Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz mały, zielony świat.

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz mały, zielony świat.

Basiaw 17:12, 22 sie 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Uprzejmie dziękuję w imieniu szklarni i braci Czechów, jej producentów

Ewa, co do wody, to ślubny w 4 miejscach w ogrodzie wyprowadził krany, w tym jeden zaraz przy szklarni, pod kranem wkopana jest beczka 120 l, po podlewaniu dolewam wody i nowa porcja ogrzewa się do kolejnego podlewania, już nie trzeba w wiaderkach ogrzewać

W dawnym ogródku przy służbowym mieszkanku mieliśmy tunel foliowy a jak zamieszkaliśmy na swoim, to jak widać z tych wczesnych zdjęć, szklarnia była jedną z pierwszych rzeczy robionych na naszym ugorze. Każdemu szczerze polecam to rozwiązanie, przy szklarni wystarczy mały warzywniaczek i można zapomnieć o zakupach o kupowaniu zieleniny. Wiadomo, że ziemniaków w przydomowym ogrodzie się nie uprawia, ale prawie wszystko inne można.
Nałogowo, kilka razy w sezonie wpycham w ziemię nasiona fasoli szparagowej, raz na 2-3 lata sieję majeranek i potem mam zapas na długo, marchew i cebula też swoja jest długo. W zamrażarce po 2 pojemniki posiekanej natki i koperku i do wiosny wystarcza

Po 3 latach przyglądania się, sąsiedzi postawili dokładnie taką samą szklarenkę U nas za warzywa i owoce liczą sobie jak za wyszukane egzoty, sąsiad się wkurzył i też będzie miał swoje, popieram.
____________________
Nasz mały, zielony świat
EwaG 17:51, 22 sie 2011


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Witaj Basiu, widzę kawałek interesującego płotka od frontu. Pokaż go w całej okazałości.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
hanka_andrus 19:18, 22 sie 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Basiu!Witaj! Bardzo mi zaimponowałaś ogrodem i szklarnią.MŁODZI TERAZ O TAKICH RZECZACH NIE MYŚLĄ,RACZEJ NA WYSZUKANE OGRODY SĄ NASTAWIENI,A NIE NA ZAPEWNIENIE SOBIE,ZDROWEJ ŻYWNOŚCI! NO MOŻE NIE WSZYSCY.Gratuluję! Będę zaglądać.Przecież nad morzem mieszkasz,to jakby sąsiadka?Co nie?
ops caps-przepraszam.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
GabiK 19:28, 22 sie 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Basiu, witaj. Piszesz, że działka nieduża i że szklarenka mała - a ona by prawie pół mojej działki zajęła. Mój ogródek ma 10 na 10 m, to o warzywniku nawet nie myślę.
Będę kibicowała powstawaniu części ogrodowej.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Basiaw 19:36, 22 sie 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Rumienię się Haniu
Nie taka już znowu młoda, czwarty krzyżyk już prawie...
Ja jestem z tych, że skoro mam swoją ziemię, choćby taki kawałeczek, to chybaby mi ręka uschła, jakbym miała kupić zielsko do zupy. Niestety, rezygnowanie z uprawy choćby odrobiny zielonego, to nie tylko domena młodych, na wsi mieszkam, każdy ma tu mniej albo więcej ziemi a w sklepie na froncie wiadro z natką, koperkiem i szczypiorkiem i dużo starsi ode mnie to kupują, niestety...
Do morza mam 6, no 7 km

Ewo, płot to chyba raczej zwyczajny, ot, świerkowe sztachety (kupione na allegro), na wieś chyba całkiem stosowne. Po bokach są metalowe panele, malowane na kolor zbliżony do sztachet.



pozdrawiam
Basia
____________________
Nasz mały, zielony świat
ela 20:24, 22 sie 2011


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 461
Witaj Basiu, super szklarenka a i w ogródku masz już trochę uporządkowane. Własne warzywka to jest to. Nie wyobrażam sobie, żebym ich nie miała Pozdrawiam
____________________
Ela-Mój ogródek na Suwalszczyźnie
Gardenarium 21:18, 22 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja także pieję za szklarenką, jest śliczna. Ja także mam pomidorki u Babci Jasi, namiot Witek zrobił, co jakiś czas poprawia, wymienia drewno i folię, to skarb własne "zielsko" i pomidorki, papryka i ogórki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joanka 22:25, 22 sie 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Witaj Basiu!

Piękna okolica. Szklarenka również cudnie się prezentuje.
My także będziemy uprawiać warzywka, bo wstyd mieszkać na wsi i warzywa kupować do zupy - słowa Twoje i mojego M

Trzymam kciuki za dalsze ogrodowe poczynania. Będę częstym gościem
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
aniusiatr 00:14, 23 sie 2011


Dołączył: 06 sie 2011
Posty: 164
Basiu w ramach rewizyty szukam tego suchego oczka ale chyba jeszcze o nim nie wspomniałaś - chętnie je obejrzę. Szklarenka fajna nie tylko przyda się na pomidorki ale również wiosną na produkcję rozsady różnych kwiatów. Dużo odpisałam na Twój post u mnie więc zajrzyj jeszcze - zapraszam.
____________________
Ania - Ogród moich marzeń
Martek 01:56, 23 sie 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Witaj Basiu nie sposób nie odezwać się jak czytam co piszesz
To najmądrzejsze co mogłaś zrobić z tą szklarnią.To dobry ponadczasowy wynalazek ,którego ci szczerze zazdroszczę.Wspaniale,że zaraziłaś innych sąsiadów na wzajem będziecie się mobilizować ,żeby nigdy nie przyszło wam do głowy zacząć biegać po zieleninę z wiaderka za" złotych jeden"
Cudny domek za uroczym płotkiem życzę tobie i całej rodzinie pomyślności i szczęścia
Pozdrawiam Marta
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies