Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Początki

malwes 19:28, 28 maj 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Kochani,
Niniejszym ogłaszam przenoszenie grabków z wątku projektowego, w którym zostaje historia zaprojektowania mojego ogródka:

Projekt i tworzenie 'Malwesowego' ogródka

....już tutaj. Sezon "kawkowy" otwarty!

A tak to teraz wygląda:

1. Trawniczek jeszcze poprawiony więc dopiero nieśmiało się zieleni:


2. Widok na taras. Te rabatki będą żwirowe ale na razie trzeba cierpliwie poczekać


3. Strona zachodnia. tu królują różaneczniki, hortensje, żurawki i funkje. Dojdzie drewutnia w miejscu tego kompostownika (jedyna ściana domu bez okna)


4. Strona wschodnia - tu jeszcze nic nie ma, dopiero w zamyśle, coś....
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
malwes 19:33, 28 maj 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Moje dwa płaczki, są u nas dopiero kilka dni, więc jeszcze na razie nie wiem, jak się czują:



Za to koreanka chyba ma się dobrze, tyyyyle szyszeczek wypuszcza w tym sezonie:


Ten środkowy z Yellow Ribbon'ów bardzo chorował ale chyba już dobrze, dochodzi do siebie. tyle gadałam do niego, żeby wziął się w garść, że może zadziałało:


Za to z cisami gorzej. Też chorowały - widać, że jeden jest piękny, przyrasta i nie pamięta o chorobie, ten z prawej też go goni, natomiast te dwa z lewej próbują się poddać . Leczone pod kontrolą "lekarza" ale jednak nie ma w nich ducha walki - ale wierzę, że im się uda.


____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
malwes 19:39, 28 maj 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Pigwowiec pięknie kwitł na czerwono, teraz zawiązuje owoce. Porzeczka także, zaskoczyła mnie:


Rododendrony wypuściły piękne przyrosty. Jeden miał cudnego fioletowego kwiata, którego niestety wcięły do zera mrówki (nie chciały zamienić na "karmę" w podobnym kolorze, cwaniary )
.

Za to krzewuszka, jedna z trzech, postanowiła kwitnąć:
.

Żurawki oszalały - bardzo im pasuje ta zacieniona strona:


No i bukszpany pasione Florovitem (chodzi o te małe sadzonki, które przyjechały w kiepskim stanie) ruszają...Przepraszam za rurki i korę, jeszcze nie przeniesione w docelowe miejsce. Klonik atropurpureum na razie jeszcze się nie wybarwił... He, he, to jest w ogóle zdjęcie z serii "zgadnijcie GDZIE jest klon?"

____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Ania 12:39, 29 maj 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 680
Gosiu, masz przepiękny taras. Koreanka piękne ma szyszeczki moja w tamtym roku miała dużo a w tym ani jednej
____________________
Ania z zielonego Wzgórza
GabiK 12:41, 29 maj 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Widzę, widzę, dolne gałązki na tle tuj wystają. Ale rzeczywiście nieźle się ukrył.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Krys 12:56, 29 maj 2012


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Gosiu ile kosztuje taki duzy Inversa?
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
malwes 16:57, 29 maj 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Krys napisał(a)
Gosiu ile kosztuje taki duzy Inversa?


Krysiu, ten był kupowany za 250zł na Brzezińskiej przy Agromarze. Nie znam tego miejsca dokładnie, ogrodnik jest z Łodzi, ja tam mam rodzinę stąd często moje roślinki dojeżdżają do mnie z tamtych okolic. Z tym, że nie mieli tej Inversy w oficjalnej sprzedaży - mój znajomy ogrodnik "wymęczył" 'zza siatki'. Ale warto pojechać i posmęcić, może coś jeszcze mają albo mogą sprowadzić albo będą mieć. Jest ładny ale też bym miała uwagi co do zadbania o niego. Jedną gałązkę ma chorującą, chyba przymrożoną, trzeba będzie o niego zadbać.

W Traczu powinni mieć, natomiast my tam już nie kupujemy od jakiegoś czasu gdyż sporo chorób mieli, trzeba wszystko oglądać dwa razy. I ewentualnie pryskać.

____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
justi 17:59, 29 maj 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Ale się duuużo u Ciebie zmieniło, a ja dawno nie zaglądałam. Pięknie!
Dobrze że Ty zarjzałaś do mnie, na temat klona odpisałam to Beni Maiko i wstawiłam jeszcze fotki jego. Może lepsze później zrobię.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Mille 18:19, 29 maj 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Cieszę się, że tu zajrzałam, bo przypadkiem dostrzegłam, że masz thujkę Mr. Bowling Ball, ja tez mam takie 2 i do dziś nie wiedziałam, że tak się nazywają, a rosną już u mnie kilka lat Ogródek dopiero powstaje, ale już widać kosekwencję i porządek, brawo Moją uwagę oczywiście przykuło nie to co powinno, ale muszę powiedzieć, że bardzo intryguje mnie Twój taras, a konkretnie to cały domu od tej strony.. poprosiłabym o zdjęcie całego domku od strony tarasu, ale przecież się nie ośmielę, bo niewypada, ajajaj.
Żurawki faktycznie szaleją! Pozdrawiam!
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
malwes 20:41, 29 maj 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
justi napisał(a)
Ale się duuużo u Ciebie zmieniło, a ja dawno nie zaglądałam. Pięknie!
Dobrze że Ty zarjzałaś do mnie, na temat klona odpisałam to Beni Maiko i wstawiłam jeszcze fotki jego. Może lepsze później zrobię.


Dziękuję ślicznie, już lecę pooglądać.
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies