da Vinci, bo to jedna z moich ulubionych róż, która kwitnie bez przerwy i ma trwałe, piękne kwiaty.
____________________
mój ogród Monika
zbigniew_gazda 09:19, 17 sie 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11151
Moniko kibicuję Ci i ciekawy jestem efektu nowych rabat. Bardzo ciekawy układ.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Pszczelarnia 09:49, 17 sie 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
monteverde napisał(a)
zapewne też mam dużo hortensji przeważnie macrophylle i mam ten sam problem, ale w tym roku im bardziej dogodzę w osłanianiu, bo właściwie najbardziej im szkodzą wiosenne przymrozki i muszą być zabezpieczone a tak wyglądały moje wiosenne zakupy


Ania (Monteverde) o takie szaleństwo Cie nie podejrzewałam. Myślałam, że jesteś rozsądną i umiarkowaną
Ogrodniczką

Monic, piwonie to namber łan u mnie. Co rośnie dookoła nich?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
anula_wn 10:31, 17 sie 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Moniko, wczoraj zaczęłam przeglądać Twój wątek, ale mi padł internet... Pięknie i bajkowo u Ciebie! śliczne róże! spacerowanie po ogrodzie z pewnością sprawia Ci ogromną radość no ale masz też co robić przy takim ogromnym ogrodzie! a jak to wszystko podrosnie to będzie bajka!
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies