Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Początki

malwes 20:46, 29 maj 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Mille napisał(a)
Cieszę się, że tu zajrzałam, bo przypadkiem dostrzegłam, że masz thujkę Mr. Bowling Ball, ja tez mam takie 2 i do dziś nie wiedziałam, że tak się nazywają, a rosną już u mnie kilka lat Ogródek dopiero powstaje, ale już widać kosekwencję i porządek, brawo Moją uwagę oczywiście przykuło nie to co powinno, ale muszę powiedzieć, że bardzo intryguje mnie Twój taras, a konkretnie to cały domu od tej strony.. poprosiłabym o zdjęcie całego domku od strony tarasu, ale przecież się nie ośmielę, bo niewypada, ajajaj.
Żurawki faktycznie szaleją! Pozdrawiam!


Uśmiałam się z pana Kulki
Oczywiście, że możesz prosić - tylko muszę obfotografować bo nie wiem czy mam całą taką pełną perspektywę. Zrobię jutro czy pojutrze i wrzucę.

A teraz idę z wizytą do Ciebie
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
malwes 21:45, 29 maj 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Mille napisał(a)
... ale muszę powiedzieć, że bardzo intryguje mnie Twój taras, a konkretnie to cały domu od tej strony.. poprosiłabym o zdjęcie całego domku od strony tarasu, ale przecież się nie ośmielę, bo niewypada, ajajaj.


Mila, na razie, zanim nie sfotografuję całości, mogę choć trochę zaspokoić Twoją prośbę czymś takim...


Suszarka w rogu oczywiście nie jest stałym elementem wystroju
Na razie jeszcze nie mam kocepcji co pójdzie w środkowej cześci barierki no i docelowo taras też chciałabym jakoś urządzić - mam ochotę na jakieś pnącze....
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Mille 22:04, 29 maj 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Taras bardzo przestrzenny, przynajmniej wzdłuż a tak poważnie wygląda na spory. To się przyznam teraz, że najbardziej mnie zauroczył... dach tarasu, nawet nie chodzi, że samego tarasu, ale zaintrygowało mnie zadaszenie przez całą szarokość domu. Ładnie i ciekawie to wygląda. Oj, ja to jak zwykle nie na temat Sorrki, za ten offtop, ale uważam, że takie ciekawe przecięcie bryły domu dachem dało fajny efekt
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
Bogdzia 22:29, 29 maj 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Taras masz super aż zazdroszczę ale rh chyba posadziłaś za blisko siebie. Jak podrosną to zrobi się jeden krzak. Lepiej je przesadź jesienią lub wiosna bo jak podrosną to juz nie dasz rady.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mala_Mi 23:10, 29 maj 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Składam szybką rewizytę......
Inversa zazdraszczam pozytywnie.... i taki już duży..... szybko opatuli te bukszpany
Takiego zadaszenia tarasu mi najbardziej brakuje...i tego zazdraszczam w sposób nieładny.... to tak, abyś nie czułą sie niezręcznie, że innym mozesz zazdraszczać bo majajuż"dojżalsze" ogrody nizTwój..... ja swój zaczęłam zakładać jesienią 2008 roku i robię sama , własnymi łapami, wiec robię etapami.... w dodatku sadziłam "mimo woli" i moje biuro projektowe to ..........łopata...... metoda prób i błedów..... do tej pory niestety
3 lata na ogród to naprawdę dużo.....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
malwes 09:32, 30 maj 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Bogdzia napisał(a)
Taras masz super aż zazdroszczę ale rh chyba posadziłaś za blisko siebie. Jak podrosną to zrobi się jeden krzak. Lepiej je przesadź jesienią lub wiosna bo jak podrosną to juz nie dasz rady.


Bogdzia, no właśnie tak stałam wczoraj i jak patrzyłam jak rosną to się zaczęłam zastanawiać czy nie za blisko. Spróbuję je przesadzić jesienią albo następną wiosną. Niby takie było założenie, żeby się zrosły w jeden duży krzak ale mimo wszytstko raczej masz rację, że za blisko siebie są.
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
weronika77 20:19, 30 maj 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Z rewizytą jestem. Ładny domek. Podziwiam za kontrolowane zakupy. Będę zaglądać.
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
malwes 11:40, 31 maj 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Słuchajcie, mam cztery wielkie dylematy ogrodowe.

Pierwszy: Tak własnie sobie siedzę i patrzę, i nie wiem czy nie zrobiłam źle, że nie pociągnęłam dluższych linii tujek do wysłonienia. Martwią mnie boki gdzie moi sąsiedzi mają zaniedbane ogrody i siatka jest w fatalnym stanie, ale niestety nie chcę jej wymieniać a ja sama takiej ilości nie dam rady . Wysłoniłam si trochę ale odległości między bokami domu a ogrodzeniem są wąskie i dlatego nie chciałam dawać wszędzie dookoła rzędów iglaków bo nie miałabym już miejsca na nic innego. Ale może jednak źle zrobiłam
Nie moge znieść widoku tej siatki.

Na przyklad tutaj. Uznaliśmy z Robertem-Ogrodnikiem, że jak pociągnięmy Szmaragdy dalej to nie będzie miejsca dla oczara, magnolii i jarzaba szwedzkiego...ale może by jednak weszło. Myślałam z tyłu o bluszczu (chciałabym coś co nie zrzuca liści) albo wiciokrzew ale się boje trochę, że jak rośliny urosną to ja nie zapanuję nad nimi na tyłach - a wiciokrzew to chyba nwet ciężki i mógłby tę siatkę załamać w końcu....Nie mam pomysłu co tu dać



Ten sam dylemat mam tutaj. Te brabanty sąsiada z boku są średnio zadbane. Tam jest naprawdę wąsko ale może przesadzić Hakuro i Wiltoniego i powtórzyć te szmaragdy przynajmniej do linii malin?

Z kolei na wprost (tam chociaż ogrodzenie jest nowe i czyste bo zrobiliśmy sami teraz) zostawione jest za abmrowcem miejsce na iglaki (tak min 3) i nie wiem czy dać coś innego dla odmiany czy nie kombinowac i dosadzić te Yellow Ribbon? Pęcherznice też wtedy albo zostawić albo przesadzić. Ale ona potrafi być wysoka (tam dosadziłam teraz więcej krzaków). O tak to wygląda:




Co radzicie?
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
malwes 11:59, 31 maj 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Trzeci dylemat to ta docelowo biało-żwirkowa rabata. Co dać w tej środkowej malutkiej części. Mam wrażenie, że jak powtórzę coś wysokopiennego albo jakiegos chojaka to będzie nudno. Tu jakiś kontrast lepiej - typu na przykład coś liściastego, albo pnącze? tylko na czym to pnącze? Kompletnie nie mam pomysłu co tu. I czy ta rabata miałaby być tez żwirowa, czy dla odmiany własnie nie? może zielono-zadarniona?



I czwarty to strona wschodnia. Tu jest półcień ale w przewagą godzin słonecznych, dosyć wąsko, Kompletnie nie wiem co tu. Ten winobluszcz włazi na jesieni prawie aż pod sam dom. Myślałam o trawach? A może kulki z żywotnika Danica przesadzane czymś. A może na całej długości trawy i lawenda? A może zróżnicowac jakoś.?..koncepcji brak (



Może co kilka głów to nie jedna?
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Sebek 21:47, 31 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
W 3 "a tu bez pomysłu co miałoby rosnąć" może jakiś klon japoński - albo miłorząb?

4 - może jakaś bylinówka w angielskim stylu?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies