Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Początki

justi 22:46, 26 sie 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Zagapiłam się, a tu Joanka mnie wyprzedziła z pomysłem. hehee
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
zbigniew_gazda 07:21, 27 sie 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11151
Bardzo mi się podoba domek a ogrodzenie tarasu szczególnie.Też bym sobie nie zawracał głowy clematisami a winobluszczem szczególnie. Jest bardzo ekspansywny i będą problemy .
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
malwes 07:59, 27 sie 2011


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Drodzy - a czy Cis nie potrzebuje do życia więcej niż 30cm? - tam jest przecież ledwie tyle. A w części gdzie rama się suwa pewnie jeszcze mniej. Wymierzę dziś dokładnie to dam Wam znać.. Cisy też podobno mają głęboki system korzeniowy - nie wiem czy korzeń przyrasta tak wolno jak drzewko ale obawiam się, że rozsadzi mi kostkę za chwilę - albo fundament z drugiej strony (bo to z prefabrykatów)?

____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
zbigniew_gazda 08:21, 27 sie 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11151
Proponuję usiąść do stołu z Twoim M i przy kawce trochę podyskutować. Jeżeli Ci zależy na zasłonie tego ogrodzenia to możliwe że bluszczyk by tam dał radę , może żywopłocik z bukszpanu.
A na poważniejsze rośliny - aż się boję napisać : cofnąć fragment placyku (kostkę wyrzucić i przesunąć krawężnik o 1 m. do tyłu. To nie jest aż takie niemożliwe. I wtedy możesz zaszaleć z iglakami , hortensjami i czym tylko chcesz.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
malwes 09:11, 27 sie 2011


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Zbyszku - chętnie bym tam zrobiła więcej miejsca przy ogrodzeniu/zdjęła trochę kostki. Rozważałam to . Tylko tam jest od fundamentu do granic działki 8m (czyli w praktyce od elewacji do początku podmurówki ogrodzenia (jest w granicy) jeszcze mniej. Niby 8m nie aż taka tragedia ale samochodami manewruje się nie tak lekko i mąż nie bardzo był chętny do ograniczania powierzchni
Ja przez chwilę miałam dołek i myślałam, że może lepiej było już nic nie zostawiać - dopchnąć kostkę do samego ogrodzenia i mieć tam wyłącznie rośliny w donicach - wtedy nie byłoby dylematu co ma jaki system korzeniowy .
No ale takie reprezentacyjne miejsce w samych donicach :/ ?

I teraz właśnie takie dylematy.

Chyba się dziś wybiorę na "Zieleń to życie" - znów będę chodzić z oczami jak spodki i językiem przy ziemi - chciwością na zakupy, na które jeszcze nie czas
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Lena 10:34, 27 sie 2011


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Witaj
Ja polecam posadzić wzdłuż ogrodzenia : Cis pospolity 'Wojtek',wąski,kolumnowy
lub Cis japoński 'Robusta' - też kolumnowy,gęsty.
Myślę że te 30 cm im wystarczy....
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
Gabriela 10:52, 27 sie 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Ja też myślę, że pomysł z cisem na tym wąziutkim kawałeczku jest bardzo dobry, bo nie będzie mu przeszkadzała jeżdżąca brama jak będzie prowadzony na wąsko i można będzie posadzić go aż do tej bramy początku,( czy może końca?). Pnączom na tej siatce brama przeszkadzać będzie zdecydowanie, no i cisemn odgrodzisz się na stałe za parę lat od nielubianego sąsiada.
Perz wyrwij koniecznie, ile się da, jak założysz rabaty, trudno będzie się go pozbyć spomiędzy roślin, zwłaszcza bylin.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Sebek 14:36, 27 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ja też jestem na cisem, a kostki nie musicie cofać aż tak - wystarczy nawet 30 cm ją cofnąć, ale według mnie cisy się zmieszczą

A może posadzisz tam hortensje limelight?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 14:39, 27 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj Malwes, Ja też mam przy chodzącej bramie wąskie cisy jeden przy drugim.
Nie mają wielkich korzeni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
an_tre 14:42, 27 sie 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22375
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies