Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Początki

popcorn 15:00, 01 cze 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
malwes napisał(a)
Moje dwa płaczki, są u nas dopiero kilka dni, więc jeszcze na razie nie wiem, jak się czują:



hej, czy to świerk inversa? Czy inny? Ile ma "wzrostu" i jesli moge spytac ile kosztowal - pamietasz skoro to swiezy nabytek? Bardzo fajny dzieki!!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 15:03, 01 cze 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
3/ a moze stozek cisowy? Duzy od razu? A w nozki zolte zurawki?
4/lawendy nie sadz, mimo wszystko za ciemno, brzydko sie "powyciaga". Obok winobluszczu trudno bedzie zapanowac nad ta rabata, bo on jednak szybko rosnie i wlazi na wszystko....
____________________
Mój nowy ogródek
malwes 16:19, 01 cze 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
popcarol napisał(a)


hej, czy to świerk inversa? Czy inny? Ile ma "wzrostu" i jesli moge spytac ile kosztowal - pamietasz skoro to swiezy nabytek? Bardzo fajny dzieki!!


Karolina, tak - to jest inversa. On był przywieziony z Łodzi, kupowany przy Brzezińskiej, obok Agromaru - z tym,że nie z regularnej sprzedaży, tylko mój Ogrodnik wysmęcił go "zza ogrodzenia" . Dał za niego chyba niemało, bo 290zł (ale tu w W-wie podobne ceny, chyba nawet wyższe). Ma jakieś 1,5m wzrostu.

Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
malwes 16:26, 01 cze 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
bialofiolet napisał(a)
Nie będę oryginalna i powiem że super dom!
A ta huśtawka to ma być ma korze? Czy na trawniku? Lepiej chyba na trawniku.


Witam serdecznie BiałoFioletku- zostawiłam na nią miejsce w korze. Na ławeczkę prostopadłą też. Chcę taką huśtawkę z Castoramy, jakoś mi najbardziej do serca przypadła, i ławkę do kompletu:

Huśtawka
Ławeczka

____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
KasiaBialofi... 17:29, 01 cze 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 631
malwes napisał(a)

Nie będę oryginalna i powiem że super dom!
A ta huśtawka to ma być ma korze? Czy na trawniku? Lepiej chyba na trawniku.


Witam serdecznie BiałoFioletku- zostawiłam na nią miejsce w korze. Na ławeczkę prostopadłą też. Chcę taką huśtawkę z Castoramy, jakoś mi najbardziej do serca przypadła, i ławkę do kompletu:

Huśtawka
Ławeczka


A czy wygodnie będzie się huśtać z nogami na korze?
____________________
www.planetaptakow.pl Biało-Fiolet
malwes 17:58, 01 cze 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Pewnie na trawie byłoby wygodniej ale kora nie powinna być dużym problemem. W lesie obok mamy wykorowany cześciowo plac zabaw i jest zupełnie przyzwoicie.
Jak będzie bardzo źle, to zrobię za jakiś czas przeróbkę, wcięcie w rabacie i dosieję tam trawę. Nawodnienie, które mam zrobione też nie bardzo współgra z koncepcją trawy tam, trzeba by było dokładać zraszcze a ja i tak mam już 8 sekcji przy bardzo małej wydajności wody niestety (z sieci miejskiej kiepskie ciśnienie latem, duże wahania). W każdym razie przegadywaliśmy z panem Witkiem i zostało na razie tak, że sprzęt idzie na korę. Zobaczymy w przyszłości, to nie jest duża przeróbka jakby co.

____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Diana 23:08, 01 cze 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
Witam
Domek śliczny,taras przepiękny.Rośliny bardzo w moim guście...ślicznie sie robi.Będę zaglądać
malwes 16:15, 03 cze 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Dziś pracowity dzień. Owinęłam gardło i popieliłam trochę chwastów, opryskałam co trzeba było, przycięłam bazylię i ogarnęłam jeszcze kilka drobiazgów w ogrodzie.

Tak swoją drogą - często biegacie z opryskiwaczem? Czy tylko u mnie w tym sezonie tak rośliny chorują (w tym roku połapały sporo grzybic, np. hoiny osutkę, cisy Elegantissima zamieranie pędów, nawet ambrowiec wygenerował jakąś paskudę). No i bukszpany pryskałam bo zauważyłam miodówkę, róże i maliny bo mszyce....wrrrr....tylko ja tak mam?
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
nika 21:23, 03 cze 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Planowana huśtawka i ławka mi też przypadły do gustu
Co do chorób roślin... to myślę, że nie tylko Ty tak masz... ja zauważyłam na przykład u siebie mszyce na jaśminowcu i na lubczyku... brrrr... nie cierpię tego robactwa... no i bukszpanowe stożki też mają miodówkę jutro będę biegać z opryskiwaczem...
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
KasiaBialofi... 10:27, 04 cze 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 631
Mszyce w tym roku są wszędzie.
____________________
www.planetaptakow.pl Biało-Fiolet
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies