Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz mały, zielony świat.

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz mały, zielony świat.

Basiaw 19:15, 27 sie 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Pogoda wzięła na wstrzymanie i pozwoliła nam dokończyć skręcanie pergoli. Pierwszy etap za nami. Jak zmienimy ogrodzenie warzywniaka, to będę Was prosić o pomoc, może osobny wątek założę w dziale projektów?
Tutaj, gdzie postawiłam donice z nasturcjami i kocankami będzie trzeba stworzyć jakąś kurtynę, która osłoni nas przed słońcem i pozwoli tam latem siedzieć.
Wszystko opowiem, jak już ogarniemy teren po zrobieniu płotka a tymczasem efekt naszej dzisiejszej pracy:
____________________
Nasz mały, zielony świat
hanka_andrus 19:28, 27 sie 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Piękny ten tarasik tera,a będzie śliczniusi jak porośnie roślinami!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Basiaw 19:35, 27 sie 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Dzięki Haniu
Marzy mi się obsadzenie tego nasłonecznionego rogu milinem, on ponoć mało wymagający i lubi słonko a ostatnio widziałam przy cudzym domu dość stare pnącze z milionem "trąbek" i śni mi się po nocach.
____________________
Nasz mały, zielony świat
an_tre 20:02, 27 sie 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380




pergola niczego sobie, fajny projekt czeka na już pnącza, masz już wytypowane?
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
nika 09:07, 28 sie 2011


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Piękne petunie wyhodowałaś Basiu, a i cały kawowy kącik ma w sobie to coś... fajne donice i dzban... lubię takie klimaty
Cieszę się, że udało Wam się skończyć wczoraj prace nad pergolą (u mnie padało już praktycznie do końca dnia )
Już sobie wyobrażam, jak gotujesz coś pysznego na tym fantastycznym piecu na drewno, a potem podajesz wszystko na "siermiężnych gliniakach ze szrotu" na letnim tarasie pod pergolą wśród milionów "trąbek"
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
hanka_andrus 09:22, 28 sie 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Mnie siermiężne talerze nie rażą w plenerze!
W swoim ogródku mam wiele nie kompletnych zestawów.Przecież są dobre,to po co wyrzucać na śmietnik?Pozdrawiam,i mam nadzieję,że kiedyś zasiądę wśród pnączy na Twoim tarasie.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Basiaw 13:14, 28 sie 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Ja też mam nadzieję gościć Was kiedyś w moich progach i podejmować częstując kawą z dodatkami w moich "gliniaczkach".
Nika, ja bardzo lubię kamionkowe naczynia, mam ich już trochę, a oprócz kamionek kupuję donice ceramiczne jak mi ciekawe wejdą w oko.
Milion trąbek bardzo mi się marzy, muszę poczytać, jak prowadzi się milin, czy musi mieć kratownicę, czy udałoby się go poprowadzić przy tym narożnym słupie pergoli i rozprowadzić górą i na boki. Nie chciałabym zasłaniać jakoś szczelnie boków, żeby móc patrzeć na ogród siedząc na tym tarasie. Tak sobie kombinuję, że może na tych dwóch bokach, gdzie teraz postawiłam widoczne na zdjęciu donice zrobić coś w rodzaju barierek, żeby optycznie zamknąć taras ale jednocześnie nie ograniczać widoku.
Podoba mi się klimat tarasu przy plebanii w serialu "Ojciec Mateusz" i o czymś takim myślę, taras ma swoje ramy ale nie jest zamkniętą altaną.

Miłej niedzieli
____________________
Nasz mały, zielony świat
Joanka 21:32, 28 sie 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Zapowiada się pięknie
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Basiaw 08:13, 29 sie 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Dzięki Asiu za odwiedziny
Mam nadzieję, że następny sezon ogrodowy będzie wreszcie samą przyjemnością, pokończymy to, co rozgrzebane, nie będzie żadnych ekip budowlańców... chyba to mnie najbardziej cieszy, bo mam na nich uczulenie
____________________
Nasz mały, zielony świat
nika 16:52, 29 sie 2011


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Basiaw napisał(a)
Tak sobie kombinuję, że może na tych dwóch bokach, gdzie teraz postawiłam widoczne na zdjęciu donice zrobić coś w rodzaju barierek, żeby optycznie zamknąć taras ale jednocześnie nie ograniczać widoku.
Podoba mi się klimat tarasu przy plebanii w serialu "Ojciec Mateusz" i o czymś takim myślę, taras ma swoje ramy ale nie jest zamkniętą altaną.


Wiem, o jakim tarasie piszesz, też zwróciłam na niego uwagę Myślę, że pomysł z barierkami z boku jest dobry, byłoby super
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies