Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Początki

Neska 08:32, 26 sie 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
Witaj!!! Podziwiać i dopingować.
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
popcorn 08:36, 26 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
No. i fotki tego "niczego" wrzuc zobaczymy ten chwastowy trawnik i miejsce na nasadzenia

Podziwiam - miec dzialke i nie kupic zadnej rosliny... dla mnie nie do pomyslenia, musialby mi ktos wszystkie pieniadze zabrac chyba zebym sie powstrzymala
pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
Asik 08:38, 26 sie 2011


Dołączył: 15 sie 2011
Posty: 204
Cześć Malwes! Kształt działki i zarys budynku masz podobny do mojego! Pokaż jakieś zdjęcia. Zobacz u mnie - na razie sam ugór!
____________________
Asik - Wymarzony ogród
zbigniew_gazda 08:51, 26 sie 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11151
Również witam Malwes. Ale masz fajnie że wiesz czego chcesz. Ja bym rozpoczął od glebogryzarki - nie ma jeszcze rabatek i jest dojazd wszędzie. Znajdziesz w wątkach jak to zrobić . Po tych robotach mających na celu zniszczenie chwastów , usunięciu korzeni i wyrównaniu terenu - jesień chyba też jest dobra na zasianie trawy (jest chłodniej i więcej wilgoci ). Życzę powodzenia i pięknego ogrodu.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Neska 08:53, 26 sie 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
Asik napisał(a)
Cześć Malwes! Kształt działki i zarys budynku masz podobny do mojego! Pokaż jakieś zdjęcia. Zobacz u mnie - na razie sam ugór!


Ale projekcik piękny
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
malwes 22:23, 26 sie 2011


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Witajcie,
Kilka zdjęć - nie najlepszych bo robionych z aparatu telefonicznego i niektóre przez okno ale odrobinę widać. Nie są też najnowsze - ale nie umiem znaleźć baterii do mojego aparatu od momentu przeprowadzki :/

To jest widok z przodu domu, jeszcze nie było ogrodzenia:


To jest widok na to samo miejsce z okna domu (już jest ogrodzenie)


To jest widok z okna na "ogród" z tyłu domu:


Tutaj sam taras jeszcze w trakcie robienia opaski:
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
ell 22:32, 26 sie 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Też się witam .
Fajniutko się zapowiada, a na następny sezon będziemy już podziwiać roślinki i postępy w pracach ogrodowych
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
malwes 22:34, 26 sie 2011


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
I jeszcze raz wrócę do tego zdjęcia - podpowiecie co tu zrobić? Czym obsadzić to ogrodzenie? To jedyna rzecz, którą bym chętnie już zaczęła robić.



- Jest strasznie wąsko (ok 30cm) - niby wystarczy na pnącze ale jakie, żeby korzonki też nie szalały przy kostce? (oglądałam korzenie bluszczu - są strasznie grube).
- mam zadołowane 2 sztuki winobluszcza trójklapowego albo wiciokrzewu trójklapowego (? - nie mam karteczki, muszę to obfocić), 2 szt Hecrotta, 3 sztuki różnych clematisów i 2 kiwi (dziewczynkę i chłopca). Nie wiedziałam co z nimi zrobić więc są zadołowane. No i oczywiście mnóstwo winobluszcza pięciolistkowego u sąsiadów na siatce do "podebrania" Nadałoby się coś z tego...?
- o klematisy się boję, że mimo okrycia poprzemarzają i one chyba lubią zrzucać dolne liście potem a tam już niewiele miejsca na obsadzenie ich czymś innym okrywowym
- gdybym posadziła jakieś pnącze i chciała na tym pasku wyściółkować korą to też wybrać 5cm i mniej więcej tyle kory dać (50l na m2?)
- nie mam koncepcji co z tą częścią jeżdżącą bramy - na tych metrach niewiele posadzę, jedyna nadzieja, że sąsiad od drugiej strony coś kiedyś nasadzi ( ten jeden akuratdo sympatycznych nie należy więc nawet nie pytam).

____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Joanka 22:38, 26 sie 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
A może cisowy żywopłocik?
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
justi 22:45, 26 sie 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Witaj. Na tym kawałku gdzie poruszana jest brama możesz dać ekran z cisu i podcinać od strony ogrodzenia. żeby nie zawadzało. To wielka frajda móc tworzyć ogród od początku. A domek masz piękny.
Dobrze, że umiesz powstrzymać się od kupowania roślin. Na małym terenie to trzeba dobrze przemyśleć wszystko. Pozdrawiam.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies