Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wichrowe wzgórze

Pokaż wątki Pokaż posty

Wichrowe wzgórze

Safoya 22:24, 18 sie 2011


Dołączył: 18 kwi 2011
Posty: 698
Monic napisał(a)

a to inna inszość, to zrób powtórkę z róż Aspiryn Rose lub jakiś delikatny róż,coś w stylu New Dawn (kolor),ale ,żeby miał inny termin kwitnienia

Tak, chyba jednak będzie powtórka Aspiryn. Myślałam też o piwoniach tuż za drugą obwódką bukszpanu i dopiero za nimi róże. Jak myślisz? W srodku koła, centralnie będzie stożek cisowy.

monteverde napisał(a)
ładne zakupy, ja swój perz likwidowałam pędzelkiem i Roundapem,żeby niczego innego nie popryskać

u mnie pędzelkiem bym zwariowała - za dużo tego
chyba wolę wziąć szpadel i przekopać wszystko kawałek po kawałku.
Wczoraj stwierdziłam, że są miejsca zupełnie pozbawione perzu - zwłaszcza tam, gdzie posadzone bodziszki, które świetnie, gęsto zadarniają, ale trzeba je trzymać w ryzach, bo są bardzo ekspansywne, ale są też miejsca, gdzie perz czuje się jak w raju i ma tak grube pędy, że aż się nie chce wierzyć (mam zakopany obornik bydlęcy na rabatach ). Wyjmowałam wczoraj prawie metrowe sznurki perzu


U mnie skrzyp po roundapie jeszcze bardziej sie rozszalał. Podobnie powój. Teraz sprawdzam Sterane. Sikałam zwartym strymieniem bezpośrenio na chwasty. Na razie schnie tylko skrzyp i powój. Mam nadzieję, że doszczętnie bo mam już dość.
____________________
Agnieszka - Tam gdzie mgły i róże mieszkają
Monic 22:29, 18 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Ja nie stosowałam dotychczas żadnych chemii, ale chyba będę zmuszona, bo trawnik mnie załamuje. Na rabatach jest z każdym rokiem lepiej, tak mi się wydaje, Trawnik kosimy systematycznie i niestety mimo tego chwasty są. Koniczyna i podgarycznik stanowią plagę. Muszę spróbować środka, o którym wspominała Danusia i Sebek.
____________________
mój ogród Monika
Sebek 22:34, 18 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Tutaj jest o tym wątek
http://www.ogrodowisko.pl/watek/856-likwidacja-chwastow-w-trawniku-herbicyd-selektywny
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 22:35, 18 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Piękne zakupy, a okrągła rabata przepiękna
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
monteverde 00:23, 19 sie 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ja też mam problem z perzem, wyrywam z korzeniami a ten rośnie dalej to tam gdzie mam roślinki pędzelkiem go traktowałam, albo zasłaniałam rośliny kartonami i pryskałam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Monic 09:00, 19 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Od wczoraj jestem szczęśliwą posiadaczką takiej ślicznej, blaszanej konewusi


Była własnością dekoracyjną sklepu ogrodniczego, ale właścicielka sprzedała mi ją za symboliczne 7zł
Piękna, prawda? Mam dwie blaszane duże, stare z sitkiem, które służą mi do podręcznego podlewania nowych sadzonek, ale ta mnie ujęła - jest mała, ale na tyle duża, że tarasowe surfinie podleję
____________________
mój ogród Monika
Gardenarium 09:34, 19 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ta konewka może służyć także jako sama dekoracja.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Monic 09:44, 19 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Tak, Danusiu, to prawda - myślę, że będę ją używać wieczorem do podlewania, a później będzie wracała na dekoracyjne miejsce, tylko z dekoracjami w tym roku mam trochę kłopot, bo jesteśmy w trakcie ocieplania domu i wszędzie pełno kulkowego, sztucznego śniegu. Ot, uroki przeprowadzki do niewykończonego domu
Na szczęście dzisiaj kończy się już układanie i równanie styropianu, więc trochę się odsprzątamy, a domek zyska kołderkę na zimę. Został do wyklejenia tylko portyk od strony ogrodu.


Nawet mój psiak nie może już na to patrzeć i woli tyłem do domu leżeć w ogrodzie i podziwiać rośliny niż budowlańców


____________________
mój ogród Monika
Monic 10:48, 19 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Z życzeniami miłego dnia zostawiam Wam kilka angielskich róż, które właśnie zaczęły powtarzać kwitnienie:
Winchester Cathedral tzw. biała Mary Rose


Mary Rose


Princess Alexandra of Kent


William Morris


Othello


Abraham Darby


No i może jeszcze z serii okrywowych Swany , która w tym roku szaleje z ilością kwiatów - na jedym pędzie tyle, że jakby ściąć, to powstałby ładny bukiet ślubny Od ciężaru kwiatów długie pędy pokładają się na pobliskim trawniku.


____________________
mój ogród Monika
GabiK 10:55, 19 sie 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Rzeczywiście szalona ta Swany. Rosną Ci gotowe bukiety. Cudo!
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies